Jest oświadczenie prokuratury w sprawie wniosków dotyczących Jarosława Kaczyńskiego

Do prokuratury w Warszawie trafiły trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. W czwartek prokuratura wydała w tej sprawie oświadczenie.

Chodzi o tzw. taśmy Kaczyńskiego, które pod koniec stycznia opublikowała "Gazeta Wyborcza". Dziennik opublikował zapisy nagranych rozmów Jarosława Kaczyńskiego z austriackim biznesmenem Geraldem Birgfellnerem, zaangażowanym w plany powstania wieżowca w Warszawie.

Austriak Gerald Birgfellner twierdzi, że nie zapłacono mu za ponad rok pracy, podczas której zajmował się sprawą wieżowca, który miał stanąć przy ul. Srebrnej. Z budowy budynku ostatecznie zrezygnowano. 

Oświadczenie prokuratury ws. zawiadomień 

Po opublikowaniu taśm do prokuratury w Warszawie trafiły aż trzy zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez Jarosława Kaczyńskiego. Pierwszy z nich złożył sam Austriak. Kolejne złożyli politycy - posłowie PO Krzysztof Brejza i Marcin Kierwiński oraz Ryszard Petru, lider partii Teraz!. 

Jak informuje tvn24.pl, Prokuratura Okręgowa w Warszawie potwierdza, że "w ubiegłym tygodniu do Prokuratury Okręgowej w Warszawie wpłynęło zawiadomienie Geralda B.". Zostało złożone przez jego pełnomocników. W oświadczeniu napisano, że zdaniem składających wniosek okoliczności w nim opisane wskazują na podejrzenie popełnienia czynu określonego w art. 286 § 1 kk w zw z art. 294 § 1 kk. Prokuratura podkreśla, że do zawiadomienia nie zostały dołączone taśmy. 

Potwierdzono też, że zarejestrowano także wnioski złożone przez posłów PO oraz przez Ryszarda Petru, które dołączono do materiałów zawiadomienia złożonego przez pełnomocników austriackiego biznesmena. 

Postępowanie jest obecnie na etapie czynności sprawdzających.

Więcej o:
Komentarze (209)
Jest oświadczenie prokuratury w sprawie wniosków dotyczących Jarosława Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 111 razy 99

  Jeszcze nie umorzyli? Zbyszek, bo się prezes wkurzy i znów do nauki obcych języków da skierowanie..

 • pascvale

  Oceniono 90 razy 80

  No i jest problem. Dziewica musi być poza wszelkimi podejrzeniami jak żona cesarza. Niestety nikt nie wierzy w jej dziewictwo.

 • remo29

  Oceniono 77 razy 67

  > Prokuratura podkreśla, że do zawiadomienia nie zostały dołączone taśmy. 

  Jutro podkreśli, że strony są źle ponumerowane, pojutrze, że kartki zszyte nie w tym miejscu, potem że podpis nieczytelny, przecinki w niewłaściwych miejscach, biegli nie dobiegli, a czynności podejmą niezwłocznie jak tylko formalności będą dopełnione.
  Rok. Minimum rok.

 • ziggybam

  Oceniono 60 razy 52

  Że udupią postępowania - to bardziej niż oczywiste, w końcu mamy państwo prawa i sprawiedliwości. Pytanie tylko - jak szybko?

 • jurek4491

  Oceniono 56 razy 48

  Jest oczywiste jak oczywista oczywistość że nie znajdą podstaw do wszczęcia śledztwa - przecież nadzoruje wszystko ten przeciwko któremu pozwy wpłynęły .

 • andrew1507

  Oceniono 59 razy 45

  Nasza WIOSNA wymiecie kaczyzm...
  Towarzysze z pis pakujcie manatki, macie czas do wyborów na jesieni 2019 r

 • konkus

  Oceniono 47 razy 43

  I właśnie po to Dojna Zmiana potrzebowała "niezależnej prokuratury" ręcznie sterowanej z Nowogrodzkiej.

 • stachkaz47

  Oceniono 48 razy 38

  Kaczyński jeszcze nie zadecydował czy sprawę umorzyć a winnych posłów i Austriaka
  surowo ukarać.

 • norman67

  Oceniono 44 razy 36

  I będzie jak z CBA. Cała Sprawiedliwość w rekach PiS, więc nie ma prawa. Precz z kaczyzmem i jego matołami!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX