Nowy sondaż. Wysokie poparcie dla Wiosny. Partia Roberta Biedronia odbija elektorat PO

Kolejny sondaż z wysokim wynikiem Wiosny Roberta Biedronia. Na nowy byt polityczny zagłosowałoby 16 proc. respondentów - wynika z badania pracowni IBRiS przeprowadzonego dla "Rzeczpospolitej". Pierwsze nadal jest Prawo i Sprawiedliwość.

Sondaż, którego wyniki publikuje poniedziałkowa "Rzeczpospolita" przeprowadzony został w dwóch wariantach. W pierwszym Prawo i Sprawiedliwość odnotowuje wynik 37,6 proc. Druga jest Platforma Obywatelska z poparciem na poziomie 27,4 proc. Kolejne trzy ugrupowania, które dostałyby się do Sejmu to: Polskie Stronnictwo Ludowe (6,8), Kukiz'15 (6,4) oraz Sojusz Lewicy Demokratycznej (6,3 proc.). Poza parlamentem znalazłyby się: Nowoczesna (2,1 proc.), Partia Razem (1 proc.), Ruch Narodowy (0,5 proc.), Teraz! Ryszarda Petru (0,3 proc.) i Zieloni (0,3 proc.). Na komitet inny niż powyższe głos oddałoby 3,4 proc. badanych, z kolei 8 proc. zaznaczyło "nie wiem/trudno powiedzieć".

Nowy sondaż. Wiosna Biedronia dostaje 16,2 proc.

W drugim wariancie pojawia się Wiosna Roberta Biedronia. Ugrupowanie byłego prezydenta Słupska ma w badaniu 16,2 proc. Zwiększa się w tym wariancie dystans między PiS a PO - na partię rządzącą głos oddałoby 37,1 proc. ankietowanych, natomiast na Platformę Obywatelską 21,8 proc.

W Sejmie poza PiS, Wiosną i PO znalazłby się jedynie SLD z wynikiem 5,2 proc. Kolejne lokaty wyglądają następująco: PSL (4,8 proc.), Kukiz'15 (4,7), Partia Razem (0,7 proc.), Nowoczesna (0,6), Ruch Narodowy (0,5 proc.), Zieloni (0,3 proc.). Na inne ugrupowanie zagłosowałby 1 proc., z kolei 7,1 proc. ankietowanych to niezdecydowani. 

Sondaż IBRiS przeprowadzono w dniach 7-8 lutego na grupie 1100 respondentów.

Zobacz inne ostatnio przeprowadzone sondaże: 

Więcej o:
Komentarze (673)
Nowy sondaż. Wysokie poparcie dla Wiosny. Partia Roberta Biedronia odbija elektorat PO
Zaloguj się
 • threemen

  Oceniono 166 razy 120

  W programie PO nie ma niestety elementów nowoczesnego państwa Biedronia, dlatego traci. Trudno się spodziewać, że PO przeciwstawi się panoszeniu kościoła czy walce z oświatą seksualną i aborcją.

 • larsek

  Oceniono 153 razy 81

  Mam nadzieje, ze Biedroń i jego WIOSNA wreszcie odstawi od naszych podatkowych pieniędzy POPIS + Watykan. Kto chce wybrać "mniejsze zło" niech się nie dziwi jeżeli ponownie w rządzie zobaczy Pana Gowina i Krzywogębego jako doradce, Sikorski tez przyszedl do PO z PIS.

  Tak czy siak znaczna część elektoratu ma dość posłów od 29 lat siedzących w sejmie ludzi prezesa czy schetyny oni już nic nie wymyślą.Ja jestem i chcę być w Europie tolerancji i otwartych granic dla siebie swoich dzieci i wnuków.

 • baby1

  Oceniono 92 razy 52

  Ja bym na miejscu Schetyny brał ten fotel wicepremiera u Biedronia w ciemno. Ten nieudacznik ciągnie PO na dno. Bez schowania Schetyny PO nie ma szans na drugą lokatę. Jak sondaż dla Rzepy, to niewiarygodny jeśli chodzi o poparcie PiS.

 • xsawer

  Oceniono 74 razy 48

  "na partię rządzącą gło0s oddałoby 37,1 proc. "
  - 37,1 to stan podgorączkowy. Polsce potrzebna jest aspiryna.

 • ps11111ps

  Oceniono 74 razy 48

  Czy Mabzdurek juz to skomentowala? Slaby wynik PO jest dowodem na uczciwosc prezesa?

 • botwinnik

  Oceniono 80 razy 46

  Komentujący mają problem z arytmetyką
  1. Wariant bez Biedronia: PIS 37,6%. PO 27,4% - kto rządzi?
  2. Wariant z Biedroniem: PIS 37,1%, PO 21,8%, BIedroń 16,2% - czyli PO+Biedroń 38%
  Tak że tytuł oddaje nawet nie połowę prawdy - dzięki Biedroniowi pojawiła się szansa na obalenie władzy PIS, na dodatek bez oddania pełni władzy w ręce PO.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX