Andrzej Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu? Robert Biedroń: No, przecież łamie konstytucję

- Chcemy osądzić i postawić przed Trybunałem Stanu tych, którzy także z tylnego siedzenia kierują dziś państwem - zapowiadał lider partii Wiosna Robert Biedroń w "Kropce nad i". Jak dodał, za łamanie konstytucji przed TS powinni zostać postawieni zarówno prezydent Andrzej Duda, jak i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Lider partii Wiosna Robert Biedroń był gościem Moniki Olejnik w "Kropce nad i" TVN24. 

- Dzisiaj interesuje mnie to, żeby zmienić polską rzeczywistość, żeby zakończyć wojnę polsko-polską, żeby skończyć z rządami PiS, które są wielkim nieszczęściem dla naszego kraju - mówił, przekonując, że powstanie jego partii na tyle przeorganizowało polską scenę polityczną, że po raz pierwszy od trzech lat "pojawiła się szansa na odsunięcie Prawa i Sprawiedliwości od władzy".

Biedroń: Mój program będzie kosztował 35 miliardów

Zapytany o finansowanie swojej partii Robert Biedroń przyznał, że jego program będzie kosztował 35 miliardów złotych, a środki na realizację swoich postulatów ma drobiazgowo wyliczone.

Zlikwidujemy nauczanie religii, opodatkujemy tacę, zlikwidujemy fundusz kościelny. Mam to policzone, mogę podać wszystkie kwoty po kolei. 35 miliardów złotych - tyle będzie kosztował mój program. PO, która mnie krytykuje za te 35 miliardów, przedstawiła w ostatnich dniach swoje propozycje, które kosztują 50 miliardów

- mówił Biedroń w "Kropce nad i". Jak wyliczył, jego partia zaoszczędzi środki na realizację swoich postulatów między innymi dzięki wycofaniu ze szkół lekcji religii, "opodatkowaniu tacy" czy zlikwidowaniu funduszu kościelnego. 

Biedroń: Kaczyński i Duda powinni stanąć przed Trybunałem Stanu

Lider Wiosny powiedział, że po wyborach zamierza powołać w trybie specustawy Komisję Sprawiedliwości i Pojednania, która rozliczyłaby obecnych rządzących z łamania prawa i konstytucji.

- Chcemy osądzić i postawić przed Trybunałem Stanu tych, którzy także z tylnego siedzenia kierują dziś państwem, a których Platforma Obywatelska i poprzednie rządy nie miały odwagi postawić [przed TS - red.] - mówił.

Na pytanie Moniki Olejnik, czy przed Trybunałem Stanu powinien stanąć prezydent Andrzej Duda, Robert Biedroń odparł: - No, przecież łamie konstytucję.

- Jarosław Kaczyński też stanie przed Trybunałem? - dopytywała dziennikarka.

- Oczywiście. Jarosławowi Kaczyńskiemu być może będzie można także postawić zarzuty karne - odpowiedział Biedroń.

Jak dodał, problem z łamaniem konstytucji ma w Polsce nie tylko Jarosław Kaczyński, który "tchórzy i nie chce brać odpowiedzialności za państwo", ale także "polityczne marionetki, które wystawia łącznie z rządem i prezydentem".

Więcej o:
Komentarze (378)
Andrzej Duda powinien stanąć przed Trybunałem Stanu? Robert Biedroń: No, przecież łamie konstytucję
Zaloguj się
 • dziala_nawalony

  Oceniono 95 razy 77

  kosciol ma być poza szkola i definitywnie odcięty od państwowego koryta, to sposób na odsunięcie pisu,

 • caius1

  Oceniono 77 razy 63

  I to jest właśnie różnica między "prawymi i sprawiedliwymi", którzy wydają wyrok w świetle kamer dodatkowo deklarując "już nikt przez tego pana zabity nie będzie" ZANIM człowiek stanie przed sądem a rozsądnymi politykami, którzy mówią, że dany człowiek POWINIEN stanąć przed sądem. Ale jak ktoś twierdzi, że ma "prawdę objawioną" to trudno wymagać logicznego myślenia nie mówiąc o zwykłej przyzwoitości.
  NiePiS

 • gerardpolak2

  Oceniono 61 razy 57

  Biedroń powiedział prawdę...........Duda, Kaczyński i inne jego marionetki łamią konstytucję.....

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 74 razy 54

  pozwólcie choć raz Biedroniowi wygrać a zobaczycie ile tak na prawdę miliardów idzie co roku w tym kraju na partyjna i kościelną oligarchie! tych wszystkich Biskupów, Prezesów, Katechetów, Misiewiczów, Krewnych, Znajomych, Blondyny (nie) wiadomo od czego, biura, fury, wille, ochronę, miesięcznice, komisje, PKOLE, PZPNY, TVPisy, Geotermie itd itp...
  szczena wam opadnie do ziemi - nie tylko 35 miliardów można odzyskać, nie tylko

 • piotraa81

  Oceniono 60 razy 48

  Jeśli postawi Kaczycskiego, Du*ę i resztę tej bandy przed sądem lub TS to ma mój głos...

 • footprintpl

  Oceniono 49 razy 43

  Kusząca propozycjs

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 44 razy 38

  jedyny kraj na świecie (no może poza Rosja) gdzie dziennikarz zupełnie szczerze pyta się swojego gościa czy przestępca powinien stanąć przed sadem! Przecież od tego PiSu już wszyscy w naszym kraju kompletnie "opisieli", nikomu nie przeszkadza już to że łapówkarze z państwowych banków i spółek, geszefciarze z partyjnego nadania, jacyś pożal się boże bankierzy i ich kochanice na państwowym kradną, oszukują, łupią ten kraj na wszystkie strony i chodzą sobie spokojnie na wolności... przez litość nie wspomnę Adriana Du.y bo ten to ma już na prawdę prze...ane

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX