Poseł zarzucił Gasiuk-Pihowicz, że "zaszczuła" sędziów, którzy zmarli w 2017 r. Przepraszać nie chce

- W 2017 r. zmarło dwóch sędziów TK. (...) Na skutek tego, co pani dzisiaj robi, tego, co pani robiła przez lata - powiedział Arkadiusz Mularczyk do Kamili Gasiuk-Pihowicz podczas posiedzenia sejmowej komisji. Posłowie PO-KO zapowiedzieli już wniosek do komisji etyki. Poseł nie zamierza jednak przepraszać.

Na wtorkowym połączonym posiedzeniu Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka oraz Komisji Ustawodawczej doszło do ostrej wymiany zdań między politykami. Obie komisje zebrały się tam, aby zapoznać się z informacjami o "istotnych problemach wynikających z działalności i orzecznictwa Trybunału Konstytucyjnego w 2017 roku". Posiedzenie zakończyło się wcześniej na wniosek Krystyny Pawłowicz

Wniosek za słowa Arkadiusza Mularczyka

Początkowo do ostrej wymiany zdań doszło między posłanką KO Kamilą Gasiuk-Pihowicz a przewodniczącym posiedzenia Stanisławem Piotrowiczem. W pewnym momencie przewodniczący odbierał posłance głos, ta odkrzykiwała: - To nie jest prokuratura PRL-owska!

Czytaj więcej:  Opozycja tak często nazywała Julię Przyłębską "sędzią", że Piotrowicz nie wytrzymał

W dyskusję włączył się również poseł PiS Arkadiusz Mularczyk. Zarzucił Kamili Gasiuk-Pihowicz posługiwanie się mową nienawiści. 

Wspomnę, że w 2017 r. zmarło dwóch sędziów TK. (...) Na skutek tego, co pani dzisiaj robi, tego, co pani robiła przez lata, ale też inne stacje telewizyjne, radiowe, "Gazeta Wyborcza", TVN. Tych ludzi po prostu zaszczuto. Ci ludzie umarli po prostu zaszczuci

- mówił do Gasiuk-Pihowicz Mularczyk.

Poseł PiS miał na myśli Henryka Ciocha i Lecha Morawskiego, którzy w 2017 roku zmarli z przyczyn naturalnych.

W środę posłowie PO-KO zapowiedzieli podczas konferencji, że złożą wniosek do komisji etyki w sprawie słów Arkadiusza Mularczyka. Posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz poinformowała również na Twitterze, że wniosek jest już w przygotowaniu. Dodała również, że jej zdaniem agresywna zachowanie posła Mularczyka udowadnia, że "przedstawiciele PiS posuną się do wszystkiego, by tylko odwrócić uwagę od problemu, którym jest paraliż prac Trybunału Konstytucyjnego".

Poseł Mularczyk nie zamierza jednak przepraszać Gasiuk-Pihowicz za swojego słowa. W rozmowie z dziennikarzami powiedział, że podtrzymuje swoje słowa. 

"Język nienawiści, który stosowała pani Gasiuk-Pihowicz i pan Borys Budka (...) prowadził do sytuacji takiej, kiedy oni to bardzo często ciężko przeżywali" - cytuje Mularczyka "Rzeczpospolita". Poseł dodał, że osobiście znał sędziego Ciocha i wie, że sędzia przeżywał to, że jest niesprawiedliwie atakowany i krytykowany.

Więcej o:
Komentarze (226)
Poseł zarzucił Gasiuk-Pihowicz, że "zaszczuła" sędziów, którzy zmarli w 2017 r. Przepraszać nie chce
Zaloguj się
 • obserwatorfiubziu

  Oceniono 83 razy 69

  JAKI POZIOM INTELEKTUALNY JEST POZIOM WYBORCÓW JEŁOPA MULARCZYKA?

 • ar.co

  Oceniono 72 razy 58

  Widać byli na tyle inteligentni, że wiedzieli co robią. I zabiły ich wyrzuty sumienia. Albo strach przed odpowiedzialnością.

 • gerardpolak2

  Oceniono 65 razy 57

  przestańcie pisać o pisowskich pajacach...... czy ten koleś wie w ogóle co mówi?

 • serenita123

  Oceniono 65 razy 55

  Mularczyku, co z REPARACJAMI od Niemiec?
  tyle szczekania i piss...???

 • kazek100

  Oceniono 46 razy 44

  Mularczyk zapomniał, jak sam oskarżył sędziów TK, ale nie zdążył nawet przeczytać akt, więc zrobił z siebie skończonego durnia? Byłby prototypem hejtera, ale na hejtera był za głupi. Zapomniał o tym?

 • nutka7.17

  Oceniono 49 razy 43

  Kolejna kreatura PiSlamska w akcji.

 • remo29

  Oceniono 36 razy 36

  Mularczyk niech lepiej powie jak tam jego sąsiad, o którego tak się troszczył, że postanowił go wyeksmitować na mordę. Stanął na nogi?

 • salsolo.4

  Oceniono 37 razy 35

  Przynajmniej jednego z dublerów (zgodnie z Konstytucją sędziami TK nie byli) powinny były zabić wyrzuty sumienia za spowodowanie wypadku, w którym jego ofiara utraciła zdrowie (trwałe kalectwo) i dorobek życia (samochód z towarem). Swoimi wybiegami prawniczymi blokował człowiekowi uzyskanie odszkodowania. Chociaż wątpię czy ten dubler sumienie miał ( może czyste ze względu na nieużywanie).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX