Władysław Kosiniak-Kamysz o propozycji PiS: To pierwszy sukces Koalicji Europejskiej

Prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz twierdzi, że zaproponowane przez PiS rozszerzenie 500 plus na pierwsze dziecko to pierwszy sukces Koalicji Europejskiej. 500 plus także na pierwsze dziecko to jedna z punktów programu wyborczego przedstawionego dzisiaj przez Prawo i Sprawiedliwość.

- Przez trzy lata nie udało się wprowadzić 500 złotych na pierwsze dziecko, a jak powstał rywal bardzo silny, to od razu prezes Kaczyński zmienił zdanie - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz po posiedzeniu Rady Naczelnej PSL. Lider ludowców przypomniał, że kiedy program 500 plus wchodził w życie, jego ugrupowanie zgłosiło poprawkę, żeby świadczenie obejmowało także pierwsze dziecko. - 226 PiS-u było wtedy przeciwko. Dobrze, że zmienili zdanie - powiedział lider PSL.

Kosiniak-Kamysz o połączeniach autobusowych: To program PSL

Władysław Kosiniak-Kamysz podkreślał, że połączenia autobusowe w samorządach to program PSL i zapewniał, że jego partia będzie pilnowała, czy PiS ten program realizuje.

PiS zapomniał o rolnikach

Lider PSL twierdzi, że PiS w propozycjach zapomniał o polskim rolnictwie. - Dopłaty bezpośrednie miałby być podwojone już od trzech lat, miały być wprowadzone ceny minimalne, zwalczanie ASF, miało byś dobre wykorzystanie środków europejskich - mówił Władysław Kosiniak-Kamysz. - Na razie leży wykorzystanie środków z Unii Europejskiej na wspólną politykę rolną, na program rozwoju obszarów wiejskich - dodał prezes PSL.

Władysław Kosiniak-Kamysz przypomniał też, że PSL emerytom proponuje nie jednorazowe wsparcie, a emeryturę bez podatku na stałe.

PSL podjęło dziś decyzję o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej.

Więcej o:
Komentarze (181)
Władysław Kosiniak-Kamysz o propozycji PiS: To pierwszy sukces Koalicji Europejskiej
Zaloguj się
 • prawdaprawda

  Oceniono 35 razy 27

  Prokremlowska partia Putin i Sojusznicy obieca wam wszystko, byle nie dać się oderwać od koryta i pociągnąć do odpowiedzialności za rozwalanie armii i sytemu prawnego państwa polskiego.

 • marcel2761

  Oceniono 32 razy 24

  pisiory i tak wpadną we własne sidła.. jeśli wygrają na jesieni będą mieli silną opozycję przeciwko sobie i gigantyczny deficyt budżetu na karku, będzie miło patrzyć jak się powoli wykrwawiają. Ludzie po prostu są nimi zmęczeni

 • chi-neng

  Oceniono 45 razy 23

  Prezes PiS:u , BOSKI JARO ma we krwi kradziez, zawlaszczanie cudzego /panstwowego / historycznego, wszystkiego co sie da!
  Nie tylko kradziez SREBRZYSTEJ mamony ale i cudzych pomyslow takze.

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 27 razy 19

  PiSiaci obiecają wszystkim wszystko, byle ich ryje trwały przy korycie.

 • andrew1507

  Oceniono 17 razy 11

  Czy w PiS jest 50 sprawiedliwych, którzy przejdą na stronę opozycji by uratować Polskę?
  Tak spluńcie tyranowi w twarz......

 • andrew1507

  Oceniono 15 razy 11

  widmo pierdla dla pis notabli to jest coś co ich przeraża.
  Pisłajba tonie w pisszambie.
  To już koniec panie Kaczin.

 • zsm-5

  Oceniono 21 razy 11

  Obiecuję wam pisiory solennie - zrobię absolutnie wszystko, co tylko możliwe, żebyście moich pieniędzy nie rozdawali - zwłaszcza kieckowym i TVPiS.
  Swoją drogą opłaca się jeszcze w tym kraju pracować?

 • zoryan

  Oceniono 26 razy 10

  Pogonic te szarancze!!!

 • verdura2763

  Oceniono 10 razy 8

  Już pisiory sr.ją pod siebie, co koryto plus ucieka?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX