Małgorzata, Barbara czy Maria? Lista fundatorów Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego cała pokreślona

Poseł PO Krzysztof Brejza pokazał w mediach społecznościowych listę obecności fundatorów Instytutu imienia Lecha Kaczyńskiego. Nie byłoby w niej nic dziwnego, gdyby nie problem z imionami fundatorów - jego z nich poprawiano dwukrotnie.

Maria zmienione na Barbara, a później zmienione na Małgorzata, Marcin zmieniony na Jacka oraz Barbara podpisana jako Krystyna (w tym przypadku błędu nie poprawiono) - tak prezentuje się lista obecności fundatorów fundacji pod nazwą "Instytut imienia Lecha Kaczyńskiego" w Warszawie na posiedzeniu w dniu 8 maja 2017 roku.

"Nie Marcin, a Jacek. Małgorzata Kujda jako Barbara, a wcześniej Maria. Barbara Czabańska jako Krystyna. Lista obecności podczas dokooptowywania zaginionego księdza do Rady Fundacji. Ale macie siostry bałagan w tym archeo" - napisał Krzysztof Brejza. Ostatnie zdanie to oczywiście nawiązanie do filmu "Seksmisja".

Fundatorzy to osoby, którzy powołują fundację i przeznaczają na jej rzecz określony majątek, a później mogą, ale nie muszą pełnić w niej funkcje. Nie jest jasne, jaką rolę pełni grupa fundatorów w Instytucie im. Lecha Kaczyńskiego.

Czytaj też: Czym zajmuje się Instytut im. Lecha Kaczyńskiego? W tle tajne spotkania prezesa z politykami PiS

Można jednak wymienić funkcje poszczególnych osób. Barbara Czabańska jest jednocześnie prezeską fundacji, a Jarosław Kaczyński i Krzysztof Czabański zasiadają w jej radzie. Dwoje pozostałych fundatorów znajdujemy niedaleko - w spółce Srebrna. Małgorzata Kujda jest prezeską zarządu, a Jacek Cieślikowski jego członkiem.

Więcej o:
Komentarze (175)
Małgorzata, Barbara czy Maria? Lista fundatorów Instytutu im. Lecha Kaczyńskiego cała pokreślona
Zaloguj się
 • bob_59

  Oceniono 85 razy 83

  Jakie posiedzenie fundatorów z listą obecności?
  Fundatorzy ustanawiają aktem notarialnym fundację i na tym ich rola się kończy.
  O reszcie decydują władze fundacji zgodnie ze statutem.
  Ci ludzie chyba sami nie wiedzą jaką mają przydzieloną rolę w tym całym przekręcie...

 • calmy

  Oceniono 83 razy 79

  Fundację założyli wnosząc do niej majątek. Bardzo ciekawe biorąc pod uwagę, że fundacja dysponuje majątkiem o wielomilionowej wartości i dysponuje nieruchomościami i działkami w centrum Warszawy. Tak łatwo się tych działek pozbyli? I skąd im one spadły? Bezdomny podarował?

 • myczyoni

  Oceniono 69 razy 67

  Rozumiecie towarzysze że fundację powołać trzeba . Fundatorami zostaną:. ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX