Mosbacher gani wypowiedź Kaca. "Między sojusznikami nie ma miejsca na obraźliwe komentarze"

Ambasador USA Georgette Mosbacher zabrała głos ws. ostatnich napięć między Polską a Izraelem. Słowa szefa MSZ Izraela nazwała "obraźliwym komentarzem", a obydwa kraje "bliskimi sojusznikami".

Od szczytu bliskowschodniego w Warszawie minął niecały tydzień, ale po nim tematem przewodnim stał się spór polsko-izraelski.

Wszystko za sprawą Israela Kaca, pełniącego obowiązki ministra spraw zagranicznych Izraela, który powiedział m.in., że "Polacy wyssali antysemityzm z mlekiem matki".

To pociągnęło za sobą lawinę zdarzeń - m.in. polscy dyplomaci, w tym premier Mateusz Morawiecki, zrezygnowali ze wzięcia udziału w spotkaniu Grupy Wyszehradzkiej w Izraelu, a szczyt został odwołany. Polska domaga się przeprosin za te słowa.

Mosbacher: Między bliskimi sojusznikami nie ma miejsca na takie komentarze

Głos w sprawie polsko-izraelskiego sporu zabrała ambasador Stanów Zjednoczonych w Polsce Georgette Mosbacher. Na swoim koncie na Twitterze napisała:

Między bliskimi sojusznikami, takimi jak Polska i Izrael, nie ma miejsca na takie obraźliwe komentarze jak wczorajsza wypowiedź izraelskiego ministra spraw zagranicznych Israela Kaca
Więcej o:
Komentarze (170)
Spór Polski z Izraelem. Georgette Mosbacher: Między sojusznikami nie ma miejsca na obraźliwe komentarze
Zaloguj się
 • wojowniczka_hybrydowa

  Oceniono 40 razy 24

  Bliscy sojusznicy? Kiedy Izrael zrobił coś dla Polski i co to było?

 • krynolinka

  Oceniono 38 razy 24

  Hehehe. Znaczy nie taki Izrael mocny. Dawaj Kacu, na kolana i odszczekuj!

 • zielonygaik

  Oceniono 24 razy 20

  Dla tych, którzy byli żywieni na butelce a nie na mleku matki i nie mieli okazji stać się antysemitami, jest to kolejna okazja do wyssania antysemityzmu ze słów Katza

 • c.t.k

  Oceniono 23 razy 15

  Czy w najbliższą niedzielę, sklepy są otwarte, czy zamknięte?

 • runnin.biz

  Oceniono 21 razy 15

  Nie jesteśmy żadnymi sojusznikami. Po prostu dotad pełniliśmy rolę kundli i kelnerów. Czas na restart i pragmatyzm.

 • 1p.3.15

  Oceniono 18 razy 12

  Tym razem umiała się zachować. Brawo i dzięki.

 • true_lysander

  Oceniono 43 razy 11

  Z Żydami nie chcę mieć nic wspólnego. Nie życzę im ani dobrze, ani źle, niech sobie robią co chcą, ale gościć ich u nas nie powinniśmy. My tam tez nie jesteśmy u nich mile widziani, więc po co im się tam pchać. Niech sobie się strzelają z Palestyńczykami, Syryjczykami, Irańczykami, Libańczykami, kto wie, czy za chwilę i nie z Rosjanami w Syrii a w przyszłości, tak jak i w przeszłości z Egipcjanami i Jordańczykami. Krzyżyk .. a nie przepraszam, jarmułka na drogę i niech żyją po swojemu, na tyle na ile potrafią.

 • aqua7x

  Oceniono 13 razy 11

  bliskimi sojusznikami powiadasz?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX