Andruszkiewicz odpowiada "Superwizjerowi". "Atak przez stare układy. Cena za walkę o Polskę"

"Superwizjer" TVN wyemitował materiał, w którym opisano dziwne śledztwo wokół sprawy fałszowania podpisów na listach wyborczych Młodzieży Wszechpolskiej, gdy kierował nią Adam Andruszkiewicz. Poseł i wiceminister odpowiedział na materiał serią oskarżeń, zapewniając, że jest niewinny.

Adam Andruszkiewicz, obecnie poseł i wiceminister cyfryzacji, a w przeszłości szef Młodzieży Wszechpolskiej, odniósł się do reportażu "Superwizjera TVN". Dziennikarze stacji opisali wydarzenia sprzed wyborów samorządowych z 2014 roku, gdy doszło do fałszowania podpisów na listach wyborczych Młodzieży Wszechpolskiej.

W procederze - według zeznań jednego z działaczy - mieli brać udział także Andruszkiewicz i jego asystent.

Adam Andruszkiewicz odniósł się do materiału na Facebooku. Jak pisze:

Materiał programu "Superwizjer" emitowany w stacji TVN, w którym zarzuca mi się udział w procederze sfałszowania podpisów w 2014 r. jest kontynuacją trwającej od dwóch lat oszczerczej kampanii medialnej, mającej na celu wyeliminowanie mnie z walki o zmiany w Polsce
Oświadczam, że nigdy nie fałszowałem ani nie kazałem fałszować podpisów, a rzekome oskarżenie mnie przez jednego z podejrzanych jest nieprawdziwe, co w razie konieczności udowodnię przed sądem

Wiceminister cyfryzacji podkreśla też, że nigdy nie wpływał na przebieg postępowania prokuratorskiego w tej sprawie oraz że nie przedstawiono mu żadnych zarzutów. Zapewnia również, że jest do "pełnej dyspozycji prokuratury i nigdy nie uchylał się od złożenia zeznań".

Andruszkiewicz: Przyzwyczaiłem się do roli atakowanego przez stare układy

Tymczasem, jak mówił Gazeta.pl dziennikarz "Superwizjera" Maciej Duda, gdy pytano Adama Andruszkiewicza o sprawę, ten miał twierdzić, że w tym postępowaniu "go nie ma". Dalej w swoim wpisie Andruszkiewicz stwierdza:

Przyzwyczaiłem się już do roli najbardziej atakowanego przez stare układy, polityka młodego pokolenia. (...) To jest cena, jaką muszę płacić za otwartą walkę o silną Polskę, mówienie prawdy, publiczne pokazywanie manipulacji mediów oraz rozliczanie poprzednich ekip rządzących

Na koniec wiceminister cyfryzacji zapewnia, że jest całkowicie niewinny, a "oszczercze nagonki go nie wystraszą, a jeszcze wzmocnią".

Jednym z ważnych wątków tej sprawy jest to, że Prokuratura Krajowa prowadzi postępowanie dyscyplinarne wobec białostockich prokuratorów, którzy prowadzili to śledztwo. Obejmuje ono "zbyt opieszałe prowadzenie śledztwa", a także jego nieudolne prowadzenie.

Więcej o:
Komentarze (375)
Adam Andruszkiewicz odpowiada "Superwizjerowi". "To cena, jaką muszę płacić za walkę o silną Polskę"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 161 razy 145

  Cielątko, ty za nic nie płacisz, żyjesz na krzywy ryj z naszych podatków.

 • jaja-kaczora

  Oceniono 118 razy 108

  co to za morda i kanalia na tym zdjeciu? Slowa morda i kanalia zapozyczylem z przebogatej skarbnicy jezykowej Naczelnika Tysiaclecia Kaczynskiego Jarka!

 • zacharaszzz

  Oceniono 91 razy 79

  Udowodni tak samo jak kilometrowki. Nie mogę patrzeć na ta zakłamana gębę

 • bankier.1

  Oceniono 83 razy 75

  Już jeden taki był. Nazywa się Bartłomiej M. Aktualnie eksploruje celę w areszcie w Tarnowie.
  Ciekawe czy ten cymbał wie, ze jak zamknie się nad nim parasol ochronny. to zmieni on tylko pozycję : znad głowy, do du...y. I to w pozycji otwartej.

 • tilow3

  Oceniono 72 razy 64

  Premier który nigdy nie udzielał kredytów frankowych i nie dorobił się na krzywdzie ludzkiej, dEweloper, który nie chciał budować wież - chciał pomniki pamięci! ministrowie PiS którzy codziennie kłamią i oszukują suwerena.... I co oczywiste, kolejny pisowski dzban, który twierdzi, że to atak na jedynie słuszną władzę. Wróg totalny czuwa! Do broni!

 • stach_79

  Oceniono 63 razy 55

  O co on walczy?? Ktoś mi powie??? Jeżeli stosował nieuczciwe metody wcześniej to zastosuje więcej innych nieuczciwych bo ma to we krwi. Pieprzenie o walce o Polskę - walczy o mamonę i ustawienie się na lata! A najgorsze w tym wszystkim, że to nacjonalistyczne bydle...

 • ochujek

  Oceniono 55 razy 49

  Kryształ po prostu. Tak jak beztrybowy. To mordy zdradzieckie i gorszy sort rzucają podłe oskarżenia. Idź sam do sądu i zmuś oszczerców do płacenia odszkodowania za psucie "dobrego imienia". Jeśli je posiadasz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX