PO chce dymisji szefa NFOŚ. Kazimierz Kujda pojawił się na nowych "taśmach Kaczyńskiego"

Platforma Obywatelska domaga się dymisja szefa NFOŚ Kazimierza Kujdy po publikacjach "Gazety Wyborczej" z kolejnymi "taśmami Kaczyńskiego". Kujda - jak opisuje "GW" - mimo tego, że nie jest prezesem Srebrnej, prowadził w imieniu spółki negocjacje.

Jak mówił podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł PO Marcin Kierwiński, żądanie dymisji prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska ma związek z kolejnymi taśmami, które opublikowała "Gazeta Wyborcza" w sprawie budowy wieżowców przez spółkę Srebrna.

Opublikowane dziś nagrania to rozmowa szefa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, Kazimierza Kujdy z potencjalnym inwestorem Geraldem Birgfellnerem. W ocenie posła Kierwińskiego, sprawa wymaga pilnego wyjaśnienia.

Posłowie PO zwrócą się też do premiera z wnioskami o zawieszenie w pełnieniu obowiązków: ministra koordynatora służb specjalnych Mariusza Kamińskiego, jego zastępcy Macieja Wąsika, szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Ernesta Bejdy oraz szefa Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego Piotra Pogonowskiego. Jak mówią, wszyscy czterej "byli związani ze spółką Srebrna".

Z dzisiejszej publikacji wynika, że Kazimierz Kujda zadeklarował swoje poparcie dla budowy wieżowców. Gerald Birgfellner ocenia, że Jarosław Kaczyński jest w tej sprawie "bardzo nieprzekonany", za co wini otoczenie prezesa PiS.

Więcej o:
Komentarze (127)
"Taśmy Kaczyńskiego". PO domaga się dymisja szefa NFOŚ Kazimierza Kujdy
Zaloguj się
 • antropoid

  Oceniono 23 razy 19

  PiS to takie "prawo" i "sprawiedliwość", co się z samych szemranych typków składa :)

 • lesnojeziorska

  Oceniono 21 razy 17

  Kujda, TW Ryszard. Jak to w pisobolszewii, komuch na ubeku.

 • enochnuckythompson

  Oceniono 23 razy 17

  Pan Kujda,PAn Kaczynski juz powinni byc aresztowani przez min. CBA gdyz jako czynni politycy wykorzystujac swoje stanowiska prowadza biznes w imieniu folwarku swin zwanego PIS

 • polakadam

  Oceniono 19 razy 15

  Pisiory wiją się jak piskorze w tłumaczeniu ciemnemu ludowi jak te taśmy nalezy rozumieć. Śmiesznie to wygląda.
  Mam nadzieję że opozycja zadba żeby ten temat był długo obecny w dyskursie publicznym. Czym dłużej tym gorzej dla pisu. Czym więcej tłumaczeń pisowców tym gorzej dla pisu.

 • krynolinka

  Oceniono 21 razy 15

  W zasadzie to już nie mam miejsca na kaktusy. Ale gdzieś jeszcze jednego wcisnę..
  Już to widzę, jak przyjaciele pana prezesa tracą stołki!

 • krynolinka

  Oceniono 19 razy 13

  Nie wziął łapówki bo ma tak napchane kieszenie, że już nic nie wciśnie. Jestem ustawiony..

 • chi-neng

  Oceniono 13 razy 11

  Nie popuszczać ani na milimetr!
  Kuć żelazo póki gorące!

 • psycholog11

  Oceniono 17 razy 11

  Pan premier mówi, że nagranie jest dowodem na uczciwość Kujdy. Wszystko fajnie ale tam Austriak jednoznacznie stwierdza, że będzie extra zarobek (trudno go inaczej rozumieć niż łapówkę) a Kujda radośnie stwierdza, że taki zarobek tuż przed emeryturą się przyda.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX