Komentarze (235)
Kazimierz Kujda w aktach SB. Miał zdawać relacje z zagranicznych wyjazdów. "Przyjął zadanie"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • marek.krajewski63

  Oceniono 8 razy 8

  Zeby chocaz facet byl agentem wywiadu jak np Olechowski, to byloby normalne, bo kazdy kraj ma wywiad I swoich agentow, a ten zwyczajnie byl szpiclem: podsluchiwac znajomych, nawet ich prowokowac do wyznan, a potem do oficera prowadzacego.

 • oczy_argusa

  Oceniono 8 razy 8

  podpisał ale nie donosił a jak już donosił, to nie szkodził. może zostac posłem w PE ;)

 • optymistaa43

  Oceniono 9 razy 7

  Ryszard czy jakos inaczej obojetnie,BALBINA napewno o tym wiedziala bo za czasow minionych
  miala wglad do wszystkich akt i miala haka ,teraz widocznie Kujda jest niewygodny i kurdupel go poprostu pozwolil odstrzelic.Dodam jeszcze ze agent komunistyczny T W jak oni wszyscy nikogo nie skrzywdzil ha ha ha ha ha .Jego pryncypal KaczynSKA to BALBINA .Cwana BALBINA bo jak sie okazalo po analizie pisma z raportow BALBINA to 2 mendy KaczynsKIE,dwa style pisma to potwierdzaja.Doskonale to sie sprawdzilo bo nieboszczyk BALBINA kapowal internowanych a ten ktory go dla wladzy zabil BALBINA zyjacy kapowal podziemie.Rajmund to byl cwany gosc z pejsami.

 • evergreen111

  Oceniono 11 razy 7

  KŁAMLIWA ESBECKA ŁAJZA!
  "mógł podpisać "jakieś podsunięte dokumenty".
  A tymczasem sam napisał wielozdaniowe zobowiązanie do współpracy! "Podsunęli" mu do podpisu pismo, które właśnie sam napisał?

 • pawulon.wawa

  Oceniono 6 razy 6

  kujda czy ku..., bo się juz pogubiłem, a jak ku... to kto jej płacił, jarek?

 • eti.gda

  Oceniono 6 razy 6

  Pewien inżynier miał wyjechać na stypendium do NRF (tak przed 1970 rokiem nazywano RFN). Bezpieka obiecał mu wydać paszport, pod jednym jednakże warunkiem:
  - Słuchajcie, towarzyszu inżynierze. Będzie paszport, tylko musicie coś dla nas zrobić.
  - Co takiego?
  - Tam w tym mieście, do którego się udajecie, jest amerykańska jednostka wojskowa. Popatrzcie, popytajcie, może uda się jakieś zdjęcie zrobić...
  Po powrocie wzywają go i pytają, co mu się udało ustalić. Inżynier odpowiada:
  - A więc tak: W jednostce jest 12 samolotów F-16, 14 samolotów Starfighter, 5 transportowych herkulesów, 1 pasażerski Boeing 707, 86 osób personelu latającego, w tym 50 oficerów, 126 obsługi technicznej, 1 kompania wartownicza, 250 pracowników cywilnych. Dowódcą jest generał John White, oprócz tego jest służba zaopatrzenia i kwatermistrzostwo. Łącznie 2 generałów, 56 oficerów, 80 podoficerów i 330 żołnierzy.
  - To wspaniale, jak wam się udało pozyskać takie dokładne wiadomości? Czy aby nie ściemniacie?
  - Nie, to było bardzo proste. Przed bramą tej jednostki jest taka wielka tablica i tam jest wszystko napisane.

 • manren

  Oceniono 6 razy 6

  Donosił na kolegę, któremu podobał się zachód. Cóż, Kujda w zasadzie dobrze wybrał, bo PiS dzielnie kontynuuje w tym względzie tradycje SB.

 • real_marek

  Oceniono 5 razy 5

  SB nie istnieje od 30 lat i nie ma się czym podniecać. Mnie bardziej interesuje czy niektórzy z tych kolesiów nie są dzisiaj agentami jednego z naszych obecnych sąsiadów.

 • farsizm

  Oceniono 5 razy 5

  Przyjaciele i Srebrna.

 • marymania

  Oceniono 5 razy 5

  O której jest dziś pilne spotkanie wierchuszki PiSdeckiej na Nowogrodzkiej? LOL

 • lucek10

  Oceniono 5 razy 5

  Wygląda na to, że Kaczyński schował głowę w piasek i nic nie mówi, bo wie, że "sprawa się rypła" i cokolwiek powie, może być szybko obalone jakimś nagraniem czy dokumentem. Polecił więc całej pisowskiej świcie, rzecznikom, posłom, mediom, premierowi, prokuraturze, szefom CBA go bronić. Oni mogą zawsze powiedzieć "nie wiedziałem" tak jak tym razem mówi Mazurek. TOTALNA niemoc państwowych urzędów w tej sprawie jest oczywista

 • jachol23

  Oceniono 5 razy 5

  Prezes nie wiedział, a nawet nie słyszał o TW Balbina, esbeki to jak widać po pseudonimie kaczki to byli niezli żartownisie.

 • chi-neng

  Oceniono 5 razy 5

  Nie moglam znalezc w moim archiwum, ktore stworzylam z wiesciami jakie nabylam tu na forum i w sieci'. Juz wczesniej, od czasu do czasu, podawalam Wam rozne ciekawostki.
  O tych, ktorych Wy wszyscy znacie, a ja nie wiem kim sa, i nawet nie wiem czy nadal zyja, czy nie. Oczywiscie chodzi o dawne 'osiagniecia/triumfy upadki' liderow mafii PC...

  Tak dla roluznienia, posmaku i ku przypomnieniu; prosze bardzo, kilka:

  KACZYŃSKI JAROSLAW -PREMIER IV RP - NAJPIERWSZY PRAWY I SPRAWIEDLIWY WŚRÓD WOLAKÓW, BEZKOMPROMISOWY I PRYNCYPIALNY STRAŻNIK PRAWORZĄDNOŚCI 24.02.2007 = Pan premier do dnia 23.02.2007 nie wpisał do rejestrów korzyści (posła i premiera) informacji, że kieruje radami nadzorczymi dwóch fundacji - "Fundacji Prasowej Solidarności" oraz "Fundacji Nowe Państwo", w których pełni funkcję przewodniczącego rady. W prowadzonych przez Państwową Komisję Wyborczą rejestrach korzyści, w rubrykach dotyczących pracy w fundacjach Wielki Brat napisał krótko "nie dotyczy". Ustawa z dnia 21 sierpnia 1997 r. o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne, art. 12: "ust. 4. Do Rejestru [korzyści] należy także zgłaszać informacje o udziale w organach fundacji, spółek prawa handlowego lub spółdzielni nawet wówczas, gdy z tego tytułu nie pobiera się żadnych świadczeń pieniężnych.

  " KODEKS KARNY, ART. 271:

  "§ 1. Funkcjonariusz publiczny lub inna osoba uprawniona do wystawienia dokumentu, która poświadcza w nim nieprawdę co do okoliczności mającej znaczenie prawne, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5."
  "§ 2. W wypadku mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności."
  "§ 3. Jeżeli sprawca dopuszcza się czynu określonego w § 1 w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8."

  ANTONI MACIEREWICZ - WYBITNY WOLAK, LIKWIDATOR WSI I SZEF KONTRWYWIADU WOJSKOWEGO -
  Jak wynika z akt rejestrowych w Krajowym Rejestrze Sądowym, pan Antoni jest prezesem i właścicielem blisko 28% udziałów założonej przez siebie w 1995 r. spółki "Dziedzictwo Polskie", wydawcy narodowo-katolickiego pisma "Głos". Ustawa antykorupcyjna zabrania osobom pełniącym kierownicze stanowiska państwowe zasiadania we władzach spółek i posiadania więcej niż 10% ich udziałów. Za złamanie ustawy grozi dymisja.

  RYSZARD TERLECKI (Pseudonim PAWKA MOROZOW) - Szef krakowskiego IPN, kandydat PIS na prezydenta Krakowa. Blisko współpracował w roku 1999 z biznesmenami Rafałem R. i Marianem M., aresztowanymi w związku z niekorzystnym dla miasta zakupem gruntu. W tej samej sprawie – zakupu za 5 mln. zł działki przez władze miasta – prokuratura postawiła zarzuty niegospodarności także czterem byłym wiceprezydentom, członkom PO, którzy zostali aresztowani na poczatku grudnia 2006 r. Z dokumentów Ratusza wynika, że Terlecki lobbował wtedy bardzo aktywnie za uchwałą rady miasta o przesunięciu na zakup działki 5 mln zł z funduszy przeznaczonych na inne cele, bez czego transakcja byłaby niemożliwa. Zbierał m.in. podpisy na petycji radnych w sprawie przyspieszenie głosowania nad uchwałą, z pominięciem drugiego czytania projektu.

 • barakuda62

  Oceniono 5 razy 5

  Prezes PiS nie wiedział o współpracy
  ................
  Biedna Balbina... nie wiedziała :(
  Balbina nie wiedziała że teczka "Ryśka"jest w zastrzeżonym zbiorze- w tym samym gdzie znalazł swoją, normalnie żal kuper ściska :(

 • mer-llink

  Oceniono 4 razy 4

  Bez żadnych watpliwości: Wszystko jest jasne, klarowne i transparentne, jak wszystko, co czyni pan KAczyński JArosław, Prezes i Brat.
  WInowajca całego niewinnego zamieszania wokół pana KAczyńskiego JArosława, Prezesa i Brata, jest pan Kujda, tajny wspołpracownik dawnego SB, a może i powiązany z WSI.
  TO te upadające służby dawnego PRLu w ramach tajnej operacji instalowania agentów uspionych zainstalowały pana Kujde w otoczeniu Pana KAczyńskiego JArosława, Prezesa i Brata.
  I to pan Kujda realizując dyrektywy utajonej jaczejki SB i WSi dostał zadanie, aby sfałszowac zeznania podatkowe/ oświadczenia pana KAczyńskiego JArosława, Prezesa i Brata.
  To pan Kujda sam własnoręcznie wpisywał w odpowiednie rubryki "nie dotyczy", zastawiając tym niecną pułapkę na ufnego pana KAczyńskiego JArosława, Prezesa i Brata, ktory jest brat-łata i każdemu pozwala grzebac w swoich oświadczeniach..
  To dobre serduszko pana Kaczyńskiego JArosłąwa, Prezesa i Brata, zostało tak oto złosliwie wykorzystane.
  A pan KAczyńdski Jarosław, Prezes i Brat, ani niu niu, ani ciut ciut nie wiedziął, ze pan Kujda to TW, tak samo jak nic ale to nic nie iedział o panu Przyłębskim pseudonim Wolfgang i o przesłości prokuratorskiej stanowowojennej niepokalanego pana Piotrowicza. No po prostu nie wiedział, bo cały czas pochylał sie z troskom nad dobrem Ojczyzny i Jej Obywateli, więc nie w głowie mu było dopuszczać do głowy mysl, ze moga go otaczać agenci, wydrwigrosze i austriaccy malwersanci.
  To mówie ja, Mazurek Beata, i daje słowo chonoru, rze tak własnie było bo mósiało tak być w naszej Prawej I Sprawiedliwej Jedynie Śłusznej PArtii, którom ofiarnie dniamy i nocamy kieruje nasz Prezes KAczyński JArosław, Prezes i Brat, łubudubu, łubiudubu, niech żyjeeee naaaam!.

 • diado

  Oceniono 4 razy 4

  Niezłe towarzystwo w tym pisie.
  Wolfgang Balbina Ryszard itp itd.

 • zlazmiana2016

  Oceniono 4 razy 4

  Czekajcie, zaraz wyjdzie pies z krzykaczką i powiedzą, że lepszej laurki Kujda nie mógł dostać.

 • farsizm

  Oceniono 4 razy 4

  Oczyścił się przelewając 46mln zł na dzieło muchomorka.

 • jami100

  Oceniono 4 razy 4

  To ten, który nie wie jak się nazywa straszny owad, który żądli i daje miód. Nawet takich tępaków angażowali?
  Dla Kaczora tacy są wygodni, robią co się każe i siedzą cicho.

 • srv14

  Oceniono 4 razy 4

  Kolejny , który tylko palił ale się nie zaciągał

 • chi-neng

  Oceniono 4 razy 4

  ŚWIĘCZKOWSKI BOGDAN - 09.10.2006 MIANOWANY SZEFEM AGENCJI BEZPIECZEŃSTWA WEWNĘTRZNEGO = W 2001 roku nadzorował powołane przez ówczesnego ministra sprawiedliwości Lecha Kaczyńskiego specjalne zespoły prokuratorskie, które gromadziły informacje i inwigilowały między innymi dziennikarzy.

  W sierpniu 2006 r. odegrał istotną rolę przy próbie ukręcania łba śledztwu w sprawie wyłudzenia na szkodę Wielkopolskiego Banku Rolniczego 2,6 mln zł przez posła LPR Witolda Hatkę wraz ze wspólnikami: Maciejem Twarogiem, honorowym prezesem Młodzieży Wszechpolskiej i zięciem ministra Wassermanna oraz Tomaszem Połetkiem, radnym PiS i przewodniczącym Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego.

  SŁAWOMIR SIWEK - Od 18.05.2006 członek zarządu TVP- Były członek Porozumienia Centrum i szef kontrolowanej przez Kaczyńskich Fundacji Prasowej Solidarności – W latach 1991/92 uwikłany w aferę przejęcia przez fundację budynku „Expressu Wieczornego” w Warszawie przy Al. Jerozolimskich. Postępowania przeciwko oskarżonym w tej sprawie (o poświadczenie nieprawdy) urzędnikom, zostały przez sąd umorzone z uzasadnieniem, że podlegali naciskom, którym nie można się było oprzeć. W uzasadnieniu wyroku, jako wywierający nacisk wskazani zostali z nazwiska Siwek i Jarosław Kaczyński. Skądinąd dziwne, że sprawa nie miała żadnego ciągu dalszego.

  PIOTR KOWNACKI . MIANOWANY 18.01.2007 PRZEZ radę nadzorczą na życzenie ministra skarbu prezesem zarządu PKN Orlen, były podwładny w NIK i zaufany człowiek Lecha Kaczyńskiego.
  W 1999 r. został wiceprezesem zarządu kontrolowanego przez państwo Banku Ochrony Środowiska. Gdy 2 lata później akcjonariuszem został szwedzki bank SEB, Kownacki został wyrzucony za brak kompetencji oraz nadzoru nad działalnością podległych mu komórek, które w ciągu 2 lat wygenerowały straty netto w wysokości 38.828.000 zł.

  WASSERMANN ZBIGNIEW - KOORDYNATOR SŁUŻB SPECJALNYCH = W latach osiemdziesiątych jako aktywny prokurator w krakowskiej prokuraturze prowadził kilka śledztw przeciwko działaczom Niezależnego Zrzeszenia Studentów.

  ADAM GLAPIŃSK I - BYŁY CZŁONEK POROZUMIENIA CENTRUM, przewodniczący rady nadzorczej należącej do PLL LOT spółki "Centralwings", mianowany 24.04.2007 również przewodniczącym rady KGHM Polska Miedź, a 03.07.2007 prezesem i dyrektorem generalnym Polkomtela.
  w roku 1991 zamieszany w wątek redystrybucji pieniędzy pochodzących z afery FOZZ.
  w latach 1991-1992 jako minister współpracy gospodarczej z zagranicą w rządzie Jana Olszewskiego, wprowadził koncesje na import paliw, co spowodowało silne perturbacje na rynku paliwowym, w szczególności utratę pozycji przez Ciech i wprowadzenie na polski rynek osławionej spółki J&S Energy.

 • mer1lin

  Oceniono 4 razy 4

  PiS jest pełny agentów .Dlatego tak głośno krzyczą o agenturalności PO.

 • magdolot

  Oceniono 4 razy 4

  "Cała Polska z was się śmieje, komuniści i złodzieje!" - wychodzi wróblem a wołem wraca.

 • batura3

  Oceniono 4 razy 4

  A co na to nigdy!!!!! ani aresztowani ani internowany Jarosław K.??????

 • zenzaj

  Oceniono 4 razy 4

  Cała Polska się z was śmieje,
  Komuniści i zlodzieje!

  Brudzinski może śmiało stanąć przed lustrem i powtarzać do znudzenia.

 • feurig59

  Oceniono 4 razy 4

  Krystalicznie czysty, uczciwy i dobry człowiek jak to w PiS. Tam sami som Patrioci i bohaterowie. Agenci to Wałęsa, Michnik, Kuroń, Frasyniuk i resztą obozu 'zdrady narodowej'

 • aa_propos

  Oceniono 4 razy 4

  No, czyli typowa utylitarna współpraca żeby jakoś sobie umościć. Kto wtedy przewidywał Gorbaczowa? Nikt. To nie powód żeby się nad tym Kujdą wytrząsać ale powód żeby wytrząsać się nad PiSBeckimi hunwejbinami którzy widzą Bolka w oku bliźniego ale Kujdy we własnym nie zauważają dając mu stanowiska nie wymagające weryfikacji.

 • def11

  Oceniono 4 razy 4

  Kaczyński wie o wszystkich esbekach, TW i agentach w szeregach opozycji, w swoich nie wie o żadnym, oczywiście :)

 • tomtg123

  Oceniono 4 razy 4

  Kaczyński pożyczał od Kujdy pieniądze, to jest w oświadczeniach majątkowych Kaczyńskiego.
  Zastanawiam się, czy Kaczyński je w ogóle oddawał, czy może był równie "uczciwy" jak w rozmowach z Austriakiem - czyli "nie oddam ci kasy, a jak chcesz, to idź do sądu (i pamiętaj, że moi ludzie mają twoją teczkę)..."

 • heleonore

  Oceniono 4 razy 4

  Ważnejsze jest jakie wałki w temacie ochrony środowiska kręciło pis, że na szefa NFOŚiGW wsadzało zawsze tego człowieka, wiedząc że będzie lojalny i zrobi wszystko co będą chcieli. Bo donosicielska przeszłość tego pana to już historia. Mnie, jako podatnika interesuje co się dzieje z kasą tego funduszu.

 • antyqrdupel

  Oceniono 4 razy 4

  bił brawo ale się nie uśmiechał albo palił i się nie zaciągał

 • vinc.pl

  Oceniono 4 razy 4

  .
  ... okręt z "krystalicznie uczciwym" Kaczyńskim tonie i wszystkie "ręce z życiorysami" już na pokładzie, a rekin jak zatacza koła i jest coraz bliżej, tak jest! ;) ... i się nic nie zmienia w tym temacie :)
  .
  .
  .
  ... jeszcze tylko kilka małych nieporadnych ruchów a raczej szamotaniny na pokładzie, kilka płotek do pożarcia i już oko rekina puszczone do Pana z podbierakiem ;) ...
  .
  ... a podbierak przygotowany jest na "najgorsze"! ...oj tak :)
  .
  ... będzie w odwodzie - gdyby prezes tonąc już sam bardziej brzytwy nam się chwycił próbując tym samym bardziej zdecydowanej ucieczki do przodu... w czysty niebyt!
  .
  ... tak że Kaczyński wiedz! #PODBIERAK jest uszykowany, bo jesteś potrzebny DO PROCESU! I staniesz przed Sądem jako oskarżony i się już nie wybronisz - gwarantuję!

 • miszka_szyfman

  Oceniono 6 razy 4

  Kumple Jarka.

 • taroudant

  Oceniono 10 razy 4

  Coś tam podpisałem, nawet nie wiem co, nikomu nie szkodziłem., ale bardzo żałuję i przepraszam wszystkich pokrzywdzonych. Ja chciałem rozsadzić ten system od środka, do spółki (!) z TW Balbina i prokuratorem Piotrowiczem.

 • gromek1

  Oceniono 3 razy 3

  nie tylko przyjął zadanie ale i zameldował wykonanie

 • jag63

  Oceniono 3 razy 3

  Elektorat jakoś nie drze ryja, że to skandal.

  Pewnie elektorat to też:
  Partyjni i Szpicle.

  Koleżeństwo po fachu.

 • spark5719

  Oceniono 3 razy 3

  Kolejny świętoj..liwy, który "palił, ale się nie zaciągał".
  Najbardziej wkurza hipokryzja tych pacanów, którzy z zajadłością opluwają innych z podobnymi "przypadkami", podczas gdy sami mają mocno zaszargane kartoteki. :/

 • oldshatterhand.pl

  Oceniono 5 razy 3

  Ładne pseudonimy wymyślały agentom służby bezpieczeństwa. Był Wiesław, Bolek, Ryszard i t.d. Ciekawe, czy używali również nazw zwierząt, szczególnie ptaków np. Kura albo Kaczka. Może były tam też rośliny n.p. grzyby. IPN według mnie powinien natychmiast zająć się szukaniem pseudonimów takich jak "Kaczka", "Rydz", "Kot" i t.p.

 • starszy-65

  Oceniono 3 razy 3

  Jasne,że Kujda nikogo nie skrzywdził bo jak wszyscy współpracownicy bezpieki wykonywał tylko zadania dla dobra PRL (ZSRR również) i jego kierowniczej partii a teraz dalej wykonuje zadania dla dobra kierowniczej partii w RP czyli PiS - nic się nie zmieniło !!!

 • jakub13579

  Oceniono 3 razy 3

  kaczyński lubi otaczać się ludźmi z komunistycznej nomenklatury. piotrowicz, kujda,. itd. , Wie, że może ich prowadzić na krótkiej smyczy i wymusić pełną lojalność.

 • clarenville

  Oceniono 3 razy 3

  Tylko dwa trole? Dziwne.

 • erhapl

  Oceniono 3 razy 3

  Uwaga! Jest już przekaz dnia: TE WIEŻE MIAŁY BYĆ POZIOME!

 • mculscy

  Oceniono 3 razy 3

  A Ryszard na to: "kwik kwik"!... :-)

 • spyderman2

  Oceniono 3 razy 3

  czy wpisie jest ktoś kto nie był ubekiem??? TW jarosław Balbina, TW wolfgang, TW kujda, proukrator piotrowicz itd. sama czerwona pajęczyna

 • arche556

  Oceniono 3 razy 3

  Skoro jest w PIS-ie, to znaczy, że był dobrym agentem, komunistą, PZPR-owcem. Ja w tym czasie wyjeżdżałem na zachód i nikt ze służb się do mnie zgłaszał. Oni wiedzieli do kogo mogą uderzyć i uderzali. Cała ta PIS-owska zgraja jest umoczona im bardziej umoczony, tym wyższy awans. Stara komunistyczna zasada. Mamy na ciebie haki, to awansujesz. Jak podskoczysz, to wyciągniemy i cię za jaja powiesimy.

 • ironeye

  Oceniono 3 razy 3

  co takiego dziwnego? a kim Balbina ma sie otaczac? :)

 • ps11111ps

  Oceniono 3 razy 3

  Już czekam jak Gazety Polskie i inne wsiecie będą się wiły by przekonac suwerena o antykomunistyczności P(rokuratorówStanuWojennego)iS(beków)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX