Grzegorz Braun składa do PKW skargę w sprawie rejestracji komitetu Aleksandry Dulkiewicz

Ubiegający się o urząd prezydenta Gdańska Grzegorz Braun złożył skargę do Państwowej Komisji Wyborczej. Uważa, że komitet Aleksandry Dulkiewicz został zarejestrowany niezgodnie z prawem.

Przedterminowe wybory na prezydenta Gdańska odbędą się 3 marca 2019 roku. Faworytką w tych wyborach jest Aleksandra Dulkiewicz - samorządowiec pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska po tragicznej śmierci prezydenta Pawła Adamowicza. Aleksandra Dulkiewicz jest faworytką w przedterminowych wyborach, jednak jeden z jej konkurentów uważa, że jej komitet mógł zostać zarejestrowany bezprawnie.

Komitet Aleksandry Dulkiewicz zarejestrowany bezprawnie? Skarga Grzegorza Brauna do PKW

Skargę do PKW w sprawie rejestracji komitetu "Wszystko dla Gdańska" złożył Grzegorz Braun, niezwiązany z Gdańskiem reżyser filmów dokumentalnych, scenarzysta, nauczyciel akademicki i publicysta, który w 2015 roku kandydował w wyborach na prezydenta Polski. Dlaczego jego zdaniem komitet Aleksandry Dulkiewicz został zarejestrowany niezgodnie z prawem? Chodzi o jego nazwę. 

KWW Wszystko Dla Gdańska Aleksandry Dulkiewicz został zarejestrowany bezprawnie?! Zgodnie z opinią Państwowej Komisji Wyborczej, jaką otrzymałem, nazwa KWW nie może być taka jak nazwa organizacji zarejestrowanej w KRS Zawiadomienie w tej sprawie złoży dziś do PKW Grzegorz Braun

- napisał o sprawie komitetu Aleksandry Dulkiewicz poseł Jakub Kulesza, wiceprezes partii Wolność.

Komitet Aleksandry Dulkiewicz nosi nazwę Wszystko dla Gdańska i został utworzony przez stowarzyszenie o tej samej nazwie. Z opinii przewodniczącego PKW Wojciecha Hermelińskiego na którą powołuje się Jakub Kulesza wynika, że "nazwa i skrót nazwy komitetu wyborczego utworzonego przez wyborców muszą być różne od nazw lub skrótów nazw partii politycznych lub organizacji wpisanych odpowiednio do ewidencji lub rejestru". 

Czy oznacza to, że Aleksandra Dulkiewicz nie będzie mogła wystartować w wyborach na prezydenta Gdańska? W "Gazecie Wyborczej" czytamy, że pełnomocnik komitetu wyborczego Wszystko dla Gdańska Paweł Czerniewski uspokaja. Zdaniem mecenasa w kodeksie wyborczym istnieje tryb poprawy nazwy komitetu. Możliwe więc, że komitet Aleksandry Dulkiewicz nieco się zmieni, ale konsekwencje związane ze skargą Grzegorza Brauna nie będą miały wpływu na start zastępczyni Pawła Adamowicza w najbliższych wyborach. 

Więcej o:
Komentarze (317)
Grzegorz Braun składa do PKW skargę w sprawie rejestracji komitetu Aleksandry Dulkiewicz
Zaloguj się
 • atr8

  Oceniono 71 razy 51

  Ależ to menda z tego Brauna. /To stwierdzenie faktu, nie mowa nienawiści/.

 • krynolinka

  Oceniono 59 razy 41

  Tonący się brzytwy chwyta. Pewnie już drzewo genealogiczne, pani Aleksandry, listek po listku sprawdził i policzył słoje..

 • odowk

  Oceniono 45 razy 33

  Podła miernota, zakompleksiony autor słabych filmów propagandowych, psychicznie sfiksowany i nabuzowany ekstremista, chce wykorzystać okazję, żeby podnieść swoje ego i nagłośnić swoje nazwisko.

  Biedroniowi nie sięga Braun do pięt, a partia Brauna to na szczęście plankton polityczny.

  A pani Aleksandra Dulkiewicz właściwie teraz jest pewniakiem i życzę jej zwycięstwa.

 • oczy_argusa

  Oceniono 44 razy 30

  1. Braun, to żenujący pawian.
  2. Jeśli komitet wyborczy p. Dulkiewicz dał ciała, to pozostaje się tylko cieszyć, że jest wystarczająco dużo czasu, żeby dokonać poprawek. W składzie współpracowników, także.

 • jael53

  Oceniono 36 razy 26

  Skoro ten pan jest tak biegły w prawie, to może wreszcie doniesie do prokuratury na własną "twórczość".

 • chi-neng

  Oceniono 39 razy 25

  Nie znam jego tworczosci i nie wiem kim ON jest, ale wyglad Jego mowi sporo za siebie:).

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX