PiS reaguje na słowa Netanjahu? Mazurek zapowiada uchwałę ws. odpowiedzialności za Holokaust

Premier Izraela miał powiedzieć w Muzeum Historii Żydów Polskich Polin w Warszawie, że Polacy pomagali zabijać Żydów podczas II wojny światowej - podały izraelskie media. Niejako w odpowiedzi na wypowiedź premiera Izraela, Beata Mazurek zapowiedziała uchwałę ws. odpowiedzialności za Holokaust.

Ledwo w Warszawie zakończyła się konferencja bliskowschodnia, a stosunki polsko-izraelskie zostały wystawione na kolejną próbę. Najpierw amerykańska dziennikarka Andrea Mitchell w relacji z konferencji bliskowschodniej powiedziała, że podczas powstania w warszawskim Getcie Żydzi walczyli "przeciwko polskiemu i nazistowskiemu reżimowi". Pod wpływem polskich protestów i jednoznacznego stanowiska Światowego Kongresu Żydów, Mitchell przeprosiła za swoje słowa. 

W międzyczasie w świat poszła wiadomość, którą najpierw przekazał korespondent gazety "Jerusalem Post". Premier Izraela podczas wizyty w Warszawie miał powiedzieć wprost, że Polacy razem z Niemcami brali udział w Holokauście.       

W reakcji na to, co się stało w tle konferencji w Warszawie, rzeczniczka PiS napisała (pisownia oryginalna - red.) wieczorem na Twitterze: 

"Na najbliższym posiedzeniu Sejmu PiS zaproponuje uchwałę ws. odpowiedzialności za holokaust wz. z niedopuszczalnymi wypowiedziami które miały miejsce podczas konferencji bliskowschodniej."

Więcej o:
Komentarze (591)
PiS reaguje na słowa Netanjahu? Mazurek zapowiada uchwałę ws. odpowiedzialności za Holokaust
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 109 razy 105

  Genialna koncepcja Szczytu i realizacja!
  Brawo pan prezyrent, brawo pan premier!! Brawo Ministwerstwo Głupich Kroków, brawo IPN i PFN!!!

 • andrzejkot79

  Oceniono 86 razy 82

  PISowcy jak zwykle wdepnęli na własne życzenie w gó... . Sami, dobrowolnie dążyli do zorganizowania tego spotkania wiedząc, że narażą się Iranowi, który Polskom kiedyś pomagał, narazili Naród polski na szykany ze strony innych i ośmieszyli się na arenie międzynarodowej. Czego oni się spodziewali? Amerykanie „postawili ich” do pionu mówiąc o potrzebie zaspokojenia rozszeń Izraela a na dodatek jeszcze ta wypowiedź o współpracy Polaków i Niemcow faszystowskich. Z drugiej strony nie ma się co dziwić - biorąc pod uwagę IQ „elyt z PISu” nie można czuć się zawiedzionym ani zaskoczonym. Efekt mógł być jeden: tragedia.

 • bodziuchna17

  Oceniono 75 razy 69

  Takiego poniewierania Polski, jak zrobili to nasi "przyjaciele" na zorganizowanej przez nas konferencji jeszcze nigdy nie było.. To świadectwo kompletnego upadku prestiżu kraju i polityki tego rządu... Zostaliśmy potraktowani jak pachołki, którzy mają robić, co im się każe, a jeszcze można ich trzepnąć dla zasady ścierką przez łeb..

 • mer-llink

  Oceniono 60 razy 58

  Równie dobrze PiSowski sejm może podjąc uchwałę, że w piątek jest środa.
  PiSowski senat to klepnie bez zwłoki.
  Pan Duda Andżej podpisze po dogłębnej 2-minutowej analizie na orczyku.
  A nawet niepytany Trybunał KOnstytucyjny usteczkami pani WOlfgangowej powie: - Cacy!

 • zofia.rydz

  Oceniono 57 razy 51

  No i konferencja poszła w klozet. Wstajemy z kolan? Wstajecie! Jedno zdanie Natenyahu i znowu lezycie przycisnieci kolanami. No, ale dyplomacja to gra, wymaga inteligencji.

 • born2roll

  Oceniono 52 razy 46

  Polski cham znów symbolicznie dostał w pysk. Juź widzę tę chłopską zdziwioną twarz Czaputowicza, jak miętosi beret w dłoniach i pyta: Za co? A za to ćwoku, że wszyscy na świecie wiedzą, że PiS po kryjomu sypia z polskimi nazistami, a Mazurek ich nawet rozumie.

 • d2b

  Oceniono 57 razy 39

  No litości, i niby na podstawie tej uchwały Mazurek chce ścigać zagranicznych dyplomatów? Natanjahu już trzęsie portkami ;)
  A co do sedna sprawy to ważny jest kontekst a nie wyrwane słowa. Bo prawdą jest, że Polacy pomagali w holocauście, tyle że tych Polaków trzeba rozumieć jako jednostki, a nie cały naród.

 • kazek100

  Oceniono 48 razy 38

  Może kiedyś pisowskie oszołomy zrozumieją, że potrzebna jest edukacja, edukacja i edukacja A nie nauczanie religii i kłótnie z całym światem. Bo wtedy byle ignorant może o nas gadać, co mu ślina na język przyniesie, a my nie mamy argumentu, bo komu na serio na nas zależy?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX