Krystalizują się listy PiS do europarlamentu. Wystartować mają m.in. Szydło, Zalewska i Bielan

- Wiele na to wskazuje - tak Adam Bielan skomentował doniesienia o tym, że ma otwierać listę PiS w wyborach do Parlamentu Europejskiego w okręgu mazowieckim. Według medialnych doniesień jedynki dostaną także m.in. Beata Szydło i Witold Waszczykowski. W wyborach wystartować mają też Beata Kempa, Anna Zalewska i Ryszard Czarnecki.

W środę informowaliśmy, że według ustaleń "Polityki Insight" Jacek Saryusz-Wolski będzie liderem listy PiS w Warszawie. Media informowały także o prawdopodobnym starcie z pierwszego miejsca Adama Bielana. - Wiele na to wskazuje, że będę startować do Parlamentu Europejskiego z okręgu mazowieckiego - skomentował te doniesienia w radiowej Jedynce Bielan. Zapowiedział też, że liderzy list PiS do europarlamentu będą ogłoszeni w ciągu "kilku-kilkunastu dni". Gość Jedynki poinformował również, że niebawem Prawo i Sprawiedliwość zorganizuje konwencję programową, na której przedstawi nie tylko program na eurowybory, ale też na potencjalną kolejną kadencję w krajowym parlamencie.

Wybory do PE 2019. Klarują się listy PiS

Tymczasem "Rzeczpospolita" wskazuje kolejne nazwiska, które mają się pojawić na biorących miejscach. W Małopolsce listę ma otwierać Beata Szydło. W Łodzi natomiast, według ustaleń dziennika, jedynka przypadnie Witoldowi Waszczykowskiemu. W wyborach do PE ma startować też Jadwiga Wiśniewska, Czesław Hoc i Ryszard Czarnecki. Doniesienia "Rzeczpospolitej" pokrywają się z informacjami Onetu. Oprócz nazwisk, które padają w dzienniku, dziennikarz Andrzej Gajcy wymienia Ryszarda Legutkę, Tomasza Porębę, Zbigniewa Krasnodębskiego i Annę Zalewską. 

W wyborach do PE, wbrew poprzednim doniesieniom medialnym, nie wystartuje Marek Kuchciński. Marszałek stwierdził na Twitterze, że nigdy nie było takiej koncepcji.

Nie potwierdziła się też informacja, że o miejsce w europarlamencie ubiegał się będzie Zbigniew Ziobro. Jak podaje "Rzeczpospolita", pod znakiem zapytania stoi start Patryka Jakiego. Według gazety wiceminister sprawiedliwości może wystartować z okręgu dolnośląsko-opolskiego lub małopolsko-świętokrzyskiego.

Więcej o:
Komentarze (244)
Krystalizują się listy PiS do europarlamentu. Wystartować mają m.in. Szydło, Zalewska i Bielan
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 70 razy 60

  Ewakuacja plus!
  Eurosceptycy w gumofilcach, pokażą Europie jak żyć..

 • damtek

  Oceniono 54 razy 52

  Nie głosujemy na kandydatów pis do EP.!!!
  Każdy głos na pis to głos stracony.

 • alexander59

  Oceniono 51 razy 49

  Najpierw wycierali buty we flagę unijną a teraz idą po kasę. Hipokryci i oszuści.

 • falbor

  Oceniono 50 razy 46

  A jak wyglądają kompetencje językowe kandydatek i kandydatów?
  Trzy lata rządów pozwoliły liznąć trochę angielskiego?

 • ksiadz.teofil

  Oceniono 44 razy 44

  Zalewska zostawia burdel w szkolnictwie i w nagrodę wyjeżdża?

 • antropoid

  Oceniono 42 razy 42

  Unia przebrzydłym hipokrytom z PiSuaru śmierdzi - ale jej pieniądze już nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX