"Będą wyciągane konsekwencje". Zbigniew Ziobro o długim śledztwie ws. fałszowania podpisów

Będą konsekwencje wobec osób, które odpowiadają za to, że śledztwo ws. podpisów na listach wyborczych narodowców trwa za długo. Zapowiedział to prokurator generalny Zbigniew Ziobro.

Prokuratura Krajowa sprawdziła, jak w Białymstoku prowadzone było śledztwo ws. możliwego fałszowania podpisów na listach wyborczych Młodzieży Wszechpolskiej i ewentualnej roli obecnego wiceministra cyfryzacji Adama Andruszkiewicza w tym procederze. O udziale Andruszkiewicza w fałszowaniu podpisów mówiła jedna z przesłuchanych osób. Śledztwo trwa od 2014 r.

Pokłosiem kontroli prowadzonej przez Prokuraturę Krajową jest postępowanie dyscyplinarne wobec prokuratorów z Białegostoku. - W tej sprawie doszło do poważnych uchybień związanych z przewlekłością postępowania - powiedział w poniedziałek dziennikarzom minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. - Będą wyciągane konsekwencje personalne wobec osób, które tych uchybień się dopuściły - dodał.

Zaznaczył, że wiceminister Andruszkiewicz nie ma w tym postępowaniu statusu podejrzanego. Ziobro stwierdził też, że nie będzie komentował "polityki personalnej pana premiera" i że nikt się z nim przed nominacją wiceministra nie konsultował. 

Tymczasem - jak poinformowała TVN24 - akta sprawy zostały przekazane do prokuratury w Lublinie, gdzie śledztwo ws. podpisów ma być kontynuowane.

Więcej o:
Komentarze (124)
"Będą wyciągane konsekwencje". Zbigniew Ziobro o długim śledztwie ws. fałszowania podpisów
Zaloguj się
 • 6nine9

  Oceniono 40 razy 38

  Oczywiście że trwało za długo. Już po miesiącu powinno być umorzone. A ewentualne swastyki znalezione u podejrzanych to symbole słońca i szczęścia. W hinduizmie i w Białymstoku.

 • pardonsik

  Oceniono 44 razy 38

  PITU PITU PITU PITU …
  A Chrzanowski z KNFu zamiast gnić w pierdle spasiony i rumiany czesze kapustę … dojna zmiana

 • jedyny_times

  Oceniono 37 razy 33

  Może mi ktoś wytłumaczy, jak to jest, że ten pan jest ministrem w rządzie polskim.

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 34 razy 30

  Nie zdziwiłbym się, gdyby to była kolejna mina, na którą Pinokia wsadził Zero.

 • kataryniarski

  Oceniono 30 razy 26

  Konsekwencje będą wyciąga w stosunku do prokuratorów (i dobrze!), a tym czasem wpuścili lisa do kurnika i idiotów udają?

 • za_miske_ryzu

  Oceniono 24 razy 22

  No jak juz Minister Sprawiedliwości oraz Prokurator Generalny zapowiedzieli (dodajmy, ze całkowicie niezaleznie od siebie), że będą wyciagane konsekwencje, to Suweren może spać spokojnie i oczekiwac aresztowań dziennikarzy "Superwizjera"

 • munaciello

  Oceniono 20 razy 16

  Jasne, trwa za długo.
  Już dawno powinno zostać umorzone.
  Co nie, Zero?

 • remo29

  Oceniono 17 razy 15

  Znaczy wyjebie się z pracy jakiegoś stażystę, który nie chciał za darmo po godzinach siedzieć i teczek nosić, a potem się ogłosi w TVP, że państwo prawa i sprawiedliwości zdało egzamin, winni zostali ukarani. Ja wybieram rio mare.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX