Morawiecki zaczął przemówienie na konferencji od żartu o śniegu. Tyle że w Warszawie go nie ma

Premier Mateusz Morawiecki w niekonwencjonalny sposób rozpoczął swoje przemówienie na konferencji bliskowschodniej. Zażartował na temat śniegu, który mogą zobaczyć goście. Tymczasem w Warszawie śniegu już nie ma.

Jako pierwsza zwróciła na to uwagę Anna Godzwon, dziennikarska, specjalistka od PR-u, kiedyś współpracownica Bronisława Komorowskiego i główna specjalistka w Krajowym Biurze Wyborczym. 

"Premier Morawiecki zaczyna swoje wystąpienie od tego, że uczestnicy mogą zobaczyć śnieg, który jest naszą specjalnością. Tyle, że w Warszawie nie ma śniegu" - napisała (pisownia oryginalna - red.) na Twitterze.

I faktycznie - do Warszawy zawitała aura niemalże wiosenna, a śnieg zdążył już stopnieć. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki podczas swojego dzisiejszego przemówienia, po tym jak powitał gości i podziękował im za udział w konferencji powiedział: 

Pogoda być może nie jest najpiękniejsza, jaką może zaoferować Polska, ale z drugiej strony śnieg jest jedną z naszych specjalności. Prawdopodobnie w domu nieczęsto go tak widujecie. Nie mamy go aż tak znowu dużo, ale zdaje mi się, że trochę go jest, więc mam nadzieje, że nie macie nic przeciwko temu, że jest też tutaj. 

"Polski rząd jest zaangażowany w działania humanitarne"

Premier Mateusz Morawiecki podkreślił, że konferencja w Warszawie będzie zapamiętana jako wielki krok w promowaniu bezpieczeństwa i pokoju na Bliskim Wschodzie. Zaznaczył również, że polski rząd jest zaangażowany w działania humanitarne w tym regionie.

- Robimy to współpracując z waszymi rządami, rządami europejskimi oraz Stanami Zjednoczonymi, by pomóc przetrwać wszystkim, którzy są w potrzebie. Tam, gdzie ludzie muszą porzucić swoje domy, należy pamiętać o ich potrzebach humanitarnych, trzeba pamiętać o krajach na pierwszej linii frontu, jak Turcja i Liban - naszym obowiązkiem jest wspieranie ich, w świadczeniu pomocy humanitarnej - powiedział i dodał, że należy pamiętać o krajach, z których pochodzą uchodźcy.

Przypomniał, że Polska zaangażowana jest w wiele programów "które kładą podwaliny pod zrównoważony rozwój". Jako przykład podał inicjatywę wzmocnienia gospodarczego Europejskiego Banku Inwestycyjnego. - Wpłaciliśmy tam 50 milionów euro, to największa wpłata wśród krajów Unii Europejskiej - podkreślił.

Wyjaśnił też szczegółowe cele programu. "Dzięki niemu tworzone są nowe miejsca pracy w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie, ten program promuje pokój, pomaga w dostarczaniu wody pitnej i poprawia infrastrukturę transportową oraz tworzy placówki edukacyjne" - powiedział.

Więcej o:
Komentarze (181)
Morawiecki zaczął przemówienie na konferencji od żartu o śniegu. Tyle że w Warszawie go nie ma
Zaloguj się
 • eisbergh

  Oceniono 63 razy 49

  to zawsze był kłamca. i na zawsze pozostanie kłamcą. nawet w tak banalnych sprawach nie jest w stanie powiedzieć prawdy

 • puuchatek

  Oceniono 55 razy 39

  Śnieg jest polską specjalnością… Ale go nie ma.

  Naprawdę, panie Morawiecki, chylę czoło - doskonały opis Polski pod rządami PiS ;-)

 • fakiba

  Oceniono 51 razy 37

  Przemówienie ktoś mu pisał przed dwoma tygodniami a matoł nie przeczytał wcześniej

 • falbor

  Oceniono 39 razy 29

  Poczucie humoru p.Morawieckiego jest powszechnie znane...
  Bardzie śmieszna może być tylko dziura w jezdni :(

 • def11

  Oceniono 36 razy 28

  Czy on nawet na temat śniegu kłamać musi ? :)

 • okoni18

  Oceniono 28 razy 20

  Pan premier zażartował też z małych przedsiębiorców, podnosząc zusik o stówkę, taki zgrywus z niego.

 • m.godwin

  Oceniono 27 razy 19

  Bałwan.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX