Antoni Macierewicz znalazł źródło konfliktu między Polską a Izraelem. "Widać rosyjską rękę"

Antoni Macierewicz w felietonie dla Radia Maryja powiedział, że jego zdaniem za kryzysem polsko-izraelskim może podsycać rosyjska propaganda. Wszystko po to, by rozbić sojusz USA z Europą Wschodnią.

W ostatnich dniach relacje polsko-izraelskie są napięte, głównie za sprawą wypowiedzi p.o. szefa MSZ Izraela, Israela Kaca, który w niedzielę zacytował słowa byłego premiera Icchaka Szamira, który w 1989 roku powiedział, że Polacy "wyssali antysemityzm z mlekiem matki".

Premier Netanjahu wyraził swoje zdanie, zrobił to bardzo jasno. Jestem synem osób, które przeżyły Holokaust, jestem taki sam, jak każdy izraelski Żyd. Nie zapomnimy i nie wybaczymy. Było wielu Polaków, którzy kolaborowali z Niemcami. Jak powiedział  Icchak Szamir (b. premier Izraela - red.), któremu Polacy zamordowali ojca, 'Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki'. I nikt nie będzie nam mówił, jak mamy się wyrażać i jak pamiętać naszych poległych.

- powiedział Kac.

Antoni Macierewicz o konflikcie Polska - Izrael: Widać rosyjską rękę

Antoni Macierewicz uważa, że słowa te miały cechy prowokacji, zaś w sprawie może chodzić o coś więcej, gdyż "słowny atak" miał miejsce w chwili, w której " Stany Zjednoczone i Polska dokonywały zmiany struktury geopolitycznej świata, a Konferencja Bliskowschodnia skupiła w Warszawie kilkadziesiąt państw”.

- Czynnikiem, któremu na pewno zależy na uniemożliwieniu budowy sojuszu polsko-amerykańskiego czy środkowoeuropejsko-amerykańskiego, jest przede wszystkim Rosja. To Rosji ten sojusz zagraża, to dla Rosji ten sojusz zmienia strukturę geopolityczną świata i sprawia, że marzenia o odbudowie imperium muszą zostać zupełnie porzucone - stwierdził Antoni Macierewicz w felietonie "Głos Polski" na antenie Radia Maryja.

- W tym działaniu, z którym mieliśmy do czynienia niewątpliwie widać rękę rosyjską - stwierdził były szef MON. Dodał, że w ostatnich latach do Izraela przyjechało wiele osób z Rosji, których 'nastawienie wobec Polski często jest (…) nieprzychylne, związane z propagandą antypolską" - powiedział były szef MON.

Więcej o:
Komentarze (248)
Antoni Macierewicz znalazł źródło konfliktu między Polską a Izraelem. "Widać rosyjską rękę"
Zaloguj się
 • kater-11

  Oceniono 44 razy 34

  Dostał polecenie z Moskwy . Podwójna garda . Oskarżyć Moskwę będąc na ich usługach. Ani to sprytne , ani mądre , ale bardzo radzieckie i Putinowskie .
  Ruskiego agenta ''czuć'' na kilometr.

 • andrzej.duxa

  Oceniono 40 razy 28

  "Widać rosyjską rękę"
  na tym Antek zna się najlepiej...no moze jeszcze na czyms...

 • jeden-dwa-jeden

  Oceniono 25 razy 23

  Antek agent SB, przewerbowany przez GRU (w latach 80-tych),
  jego żona agentka SB (nr akt w IPN 12367/I) - prawdopodobnie jeszcze przed Antkiem współpracowała z Bezpieką i to ona zwerbowała Antka.

 • eclipse23

  Oceniono 25 razy 23

  powiedział macierewicz patrząc sobie na ręce

 • franekzjanek

  Oceniono 22 razy 22

  .
  Antoni ...o tej sowieckiej łapie pisze Tomasz Piątek , nareszcie przeczytałeś swoją biografię
  .

 • an_ma_o

  Oceniono 24 razy 20

  Idioto wracaj do szafy zanim kaczafi kaze Cię aresztowac sladem Miśka

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX