Poranna rozmowa Gazeta.pl z Michałem Kołodziejczakiem, prezesem AGROunii (5.02.2019)

- To nasza ostatnia spokojna i pokojowa manifestacja - zapowiedział w Poranku 8.30 w Gazeta.pl Michał Kołodziejczak, prezes AGROunii. Nie szczędził też krytyki ministrowi rolnictwa oraz szefowi rolniczego OPZZ Sławomirowi Izdebskiemu. Obydwu zarzucił kłamstwa.

Gościem Poranka 8.30 w Gazeta.pl był prezes AGROunii Michał Kołodziejczak. NA środę 6 lutego jego organizacja zaplanowała protest w Warszawie. Rolnicy zrzeszeni w organizacji zbiorą się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie, a później przejdą do Pałacu Prezydenckiego.

Jak mówił Kołodziejczak w Gazeta.pl, demonstracja ma być "skuteczna, spektakularna i wyrazista". - To nasza ostatnia spokojna i pokojowa manifestacja - zapewnił.

Prezes AGROunii nie szczędził krytyki ministrowi rolnictwa Janowi Krzysztofowi Ardanowskiemu. - Ma problem, nie potrafi trzymać nerwów na wodzy i nie potrafi podejmować trudnej decyzji - wskazywał, dodając przy tym, że szef resortu rolnictwa "kłamie i oszukuje". - Nie wstrzymał przewozu świń, rzuca słowa na wiatr, jest człowiekiem niewiarygodnym - wyliczał Kołodziejczak.

- Z ludźmi, którzy mnie okłamali, ja z nimi rozmawiam tylko raz - powiedział Kołodziejczak, pytany o to, czy mógłby jeszcze raz spotkać się z ministrem rolnictwa.

Kołodziejczak: Ardanowski śmiał się z naszych pomysłów

Pytany, dlaczego nie chce już prowadzić dialogu z ministrem, Kołodziejczak odparł: - Jak możemy rozmawiać z ludźmi, którzy kłamią?

Zarzucił też kłamstwo liderowi rolniczego OPZZ Sławomirowi Izdebskiemu, który wczoraj chwalił się, że jego organizacja będzie jednym ze współorganizatorów manifestacji w Warszawie. - Izdebski kłamie, będzie nas przepraszał w ciągu kilku godzin. Izdebski jest sam, pokazał wczoraj, że kłamie i oszukuje - powiedział.

Kołodziejczak nie krył też żalu do tego, w jaki sposób "pogrywa" sobie minister Ardanowski z postulatami jego organizacji. - To my jako pierwsi zgłaszaliśmy znakowanie produktów flagą. Ardanowski się z tego śmiał. Dzisiaj w mediach publicznych chwali się, że coś takiego jest bardzo potrzebne - mówił.

Więcej o:
Komentarze (37)
Prezes AGROunii zapowiada zaostrzenie protestów. "Izdebski z Ardanowskim kłamią i oszukują"
Zaloguj się
 • pituszek55

  Oceniono 19 razy 19

  Po co mają się szwendać po Warszawię ?Niech idą na Nowogrodzką .tam zapadają decyzje

 • glencok

  Oceniono 20 razy 18

  Jak nasi rolnicy którzy po tylu latach już powinni mieć mentalność przedsiębiorców mają ciągle takich "liderów " to nic dziwnego że ciągle, mimo miliardów z UE, coś im nie pasuje, ciągle coś w nich uderza i ze wszystkim mają masę problemów. Zamiast łazić za takimi pieniaczami już dawno powinni kumulowac kapitał w spółdzielniach rolniczych, w ich ramach otwierać zakłady przetwórcze ( owocowe, mleczne, itd.) żeby pośrednicy nie dyktowali im cen. Działać razem w ramach współpracy a nie ciągle łazić na protesty. Źródła finansowania mają chyba jak żadna inna grupa społeczna w Polsce.

 • dima dimo

  Oceniono 18 razy 18

  Panie Kołodziejczak, a kto na nich głosował jak nie rolnicy? Sami wybraliście tę sitwe!

 • krynolinka

  Oceniono 16 razy 16

  Chyba trzeba będzie wrócić do korzeni, zamiast kwietnika grządka z kartofelkami, zamiast oczka wodnego chlewik i z pięć kurek na trawniku.

 • rokko

  Oceniono 13 razy 13

  Po takich aferach jak z "leżakami", to ja bym się zastanowił na miejscu polskiego producenta, czy chcę żeby mój produkt się polską flaga reklamował.

 • fakiba

  Oceniono 16 razy 10

  A czy kiedyś słyszał żeby pisor powiedział prawdę z kaczorem włącznie

 • zdybka1

  Oceniono 11 razy 9

  " Wiejskie pany " . z pretensjami uderzac do proboszcza.

 • onduma

  Oceniono 12 razy 8

  Lepiej pilnujcie gospodarstw i nie produkujcie "dla siebie do jedzenia " i "Na sprzedaz"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX