Barbara Nowacka dla Gazeta.pl: Jest mi cholernie przykro, że Biedroń nas krytykował

- Jestem przeciwna w zabawę obrażania się nawzajem. Jest mi cholernie przykro, kiedy Robert Biedroń krytykował nas po konwencji - powiedziała w porannej rozmowie w Gazeta.pl Barbara Nowacka z Inicjatywy Polskiej.

Barbara Nowacka była gościem porannej rozmowy w Gazeta.pl. - Jestem przeciwna w zabawę obrażania się nawzajem. Jest mi cholernie przykro, kiedy Robert Biedroń krytykował nas po konwencji. Nie chciał usłyszeć tego, co tam mówiliśmy jako koalicja, jako Kongres Kobiet, Platforma Obywatelska, Inicjatywa Polska na temat naszych zobowiązań programowych - powiedziała. - Nie mogłam zrozumieć, czemu po naszej świetnej konwencji ze strony, wydawałoby się sojuszników, spotkał nas idiotyczny rechot - dodała.

Nowacka odniosła się też do sprawy wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza. - Pan Andruszkiewicz powinien przestać być ministrem, a środowisko PiS powinno się bardzo mocno zastanowić, po co im było wciąganie skrajnych nacjonalistów do partii, dawanie ważnych pozycji w rządzie z dostępem do naszych danych osobowych - powiedziała.

Według Nowackiej PiS nie chce rządzić Polską, tylko "ją zawłaszczyć". - Jedyne co dziwi, to że ludziom się wydaje, że będzie jakoś normalnie. Nie, z PiS-em nigdy nie będzie normalnie i nikt, kto nie jest w PiS-ie nie będzie bezpieczny - stwierdziła.

Więcej o:
Komentarze (278)
Barbara Nowacka dla Gazeta.pl: Jest mi cholernie przykro, że Biedroń nas krytykował
Zaloguj się
 • asr1

  Oceniono 72 razy 50

  Biedroń bardzo dobrze odczytał zamiary PO, wystarczyło, że przeczytał wywiad Leszczyny prominentnego polityka PO która otwarcie stwierdziła,ze PO nie poprze liberalizacji ustawy aborcyjnej i nie zgodzi się na usunięcie religii ze szkól czyli zaprzestania finansowania kk ze środków publicznych czyli kto wychodzi na głupka ????

 • ks-t

  Oceniono 55 razy 43

  Szanuje panią BArbarę Nowacką, przyznam że kiedyś była moją kandydatką na Prezydenta - zamiast Ogórkowej. Wtedy się nie zgodziła. Rozumiem nawet powody wstąpienia do spóldzielni POwskiej (nie popieram). Ale wiara w przemiany w sferze obyczajowej chyba juz odeszły po POwskij propozycji 9 dniowego święta narodowego z okazji rocznicy wizyty papieża? Z kim chce rozmawiać o prawach kobbiet, antykoncepcji, aborcji, ustawie antyprzemocowej, rozwiązaniu konkordatu? Z PO? - No wolne żarty.

 • larsek

  Oceniono 51 razy 41

  Pani Barbaro i w koalicji z PO chce Pani świeckiego państwa? Ta droga nie prowadzi do ucywilizowania życia w Polsce tylko na stołek by spokojnie i dostatnie pożyć przez następne 4 lata!
  Mam nadzieje, ze Biedroń i jego WIOSNA wreszcie odstawi od naszych podatkowych pieniędzy POPIS + Watykan. Kto chce wybrać "mniejsze zło" niech się nie dziwi jeżeli ponownie w rządzie zobaczy Pana Gowina i Krzywogębego jako doradce, Sikorski tez przyszedł do PO z PIS.

  Tak czy siak znaczna część elektoratu ma dość posłów od 29 lat siedzących w sejmie ludzi prezesa czy schetyny oni już nic nie wymyślą.Ja jestem i chcę być w Europie tolerancji i otwartych granic dla siebie swoich dzieci i wnuków.

 • raczkowski

  Oceniono 67 razy 27

  Pani Barbaro, Pani nie płacze i przestanie się zadawać z panem Grzesiem, bo ten mezalians nie ma sensu.

 • pan.szklanka

  Oceniono 36 razy 26

  W kwestiach światopoglądowych PiS to talibowie radykalni, a PO talibowie umiarkowani. Jest to oczywiście jakiś wybór, ale niekoniecznie satysfakcjonujący.
  Wiara, że cokolwiek można zmienić od środka w organizacji naszpikowanej członkami Opus Dei, zakrawa na pychę.

 • alexmac

  Oceniono 25 razy 23

  Jeśli ktoś popiera prawa kobiet i LGBT oraz rozdział Kościoła od państwa, to przestał głosować na Platformę najpóźniej w 2015 roku (część już w 2011 przeniosła swoje głosy na Palikota). Platforma przez 8 lat nie zalegalizowała związków partnerskich, zamiast zlikwidować Fundusz Kościelny zwiększała go o 20% rocznie, a ponadto co najmniej 2 razy usiłowała zaostrzyć ustawę antyaborcyjną.

 • vanlig

  Oceniono 43 razy 23

  Biedroń, Nowacka i Zandberg powinni tworzyć jedną silną lewicową partię. Mimo, że lewica to nie moja bajka, ale rozumiem, że w każdym demokratycznym kraju jest potrzebna. Zandberg tworzy kanapowy klub dyskusyjny - może to dla niego ciekawe, ale politycznie bez znaczenia. Co do Nowackiej, to rozumiem w dzisiejszej sytuacji ideę Koalicji Obywatelskiej, ale nie takiej, która zjada mniejszych, którzy w ten sposób tracą swoją tożsamość. Za chwilę ludzie będą pytać, kto to jest Nowacka, kto to Zandberg, a kto to jest Biedroń będą wiedzieć. Piszę to mając sporo szczerej sympatii i dla wszystkich wymienionych.

 • lew1313

  Oceniono 45 razy 19

  Pani Barbaro, nie pora na lamenty. Sama sobie pani zgotowała ten los, a Robert Biedroń ma rację. Dziś rzeczywiście warta jest pani jedynie krytyki. Życzę szczęścia w obcowaniu z "doskonałym fachowcem" Schetyną. Zrobiła pani życiowy błąd, choć jeszcze za późno nie jest, aby go naprawić, bo z PO pani NA PEWNO nic nie osiągnie. Popełniła pani polityczne samobójstwo.

 • kenijro

  Oceniono 18 razy 18

  PO to stary przykoscielny koltun i obłudnik, który czasem przywdziewa tylko maskę postępowosci, aby wykonczyć lewice a po wygranych wyborach dostaje obstrukcji i debatuje np. nad in-vitro 8 lat, wspiera postulaty zaostrzenia ustawy aborcyjnej i wypasa kościół ładując kasę co roku wyzszą o 20 % na fundusz koscielny.
  Biedroń o tym wie, pani Niwacka nie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX