"Wprost": PO proponuje Janinie Ochojskiej start do Europarlamentu. "To byłoby wzmocnienie"

Prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janina Ochojska otrzymała propozycję startu do Parlamentu Europejskiego z list Koalicji Europejskiej - podaje portal Wprost.pl. Sama Ochojska jak dotąd nie potwierdziła tych doniesień, nie zapadła też żadna decyzja w tej sprawie.

Platforma Obywatelska złożyła prezes Polskiej Akcji Humanitarnej Janinie Ochojskiej propozycję startu w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego - podaje Wprost.pl. Szefowa PAH miałaby wystartować z pierwszego miejsca listy Koalicji Europejskiej na Dolnym Śląsku.

Z ramienia PiS wystartują tam minister edukacji narodowej Anna Zalewska i
minister - członek Rady Ministrów Beata Kempa.

Janina Ochojska w Europarlamencie?

- Jej start [Janiny Ochojskiej - red.] to byłoby ogromne wzmocnienie naszych sił, a tematyka dotycząca uchodźców będzie jedną z najważniejszych kwestii w nowym unijnym rozdaniu - mówi w rozmowie z Wprost.pl anonimowy działacz Koalicji Europejskiej.

Janina Ochojska jak dotąd nie odniosła się do informacji Wprost.pl. Portal podkreśla, że w sprawie ewentualnego startu szefowej PAH nie zapadła jeszcze żadna decyzja.

Więcej o:
Komentarze (59)
PO proponuje Janinie Ochojskiej start do Europarlamentu
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 11 razy 3

  WSZYSCY KANDYDACI PIS BĘDĄ MÓWIĆ JEDNYM GŁOSEM
  "... PRZEZ OSIEM LAT RZĄDÓW KOALICJI ..."
  TYLKO, ŻE TERAZ ... PO ANGIELSKU.

 • baca124

  Oceniono 12 razy 2

  Jeśli "jojo" wybiera się do PE to proszę wszystkich uważajcie na swoje buty.

 • savannah

  Oceniono 14 razy 2

  Super pomysł, chociaż nie wiem, czy pani Janina będzie chciała zajmować się polityką. Gdyby się jednak zdecydowała, to na pewno zdeklasowałaby swoje "konkurentki"

 • wujojano

  Oceniono 5 razy 1

  Pomysł nieprzemyślany i na moje wyczucie bez szans powodzenia. Ochojska jest twarzą PAH, podobnie jak Owsiak Orkiestry. Przejście kogoś takiego do polityki, nawet europejskiej, byłoby dziwne, więc najprawdopodobniej się nie zgodzi.

 • kemor234

  Oceniono 13 razy 1

  Od razu narzuca się porównanie:
  Szydło, Kempa i OCHOJSKA !!!!
  TYLKO JEDNA Z NICH MOŻE PRZEDSTAWIĆ REALNE OSIĄGNIĘCIA.

 • ericcartman

  0

  Ta propozycja ma sens poniewaz kazdy wie, ze wybory do PE to glosowanie na celebrytow, a nie na zaden program. Im ktos jest bardziej znany, tym ma wieksze szanse i wiecej dostanie glosow. Tak naprawde neiwazne z jakiej partii. Dzieki temu skompromitowany nieudacznik i aferzysta Buzek wszedl do PE z duza iloscia glosow.

 • komentarzdramatyczny

  Oceniono 12 razy 0

  A może tak Rafalala? To coś idealnie by pasowało do struktur Kompromitacji Europejskiej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX