Wybory w Gdańsku. Kandydat Grzegorz Braun musi jeszcze poczekać. "Aptekarskie działanie"

Rejestracja Grzegorza Brauna jako kandydata na prezydenta Gdańska została odroczona do poniedziałku 11 lutego. Jako powód Miejska Komisja Wyborcza podała wadę w formularzu zgłoszeniowym. Tymczasem Grzegorz Braun mówi o "aptekarskim działaniu organów wyborczych".

Wybory prezydenckie w Gdańsku zbliżają się wielkimi krokami. Nadal jednak nie wszyscy kandydaci, którym udało się zebrać wymagane 3 tys. podpisów, zostali zarejestrowani przez MKW. Na razie na liście kandydatów znajduje się Aleksandra Dulkiewicz oraz Marek Skiba. Brakuje na niej Grzegorza Brauna. A wszystko przez błąd w wypełnionym formularzu zgłoszeniowym, który wskazała MKW.

Grzegorz Braun miał podać nieprawidłowy adres zamieszkania

Jak MKW poinformowała Grzegorza Brauna w piątek wieczorem podczas posiedzenia, podczas którego miały zapaść decyzje o rejestracji kandydatów, w formularzu zgłoszeniowym podał on nieprawidłowy adres zamieszkania. W opublikowanym przez siebie nagraniu w serwisie YouTube polityk wyjaśnił, że w formularzu wpisał swój aktualny adres zamieszkania. Nie zgadza się on jednak z adresem, który figuruje przy nazwisku Grzegorza Brauna w rejestrze wyborców. MKW wezwała więc kandydata do usunięcia tej wady formularza.

- Formularz był czytany na głos przez przewodniczącego komisji, kiedy wszystkie papiery były przyjmowane i nikt wtedy nie zapytał, czy wpisany adres pozwala na ustalenie, w którym miejscu kandydat figuruje w rejestrze wyborców. On w ogóle nie wzywa do tego, żeby podawać adres, który widnieje w rejestrze wyborców - mówi Grzegorz Braun w nagraniu. Zaznaczył, że od razu złożone zostało odpowiednie oświadczenie, w którym podano adres, którego wymaga MKW.

W krótkim komentarzu na Facebooku polityk nazwał to działaniem "aptekarskim działaniem organów wyborczych". 

Ponieważ posiedzenie odbywało się w piątek po południu, MKW zdecydowała, że ostateczna decyzja o rejestracji kandydata zapadnie w poniedziałek.

Grzegorz Braun uważa, że odroczenie było celowe

Grzegorz Braun podejrzewa, że MKW nieprzypadkowo przedłuża decyzję o zarejestrowaniu go jako kandydata na prezydenta Gdańska. - W poniedziałek zapada termin na przyjmowanie zgłoszeń przez media publiczne, w których z mocy prawa przysługiwałby kandydatowi czas antenowy. Nabraliśmy niejasnych, nieokreślonych podejrzeń, że o to może w tym wszystkim chodzić - powiedział polityk.

Podejrzewa również, że w ten sposób media podadzą informację, że zarejestrowanych zostało tylko dwóch kandydatów, ponieważ trzeci popełnił błędy w formularzu zgłoszeniowym.

Więcej o:
Komentarze (229)
Wybory w Gdańsku. Kandydat Grzegorz Braun musi jeszcze poczekać. "Aptekarskie działanie"
Zaloguj się
 • avorum

  Oceniono 102 razy 88

  Trzeba być wyjątkowym palantem, żeby najpierw samemu czepiać się szczególików zgłoszenia prez. Dulkiewicz, a potem wybrzydzać gdy w jego przypadku MKW sprawdza szczegóły. No ale cóż, dziwicie się?

 • 99venus

  Oceniono 79 razy 67

  Jak Braun składał wniosek w sprawie komitetu wyborczego p.Dulkiewicz to nie mówił o "aptekarskich działaniach".Mały człowieczek.

 • jtby

  Oceniono 68 razy 52

  Tow. Braun, wy jak TWow. Balbina, chcecie być pierwsi sprawiedliwi (vide skarga w sprawie Dulkiewicz), a wychodzi wam jak wychodzi. Wy tam wszyscy cierpicie na popisdolenie mózgowe i macie pretensje,że nie wszyscy w Polsce, to ciemny lud.

 • gigigolo

  Oceniono 54 razy 46

  trzymaj się z dala trójmiasta Braun z kolesiami. z twoimi prawicowo nacjonalistycznymi poglądami podlanymi faszyzującym sosem. twoje wyobrażenie świata z jego wartościami to średniowieczny przekaz, w którym wójt (prezydent) i pleban rządzą ramie w ramie. Gdańsk sobie poradzi z takimi jat ty.

 • pronti75

  Oceniono 44 razy 40

  Naprawdę musicie pokazywać tego nienawistnego śmiecia?

 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 44 razy 34

  Natomiast negowanie nazwy komitetu wyborczego Dulkiewiczowej nie było "aptekarskim działaniem", a jedynie zasadniczym podejściem do przepisów.
  Bo zwracać uwagę to MY możemy WAM, a nie żebyście WY mieli czelność zwracać NAM uwagę!
  I po to brunatny ściek wystawia pana Brauna, by w przyszłości nie zdarzały się już nigdy takie ekscesy Komisji Wyborczej.

 • kuba161048

  Oceniono 49 razy 33

  Czy w każdych wyborach musi znaleźć się jakiś głupek , to taka przypadłość wyborcza.

 • kzet69

  Oceniono 37 razy 29

  Przestańcie promować tego zaprzedanego kacapom faszyzującego szmaciarza, przecież on po to tylko startuje by się darmowo promować w mediach...

 • mer-llink

  Oceniono 35 razy 29

  ALez przeciez sam pan Braun wskazywał na złe, niezgodne z formalnym obowiązkiem postępowanie pani Dulkiewicz.
  Czemu więc się sam dął załapac na takim samym, jakie zarzucał p. Dulkiewicz, niedokładnościom?
  Czemu jest gamoń?
  Czemu jest gapa?
  Czemu jest tylko mocny w gębie, a nie w dzierżacej pióro ręce?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX