Gasiuk-Pihowicz zapowiada zawiadomienie ws. TVP. "Jest na to tylko jedno określenie: samosąd"

Kamila Gasiuk-Pihowicz zapowiedziała, że złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby zarządzające TVP. Chodzi o materiał "Wiadomości", w którym ujawniono tożsamość protestujących.

W sobotę przed siedzibą TVP Info odbył się kolejny protest. Doszło podczas niego do incydentu z Magdaleną Ogórek. W pewnym momencie ludzie zaczęli blokować samochód, którym jechała dziennikarka TVP, krzyczeć "kłamczucha" oraz naklejać na szyby auta ulotki.

W sprawę musiała zaangażować się policja. Obecnie prowadzone jest postępowanie w kierunku blokowania samochodu i bezprawnego naklejania ulotek. Policja ustaliła tożsamość 10 osób, które brały udział w incydencie. W przypadku czterech z nich skierowano wnioski o ukaranie do sądu, ponieważ osoby te podczas wcześniejszych protestów nie przyjmowały od mundurowych mandatów.

Gasiuk-Pihowicz składa zawiadomienie do prokuratury ws. TVP

W poniedziałkowym wydaniu "Wiadomości" TVP wyemitowano materiał o proteście, w którym ujawniono wizerunki oraz imiona i nazwiska osób, które brały udział w incydencie z Magdaleną Ogórek. W przypadku jednej z kobiet podano też informację, gdzie pracuje. Decyzja wydawców TVP wywołała mieszane reakcje - część osób uważa, że wizerunki można było ujawnić, ponieważ protest był publiczny, inni są zdania, że było to rażące naruszenie. Minister Jadwiga Emilewicz powiedziała, że "nie jest to standard jej bliski", a ujawnienie danych było "niestosowne".

Do grupy oburzonych materiałem należy posłanka PO-KO Kamila Gasiuk-Pihowicz. Polityczka zapowiedziała we wtorek, że złoży do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez osoby zarządzające TVP. Na Twitterze wymienia Jacka Kurskiego, prezesa TVP i Jarosława Olechowskiego, szefa Telewizyjnej Agencji Informacyjnej.

Upublicznianie wizerunków osób protestujących wraz z imieniem, nazwiskiem czy miejscem pracy to jest po prostu próba zaszczucia tych ludzi. To jest próba medialnego linczu. To było całkowicie bezprawne działanie

- pisze posłanka na Twitterze. 

Gasiuk-Pihowicz ocenia, że to, co zrobiła TVP to "samosąd". W kolejnych wpisach dodaje, że to co zrobiła telewizja można uznać także za próbę zastraszania ludzi. 

"Wiadomości TVP naruszyły konstytucyjne prawo do ochrony swego wizerunku i każdy poszkodowany może domagać się odszkodowania w procesie cywilnym" - dodaje. 

Posłanka PO-KO wystosowała również zapytanie do ministra MSWiA Joachima Brudzińskiego. Kamila Gasiuk-Pihowicz chce wiedzieć, skąd TVP zdobyło dane osób protestujących przed siedzibą telewizji. Pyta, czy udostępniła je policja, która wcześniej ustaliła ich tożsamość. 

Więcej o:
Komentarze (133)
Kamila Gasiuk-Pihowicz zapowiada zawiadomienie ws. TVP. "Jest na to tylko jedno określenie: samosąd"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 53 razy 37

  Pamiętacie jaki był dym, gdy w mediach się pojawiła nazwa ulicy, przy której mieszka sędzia "TK" pan Muszyński?
  Autor artykułu był ścigany niczym Harrison Ford..

 • rybka9915

  Oceniono 38 razy 30

  pisbolszewia i jej szczujnia tvpis dzialaja jak mafia wymieniajac sie informacjami, sluzacymi ich podlym, pisbolszewickim celom i interesom.
  "Zamach" na glupia ogorke coraz bardziej wyglada na pisboszewicka ustawke z udzialem matola jaoka, czy ja to tam sie nazywa.

 • falbor

  Oceniono 29 razy 21

  A teraz panie Kurski proszę na chwile zamknąć oczy i zastanowić się co czują rodzice, którzy na tych zdjęciach zobaczyli swoje dzieci!!

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 30 razy 18

  PiS to partia bolszewicka a jej organ medialny TVP realizuje jej bolszewicka propagandę...
  reszta to figury retoryczne i ozdobniki i pierdy pisowskich ekspertów od mediów typu Lichocka, Ziemiec i jeszcze kilku tzw dziennikarzy z Sieci i Trwam

 • fakiba

  Oceniono 27 razy 13

  Kurski ma to w dudzie on ma poparcie kaczora i się sieje ale do czasu

 • koscianiak.dwa

  Oceniono 19 razy 11

  Tak działa Pis...
  Dzwoni Jacek do Joachima i mówi:
  - Słuchaj, mamy materiał o tych co Madzię blokowali. Nasz Pan chce dalej odwracać uwagę od Swojego geszeftu więc mam dowalić z grubej rury. Brakuje mi nazwisk... Podeślij mi nazwiska i co tam jeszcze masz o tych co ich spisali Twoi ludzie.
  - Spoko Jacuś. Podpytam komendanta i zaraz będziesz miał ma mailu. Pozdrów Magdalenę ode mnie.

 • andrew1507

  Oceniono 14 razy 10

  Nie ma jednego dnia aby nie było afery związanej z pis.
  Kogo #ciamajdy wybraliście na slony, toż to totalne badziewie ten pis?

 • chi-neng

  Oceniono 20 razy 8

  BRAWO!
  Tak trzymać !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX