Kampanię PiS do europarlamentu poprowadzi Tomasz Poręba. "Sprawdził się w ostatnich wyborach"

Według nieoficjalnych informacji PAP europoseł PiS Tomasz Poręba poprowadzi kampanię wyborczą PiS do Parlamentu Europejskiego. Znamy też nazwiska kandydatów i kandydatek PiS w eurowyborach.

Jak powiedział PAP polityk ze ścisłego kierownictwa PiS, Tomasz Poręba "świetnie sprawdził się w roli szefa sztabu podczas ostatnich wyborów samorządowych", w których Zjednoczona Prawica wygrała w dziewięciu sejmikach wojewódzkich (ostatecznie objęła władzę w 8 z nich). Poręba będzie mógł formalnie objąć funkcję szefa sztabu wyborczego, po tym jak Komitet Polityczny PiS przyjmie w tej sprawie uchwałę. Prawdopodobnie, będzie to miało miejsce we wtorek.

Polityk PiS poinformował również, że w sobotę odbędzie się konwencja PiS, podczas której mają zostać przedstawione kolejne propozycje programowe przed majowymi wyborami do Parlamentu Europejskiego oraz jesiennymi wyborami parlamentarnymi.

Szydło, Zalewska i Kempa wybierają się do Brukseli

Nieoficjalnie znamy już nazwiska kandydatów PiS w eurowyborach. Z obecnych europarlamentarzystów na listach wyborczych mają się znaleźć m.in.: Ryszard Legutko, Jadwiga Wiśniewska, Ryszard Czarnecki, Zbigniew Kuźmiuk oraz właśnie Poręba.

Kandydować do europarlamentu będą również m.in. wicepremier Beata Szydło, szefowa resortu edukacji Anna Zalewska i minister w KPRM Beata Kempa.
Nieoficjalne doniesienia ws. startu Szydło, Kempy i Zalewskiej pojawiły się w mediach już kilka dni temu.

Wybory do PE odbędą się 26 maja.

Więcej o:
Komentarze (50)
Kampanię PiS do europarlamentu poprowadzi Tomasz Poręba. "Sprawdził się w ostatnich wyborach"
Zaloguj się
 • zd46

  Oceniono 25 razy 21

  Pan Poręba do dziennikarza mówił "bez nienawiści ale z piana na ustach": "SPADAJ SZCZYLU" a teraz "szczyl" sie sprawdził? W chamstwie i prostactwie tak.

 • krywit

  Oceniono 22 razy 20

  kolejny spin doktor w rodzaju Kurskiego z przesłaniem do ciemnego ludu

 • sector23

  Oceniono 22 razy 20

  Noooo.... to bardzo dobra wiadomość! Najwyraźniej PiS to partia takich nieudaczników, że jednego z największych wybrali sobie na szefa kampanii wyborczej.
  przypomnę, że to właśnie ten "gigant" prowadził tajne negocjacje, które stały się jawne", z przedstawicielami Mossadu w sprawie słynnej i bardzo dobrej ustawy, z której ten rząd PiSdeuszy wycofał się równie ochoczo, co ja wprowadził.
  Ten osobnik zasłynął też kilkoma filipkami, dowodzącymi jedynie tego, ze swoja karierę i wykształcenie zawdzięcza zdecydowanie innym cechom niż intelekt.

 • peba

  Oceniono 25 razy 19

  Ten młokos za nasze pieniadze karmiacy sie w Europarlamencie zwraca sie do dziennikarza , spadaj szczylu,. Kompromitacja gidna prezesa

 • falbor

  Oceniono 19 razy 17

  Jeżeli to ten sam Poręba, który uzgadniał w Izraelu rok temu treść nowelizacji ustawy o IPN to jestem spokojny o wynik wyborów..... buhahahah:)))

 • erhapl

  Oceniono 16 razy 16

  Pokazały nam PiSlamy, jak zwyciężać mamy- 27: 1

 • pobene

  Oceniono 17 razy 15

  No, no... same intelektualne tuzy kandydują. Godna reprezentacja pisowskiego narodu. Dobrze, że nie znają, jak podejrzewam, języków obcych. Przynajmniej bedzie mniej wstydu.

 • psycholog11

  Oceniono 17 razy 15

  No to będzie Porębana kampania wyborcza !!!

 • cztery0000ziobra

  Oceniono 17 razy 15

  To po to Pasztetowa Becia kazała wyrzucić unijną flagę z KPRM? No, ale jak się Porąbany spręży, sPiSze i wykaże, to posłuchają sobie europosłowie zbolałego jęku tego tłumoka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX