Najnowszy sondaż. Koalicja Europejska wygrywa z PiS w wyścigu do PE. Jest tylko jeden warunek

Radio ZET opublikowało sensacyjny sondaż, z którego wynika, że Koalicja Europejska wygrałaby wybory do Parlamentu Europejskiego. KE zanotowała wynik o prawie 4 punkty procentowe lepszy od PiS. Wszystko przy założeniu, że do KE przyłączy się PSL.

Z sondażu IBRiS opublikowanego przez Radio ZET wynika, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego zwyciężyłaby Koalicja Europejska. Szerokie porozumienie m.in. PO, SLD, Nowoczesnej czy PSL (Ludowcy jeszcze nie ogłosili, czy dołączą do KE, to samo Nowoczesna - red.) zdobyłoby 38,5 proc. głosów.

Drugie na podium Prawo i Sprawiedliwość (Zjednoczona Prawica) uzyskało 34,7 proc. głosów respondentów. Próg wyborczy w wyborach do PE przekroczyłyby jeszcze dwa ugrupowania: partia Wiosna Roberta Biedronia (8,9 proc.) i Kukiz'15 (6,6 proc.).

Badanie IBRiS przeprowadzono w dniach 18-19 lutego.

Więcej o:
Komentarze (448)
Wybory do Parlamentu Europejskiego. Najnowszy sondaż. Koalicja Europejska przed Prawem i Sprawiedliwością
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 176 razy 138

  Polacy Maj i Jesień urządzamy PiSowcom i Kukizowcow Jesień Średnowiecza. Aby ta banda już więcej nigdy Polsce i Polkaom krzywdy nie zrobiła.

 • czechy11

  Oceniono 111 razy 89

  Już za pare miesięcy alkoholik szarpidrut czyli przystawka Kaczyńskiego do śmietnika wraz z nim cała PiSokomunistyczna banda złodziei.

 • kiesier

  Oceniono 90 razy 62

  UWAGA przepowiednia:
  Za chwilę pojawi się sondaż CBOS - z małą gwiazdką że przeprowadzony wśród respondentów deklarujących noszenie moherowego nakrycia głowy.
  Wygra z duża przewagą PIS.

 • czechy11

  Oceniono 58 razy 44

  CBOS oraz PiS gadzinówki szykują już 40% poparcia dla PiS 😂😂😂. Niech tak trzymają pogrom bedzie tym bardziej dotkliwy dla wyznawców👌👌👌👌👌👌

 • aqua7x

  Oceniono 35 razy 31

  sondaz sondazem ale licza sie wybory... zamiast ekscytowac sie na formu trzeba mobilizowac ludzi do glosowania...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX