Wybory do PE. Kosiniak-Kamysz o Donaldzie Tusku: "Nie wierzę w rycerza na białym koniu"

"Nie wierzę w rycerza na białym koniu" - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, zapytany o ewentualny powrót Donalda Tuska do polskiej polityki po wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz był gościem w "Porannej rozmowie" w RMF FM. Gospodarz programu Robert Mazurek zapytał go m.in. o Donalda Tuska oraz start PSL-u w eurowyborach.

Kosiniak-Kamysz o Donaldzie Tusku: "Nie wierzę w rycerza na białym koniu"

Zapytany o to, czy opozycja liczy na powrót Donalda Tuska do krajowej polityki, szef PSL powiedział, że nie.

- Nie wierzę w rycerza na białym koniu. Nie będziemy tutaj wyczekiwać z utęsknieniem na nikogo, bo trzeba zakasać rękawy, wziąć się do roboty i samemu wygrywać wybory - powiedział Władysław Kosiniak-Kamysz, zaznaczając, że o tym, co zrobi Donald Tusk, dowiemy się dopiero po eurowyborach.

Wybory do PE. Szef PSL o kandydatach na europarlamentarzystów

Robert Mazurek zapytał szefa PSL o to, jakich kandydatów wystawi w wyborach do Parlamentu Europejskiego, jeżeli jego ugrupowanie zdecyduje w sobotę o przystąpieniu do Koalicji Europejskiej. 

- Niezależnie, jak pójdziemy do tych wyborów, PSL ma bardzo ciekawą ofertę również osób, które mogą startować. To są obecni europosłowie i nie można powiedzieć, że są to osoby nieprzygotowane. Tak jak Jarosław Kalinowski w sprawach rolnictwa, wspólnej polityki rolnej, czy Czesław Siekierski, szef komisji rolnej - wymieniał szef PSL, wspominając także Krzysztofa Hetmana oraz Andrzeja Grzyba.

Kiedy gospodarz programu sformułował zarzut, że Koalicja Europejska stanie się "koalicją emerytów i rencistów", szef PSL wymienił nazwiska młodych polityków związanych z jego ugrupowaniem, takich jak Adam Jarubas, Urszula Pasławska, Dariusz Klimczak czy Paweł Bejda. 

Więcej o:
Komentarze (65)
Wybory do PE. Kosiniak-Kamysz o Donaldzie Tusku: "Nie wierzę w rycerza na białym koniu"
Zaloguj się
 • bmarten

  Oceniono 13 razy 9

  Panie zawiasowo-obrotowy Kosiniaku-Kamyszu, pilnuj pan swojego tyłka i nie zajmuj się pan Tuskiem. A przede wszystkim nie pierdziel pan dyrdymał o jakimś białym koniu w kontekście Tuska.

 • maxxx35

  Oceniono 11 razy 7

  Wiadomo, że PSL nie jest zainteresowane rycerzem na białym koniu. W ich naturze, jak i Kikuzów15, jest zainteresowanie Burdel Mamą.

 • bog43

  Oceniono 12 razy 6

  p. Kosiniak , w tej chwili nie chodzi ani o konia , ani o Tuska , a o to czy Polska ma pozostać w rękach Kaczego łajna , czy być najzwyklejszym demokratycznym państwem prawa na wzór demokracji zachodnich ?

 • byrcyn11

  Oceniono 3 razy 3

  Tusk powinien tylko wystartować w wyborach na prezydenta. Teraz jeszcze niech się nie wychyla za wiele.

 • sander7777

  Oceniono 13 razy 3

  Kosiniak Kamysz może najwyżej na oślicy jak Sancho Pansa za " Don "aldem Tuskiem.

 • ziggybam

  Oceniono 9 razy 3

  Pewnie że nie musi być na białym koniu - wystarczy na rowerze. I tak zrobi więcej by pogonić PiS, niż całe PSL.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX