Nowy sondaż. Wiosna Biedronia pnie się, a Nowoczesna szoruje po dnie

PiS na czele z blisko 40 proc. poparcia, druga PO z ponad 10 punktami procentowymi straty do lidera, a na ostatnim miejscu podium partia Wiosna - tak wynika z sondażu pracowni Estymator dla dorzeczy.pl. Nowoczesna nie uzyskała natomiast nawet pełnego procenta głosów.

Pracownia Estymator przeprowadziła sondaż preferencji partyjnych dla portalu dorzeczy.pl w dniach 5-7 lutego tego roku. Ankietowanych pytano, na jaką partię oddaliby głos, gdyby odbywały się wybory parlamentarne.

W badaniu zwyciężyło Prawo i Sprawiedliwość, które wskazało 39,7 proc. ankietowanych. Druga Platforma Obywatelska mogłaby liczyć na 28,2 proc. poparcia, a trzecia w zestawieniu Wiosna Roberta Biedronia na 8,6 proc.

Według wyników sondażu do Sejmu weszłyby jeszcze dwa ugrupowania: Kukiz'15 (7,4 proc.) i PSL (5,9 proc.). Pod progiem znalazło się natomiast SLD (4,6 proc.), KORWiN (inaczej Wolność, 1,2 proc.). Fatalny wynik zanotowała natomiast Nowoczesna, która uzyskała zaledwie 0,9 proc. poparcia.

Gdyby przełożyć wyniki sondażu na miejsca w Sejmie, to PiS miałoby 224 mandaty, PO - 157, Wiosna - 31, Kukiz'15 - 27, PSL - 20, a Mniejszość Niemiecka - 1. Do samodzielnego rządzenia w Sejmie potrzebne jest minimum 231 posłów, więc zgodnie z tym sondażem PiS potrzebowałoby koalicjanta do rządzenia.

Inne sondaże o Wiośnie Biedronia

Tuż po sobotniej konwencji partii Wiosna Roberta Biedronia "Fakty" TVN pokazały sondaż partyjny, w którym to ugrupowanie miało 14 proc. głosów. Z kolei według sondażu IBRiS, obejmującym wybory do Parlamentu Europejskiego, na zlecenie Onetu, Wiosna Biedronia zanotowała 6,4 proc. poparcia.

Więcej o:
Komentarze (525)
Nowy sondaż. Prawie 40 proc. dla PiS, ponad 28 proc. dla PO. Tylko 5 partii w Sejmie
Zaloguj się
 • oczy_argusa

  Oceniono 123 razy 69

  ha, ha ha. PiS 40%, prezes kazał szybko kupić badania po aferze taśmowej. w realu, to oznacza, że PiS ma może 30% i oznacza spadek. do piachu.

 • wujekdolf

  Oceniono 83 razy 53

  40%? tak słabo? "od rzeczy" chyba pierwszego dewelopera RP nie kocha...

 • korkodyl_nilowy

  Oceniono 44 razy 30

  Zleceniodawca podal wykonawcy
  ogolny zarys ksztalu opracowania?

 • freud1

  Oceniono 48 razy 28

  Skoro Kaczynski taki deweloper, to czego kurna nie wybudowal tych milionow obiecanych mieszkan?

 • zbych21

  Oceniono 42 razy 24

  To dość oczywiste, że Biedroń podbiera elektorat głównie Nowoczesnej, Razem i SLD.
  Jak na sondaż dla "odrzeczy", to przewaga PiS nad PO nie jest imponująca. Dodam, że nie wierzę w fałszowanie wyników, ale metody badań wybierane są tendencyjnie pod klienta.

 • timbwolf3

  Oceniono 43 razy 21

  Po każdej wpadce (czyli ostatnio raz na tydzień) pisbolszewików publikowany jest sondaż na +40%, choć z drugiej strony może być to realne poparcie- tańce Ryszarda z Balbiną nie interesują suwerena póki pińcet zeta wpada co miesiąc

 • wolak007

  Oceniono 33 razy 17

  Znowu „sondaż poparcia” dla reżimu?

  Jak źle, to sondaż poparcia i prezes zasypia spokojnie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX