Poranna rozmowa Gazeta.pl z Tomaszem Cimoszewiczem (11.02.2019)

- Państwo musicie mieć świadomość faktu, że jeżeli opozycja wygra i te procesy demokratyczne zostaną podtrzymane, Kaczyński nigdy więcej nie dojdzie do władzy - powiedział w rozmowie z Gazeta.pl poseł PO Tomasz Cimoszewicz.

Tomasz Cimoszewicz odniósł się w rozmowie z Gazeta.pl do sprawy Adama Andruszkiewicza, wiceministra cyfryzacji, który w przeszłości mógł być zamieszany w fałszowanie podpisów na listach poparcia. Prokuratura w tej sprawie miała działać opieszale. - Andruszkiewicz, jako były szef Młodzieży Wszechpolskiej kierował dość sporym ruchem. W moim założeniu dla obozu rządzącego zależy im na ich głosach. Dlatego coraz częściej jest przymykane oko na dajmy na to pobicia ze strony ONR czy Młodzieży Wszechpolskiej tak jak to było w Radomiu. Dzisiaj toczy się postępowanie o współudział w bójce, z jednej strony macie państwo jednego człowieka leżącego na ziemi, kopanego przez grupę wyrostków i jest tak samo traktowany jak ci, którzy na niego napadli - stwierdził Cimoszewicz.

Poseł PO odniósł się też do kolejnego pomyślnego dla Wiosny Roberta Biedronia sondażu. - Te sondaże pokazują, że Robert Biedroń nie skupia wokół siebie nowego elektoratu, a przekonuje do siebie część elektoratu istniejącej opozycji. Będzie miało to reperkusje - stwierdził dodał, że "rozbicie głosów" pomiędzy różne siły opozycyjne, "pozwoli PiS rządzić samodzielnie.

Tomasz Cimoszewicz: Kaczyński pokazuje środkowy palec

Według Cimoszewicza wygrana PiS w jesiennych wyborach będzie oznaczała, że "demokracja kompletnie się skończy". - Państwo musicie mieć świadomość faktu, że jeżeli opozycja wygra i te procesy demokratyczne zostaną podtrzymane, Kaczyński nigdy więcej nie dojdzie do władzy. Chociażby ze względu na wiek, to już będzie koniec, to jest dla niego ostatnia szansa - stwierdził poseł. Komentując aferę z taśmami Jarosława Kaczyńskiego i samą reakcję prezesa PiS Cimoszewicz stwierdził: - W normalnym demokratycznym systemie władza czuje się odpowiedzialna przed społeczeństwem. Kaczyński pokazuje za przeproszeniem środkowy palec społeczeństwu na każdym kroku. 

Więcej o:
Komentarze (104)
Tomasz Cimoszewicz dla Gazeta.pl: Kaczyński pokazał środkowy palec społeczeństwu
Zaloguj się
 • jurek4491

  Oceniono 34 razy 22

  W wyborach do sejmu PiS trzeba rozjechać tak jak samochód rozjeżdża łajno na drodze .
  Partia otoczona agenturą od góry do dołu robi co chce z krajem i jego obywatelami , nigdzie w Europie nie przydarzyło się coś takiego
  Doszli do władzy bo pińćsetkom i chłopkom zagrodowym tak zamulili łby że dopadła ich pomroczność jasna przez co taki los zgotowali naszemu krajowi .

 • jakub13579

  Oceniono 30 razy 16

  Kaczyński dla suwerena uczyni wszystko. Środkowy palec pokaże. I gest Kozakiewicza zrobi.
  A tłuszcza będzie wyć : jarosław, jarosław, jarosław !

 • lusjola

  Oceniono 24 razy 12

  Ma Pan rację Panie pośle to wszystko prawda , ale co zrobić jak wielu osób po prostu nie stać na tv kablową lub zainstalowanie talerza. Oglądają tą szczujnie i zbieramy efekty . Dochodzi do wyborów a ludziska a po co pójdę oni się sami wybiorą - ręce opadają. A temu tam zostaje gest środkowego palca niestety ....

 • js08836

  Oceniono 11 razy 11

  Pokazał środkowy palec ? Jesienią od suwerena zobaczy gest Kozakiewicza. Już dość długo Kaczyński robi z ludzi idiotów. Czas przerwać tę żenadę. Facet ubabrany od lat 90 w szemrane interesy związane z PC do dzisiaj nie został rozliczony. Nic się nie zmieniło kręci lody nadal. Gest Kozakiewicza ma jak w banku.

 • zdybka1

  Oceniono 23 razy 11

  Do Biedronia przejda ci, ktorzy maja juz dosyc ogladania kleczacych w drugim, mowa o kosciele, rzedzie PO-wcow.
  Shetyna nie jest juz do strawienia. Ten facet nigdy nie nadawal sie na lidera partii.
  Tu jest problem ubytku PO a nie Biedron.

 • justas32

  Oceniono 18 razy 10

  Jarosław pokazał społeczeństwu środkowy palec - nie chcecie wiedzieć co nim robił przed chwilą ...

 • jtby

  Oceniono 10 razy 8

  Wszystkim, którzy sugerują w postach, że Cimoszewicz pokazał czerwony palec radzę się zastanowić nad pójściem na maksa przez TWowarzysza Balbinę. Nie ograniczał się - od razu pokazał narodowi czerwonego prok. Piotrowicza i upoważnił do zaprowadzania nowego ładu konstytucyjnego.

 • tetradrachma

  Oceniono 16 razy 8

  Mówie, PT Wam jak komu dobremu; Świat jest pełen łajdaków, ale muszą mieć oparcie, grunt po którym stapają, dlatego polski warchoł i kołtun, polski lump, polski KK, jest im potrzebny. Kaczyński, ze swoją zgraja - w 1000 letniej historii Polaków - to zaledwie incydent. To, przeminie, pomniki trawa porośnie, polityce zginą w odmęcie, ale...…. CZASU szkoda. No i tego w - sercach i umysłach -spustoszenia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX