Mazurek o Kujdzie: "Jarosław Kaczyński nic o tym nie wiedział. Jest to dla nas zaskoczenie"

"Ja tego nie wiedziałam, Jarosław Kaczyński też nic o tym nie wiedział" - mówiła na konferencje prasowej rzecznik PiS Beata Mazurek. "Czy będzie dymisja - nie wiem" - oświadczyła.

W piątek "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że Kazimierz Kujda - prezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i były wiceprezes spółki Srebrna - był zarejestrowany jako tajny współpracownik PRL-owskich służb, a w SB nadano mu pseudonim "Ryszard". 

- To była dla nas informacja nowa, to nas zaskoczyło - oświadczyła podczas konferencji prasowej rzecznik PiS Beata Mazurek.

- Nie wiedzieliśmy też oczywiście o tym dlaczego i z jakiego powodu dokumenty pana Kujdy były w zbiorze zastrzeżonym - dodała.

Pytana przez dziennikarzy o konsekwencje ujawnionych informacji stwierdziła: - Dzisiaj jest sytuacja taka, że wydał oświadczenie pan Kujda, że jest gotowy poddać się weryfikacji czy złożyć swoją sprawę do sądu, udostępnić dokumenty, które są w zasobach IPNu i zobaczymy co dalej.

Dziennikarze dopytywali, czy Kujda powinien ustąpić.

- Decyzji - bo rozumiem, że o to Pani pyta - jeżeli chodzi o jego sprawę zawodową, czy będzie na stanowisku czy nie, ja takiej wiedzy, co on zrobi, nie mam - odpowiedziała Mazurek, po czym dodała:

Pani redaktor, ja po pierwsze tych materiałów nie znam, po drugie, tak jak powiedziałam, nikt z naszego środowiska o przeszłości pana Kujdy nie wiedział. Ja nie będę tego oceniała, niech ocenią to ci, którzy się na tym znają, niech to oceni sąd - kontynuowała Mazurek.

- Jest to dla nas zaskoczenie, nie ukrywam. Natomiast w tej chwili to, co możemy zrobić? Ja czekam na kolejny ruch, czyli złożenie dokumentów do sądu. Czy będzie dymisja - nie wiem - skwitowała Mazurek.

Więcej o:
Komentarze (498)
Mazurek o Kujdzie: "Jarosław Kaczyński nic o tym nie wiedział. Jest to dla nas zaskoczenie"
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 123 razy 119

  Oczywiście prezes deweloper "nie wiedział" :)
  A wie , że pani Basia jego sekretarka i zarządzająca Srebrną-była sekretarką gen. Janiszewskiego (szef URM w l.85-89, szef Kancelarii Prezydenta W.Jaruzelskiego 90) ?!
  Przypadek ? Nie sądzę :)

 • krynolinka

  Oceniono 98 razy 94

  Telewizor publiczny milczy w tej sprawie jak zaklęty.
  Gdyby nie niezależne media, to byśmy guzik wiedzieli.

 • scyplon_afrykanski

  Oceniono 89 razy 87

  Mazurek tym samym ośmielił się zakwestionować dogmat o wszechwiedzy Prezesa!

 • skandy5

  Oceniono 82 razy 80

  I to przypadek, że Kaczyński pożyczał od agenta pieniądze (w 2015 oświadczenie majątkowe)?

 • kiks11

  Oceniono 74 razy 72

  Zaskoczenie?Czyżby? Który to już kolei agent w wierchuszce pisu? Jesteście przechowalnią ubeków, agentów, nieudaczników i prezesiny nic nie wiedziałem. Żenua.

 • antropoid

  Oceniono 70 razy 64

  Jeden TW nic nie wiedział o drugim TW - paradne... Bajka dla upośledzonych umysłowo.

 • batura3

  Oceniono 61 razy 57

  Pani Mazurek, proszę nie oceniać innych według siebie i nie robić z ludzi kretynów!!!!
  O towarzyszu prokuratorze Piotrowiczu, Kryże, Przyłębskim, Czabańskim, Wolskim i ogromnej rzeszy ex członków PZPR-u a teraz członków Pissu tez nie wiedział??? Ma postkomunistyczny układ pod bokiem i nic nie wie?????
  To z niego za nieomylny prezes??:))))))))))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX