Na spotkanie w Watykanie ws. pedofilii pojedzie jednak abp Jędraszewski. Abp Gądecki w szpitalu

Abp Marek Jędraszewski zastąpi abp. Stanisława Gądeckiego na spotkaniu z papieżem ws. pedofilii w Kościele. Abp Gądecki nie może pojechać do Watykanu, ponieważ leczy w szpitalu poważne zapalenie płuc.

Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Paweł Rytel-Andrianik poinformował o zmianie polskiej reprezentacji na nadchodzącym spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Watykanie. Arcybiskupi mają na nim rozmawiać o "ochronie małoletnich w Kościele". 

Abp Jędraszewski pojedzie na spotkanie ws. pedofilii w Kościele

Wcześniej mówiło się, że do Watykanu pojedzie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. Jak informuje jednak rzecznik ks. Rytel-Andrianik, abp Gądecki od kilku dni przebywa w szpitalu z powodu poważnego zapalenia płuc. Na spotkanie z papieżem ws. pedofilii w Kościele pojedzie zatem jego zastępca - abp Marek Jędraszewski.

W oficjalnym oświadczeniu episkopatu przypomniano, że oprócz abp Jędraszewskiego w skład polskiej delegacji wejdą jeszcze Sekretarz Generalny KEP bp Artur Miziński oraz Koordynator KEP ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży o. Adam Żak.

Przypomnijmy, że wrześniu papież Franciszek zaprosił do Watykanu przewodniczących episkopatów. Spotkanie ma dotyczyć nadużyć seksualnych w Kościele i odbędzie się w dniach 21-24 lutego. To pierwsze takie spotkanie w historii Kościoła. Zaproszeni zostali przedstawiciele episkopatów z całego świata oraz przełożeni ponad 20 żeńskich i męskich zgromadzeń. W spotkani pt. "Ochrona nieletnich w Kościele" weźmie udział 190 osób. 

Więcej o:
Komentarze (188)
Na spotkanie w Watykanie ws. pedofilii pojedzie jednak abp Jędraszewski. Abp Gądecki w szpitalu
Zaloguj się
 • stemp10

  Oceniono 74 razy 66

  Zastanawiam się dlaczego biskupi każą leczyć niepłodność modlitwą a zapalenie płuc antybiotykami i to jeszcze w szpitalu. To niepłodność można wyleczyć modlitwą a zapalenia płuc się nie wyleczy modlitwą?

 • yoonac

  Oceniono 53 razy 47

  Dlaczego jak księża zachorują to zamiast się modlić lecą korzystać z osiągnięć medycyny ale gdy para nie może mieć dzieci i chce skorzystać z in vitro to robią aferę i zalecają modlitwę?

 • kater-11

  Oceniono 44 razy 42

  To jakaś kpina . Jędraszewski , na konferencji przeciw pedofilom w kościele ?

 • pedro.666

  Oceniono 44 razy 40

  Ministranci! Chodu z Watykanu! Jadą!

 • walkirrr

  Oceniono 39 razy 37

  czy Franciszek dowie sie z ust wielebnego ze to dzieci kuszą dobrodziejów w koloratkach ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX