Wiceprezydent Mike Pence mówił o "wielkim polskim bohaterze". Przywołał słowa Lecha Wałęsy

Mike Pence i Andrzej Duda spotkali się w środę w Warszawie. Podczas konferencji wiceprezydent USA mówił o pięknym polsko-amerykańskim sojuszu. Przywołał też słowa Lecha Wałęsy, mówiąc o nim "wielki polski bohater".

W środę prezydenta Andrzeja Dudy spotkał się z wiceprezydentem USA Mike'iem Pencem w Belwederze. Później odbyła się wspólna konferencja prasowa. 

Mike Pence przywołał słowa Lecha Wałęsy

Obaj prezydenci mówili o współpracy i sojuszu Polski. Podczas przemówienia wiceprezydent Pence wymienił wiele aspektów tej współpracy, m.in. polsko-amerykański dialog ds. energii. Nie zabrakło także pochwał - Pence powiedział, że Polska jest jedynym z ośmiu krajów sojuszniczych NATO, który trzyma się ustaleń i zwiększył swoje wydatki na obronność do 2 proc. PKB. Wiceprezydent Pence wspomniał także o tym, że kraje rozmawiają o zwiększonej obecności wojsk USA w Polsce. Prezydent Duda dodał z kolei, że te rozmowy przyniosą niebawem pozytywne efekty. - Przekażę to bardzo mocne przekonanie z pana strony prezydentowi Trumpowi - odpowiedział Pence. 

Mike Pence mówił o tym, że Polacy i Amerykanie są nie tylko sojusznikami, ale i przyjaciółmi, ponieważ oba kraje zostały zbudowane na takim samym fundamencie - miłości do demokracji i wolności. Wiceprezydent swoją przemowę skończył słowami Lecha Wałęsy.

Tak jak powiedział wielki polski bohater Lech Wałęsa: "Trzymamy głowy wysoko w górze, ponieważ mimo zapłaconej ceny, wiemy, że wolność ceny nie ma"

- mówił wiceprezydent USA. 

Środowe spotkanie wiceprezydenta Pence'a z prezydentem Dudą związane jest z organizowaną w Warszawie konferencją bliskowschodnią

Przed spotkaniem Andrzeja Dudy i Mike'a Pence'a przywódcy wzięli udział w podpisaniu umowy na dostarczenie polskiej armii amerykańskich systemów rakietowych HIMARS o wartości 414 milionów dolarów.

Więcej o:
Komentarze (251)
Wiceprezydent Mike Pence mówił o "wielkim polskim bohaterze". Przywołał słowa Lecha Wałęsy
Zaloguj się
 • czechy11

  Oceniono 72 razy 70

  Nie mógł sie odwołać do „wielkiego” dziedzictwa Lecha Kaczyńskiego bo spieprzaj dziadu ani ta małpa w czerwonym niezbyt pasowało do charakteru uroczystości 😂😂😂

 • pan.szklanka

  Oceniono 64 razy 54

  Miałem nadzieję, że przypomni cytat z Wałęsy: "Mamy durnia za prezydenta."

 • puuchatek

  Oceniono 51 razy 47

  Oj PiSiaki, PiSiaki, jakie Wy macie ciężkie życie… Jak już sam wiceprezydent USA przyjedzie, jak już tak bardzo chcecie, żeby wszyscy widzieli w tym wydarzeniu Wasz geniusz polityczny i wsparcie ze strony Waszyngtonu - to on Wam zaraz Wałęsę pochwali. I znowu trzeba będzie uruchamiać trolli na forach, żeby tłumaczyli, co Pence miał na myśli…

  :-))

 • franek_baltazar

  Oceniono 41 razy 41

  Szkoda, że nie odwołał się do słów wielkiego kurdupla "Wy zdradzieckie" mordy.

 • muzoman

  Oceniono 35 razy 35

  Amerykanie dobrze wiedzą jak u nas traktuje się Wałęsę. Kołek Zybertowicz i jemu podobni tylko poniżać Lecha potrafią. A to wielki polski bohater, zapisał się w historii świata.

 • dziadekjam

  Oceniono 40 razy 32

  "Podczas konferencji wiceprezydent USA mówił o pięknym polsko-amerykańskim sojuszu. Przywołał też słowa Lecha Wałęsy, mówiąc o nim "wielki polski bohater".
  ==================================================
  Wywalić go z Polski na zbity pysk! Fałszuje historię i zasaługi Jarosława Polskęzbawa przypisuje Wałęsie.

 • xxq

  Oceniono 33 razy 31

  Jak kto chce to potrafi znaleźć sens w wypowiedziach noblisty- polskiego robotnika- Wałęsy !

 • precz_z_komunia

  Oceniono 30 razy 30

  Mike Pence w towarzystwie lokaja Adriana rozmawiali o polskim prezydencie Wałęsie :-)
  Adrian rozmarzył się że też chciałby być kiedyś prezydentem :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX