Magdalena Ogórek osaczona pod TVP. Policja kieruje wnioski do sądu o ukaranie ośmiu osób

Samochód, którym jechała Magdalena Ogórek, został w sobotę zaatakowany przed siedzibą TVP. Rzecznik KSP poinformował, że ustalono już personalia ośmiu osób, które uczestniczyły w zdarzeniu. Skierowano też wnioski do sądu o ich ukaranie.

Rzecznik Komendy Stołecznej Policji komendant Sylwester Marczak poinformował w poniedziałek o postępach w sprawie ataku na Magdalenę Ogórek przed siedzibą Telewizji Polskiej w Warszawie

Wnioski o ukaranie do sądu za atak na Magdalenę Ogórek

Kom. Marczak mówi, że funkcjonariuszom udało się ustalić personalia ośmiu osób, które brały udział w zajściu. Dodał również, że do sądu skierowano wnioski o ich ukaranie. 

Zbieramy cały materiał, tak żeby każda osoba, która naruszyła obowiązujące przepisy, odpowiedziała za nie. Pierwsze osoby zostały przesłuchane

- mówi rzecznik KSP. 

Dodaje, że osoby te są znane policji z wcześniejszych protestów. Tłumaczy, że wcześniej odmawiały przyjmowania mandatów karnych. To właśnie w sprawie tych osób skierowano wnioski o ukaranie do sądu. 

Sylwester Marczak informuje, że czynności prowadzone przez policję dotyczą łamania art. 90 kodeksu wykroczeń, czyli tamowania ruchu pojazdu Magdaleny Ogórek oraz art. 63a, czyli bezprawnego umieszczania ulotek.

Atak na Magdalenę Ogórek

W zeszłą sobotę po programie "Minęła 20", grupa osób starała się uniemożliwić wyjazd dziennikarce z gmachu Telewizji Polskiej przy placu Powstańców Warszawy.

Protestujący próbowali blokować auto Magdaleny Ogórek, wykrzykując przy tym hasła: "Wstyd i hańba", "kłamczucha", "zatrudnijcie dziennikarzy". Boczna szyba samochodu została też oklejona naklejkami z hasłem "TVoja wina". Na miejscu zjawiła się policja, która usunęła protestujących. 

"Auto oplute, porysowane, obklejone całkowicie naklejkami, wyzwiska, rzucanie się pod koła" - pisała potem Magdalena Ogórek na Twitterze. 

Sytuacja przed siedzibą TVP została szeroko skrytykowana przez środowiska polityczne i dziennikarskie zarówno prawicowe, jak i lewicowe. Oburzenie wyrazili m.in. Joachim Brudziński oraz Krzysztof Czabański. Szef MSWiA zapowiedział natychmiastową reakcję i podjęcie działań policji, a przewodniczący Rady Mediów Narodowych, że atak jest "zagrożeniem dla wolności słowa". Od ataku na samochód Ogórek odciął się również KOD, podkreślając, że agresja niczego nie zmienia. 

Więcej o:
Komentarze (228)
Magdalena Ogórek osaczona pod TVP. Policja kieruje wnioski do sądu o ukaranie ośmiu osób
Zaloguj się
 • taroudant

  Oceniono 64 razy 50

  Jaka dzielna ta policja ! Już namierzyli wszystkich "bandytów". Ale wobec nazioli i kato-narodowego plugastwa są bezradni.

 • antropoid

  Oceniono 58 razy 48

  Nie martw się Madzia - grunt, że w telewizji można osaczać, łgać i szczuć.

 • wiarus25

  Oceniono 54 razy 42

  Zamordowanie Prezydenta w Gdańsku Policji dynda, ale oplucie pisowskiej propagandzistki to już lincz.

 • petrucchio

  Oceniono 38 razy 30

  Nie bardzo wierzę w opluty i porysowany samochód, a okrzyki i nalepki były raczdej dalekie od bestialstwa, ale nie należy dawać propagandzie PiS tego rodzaju pożywki. Pozostańmy przy haśle "Zakisić Ogórek".

 • wwwpisde

  Oceniono 32 razy 28

  POLICJA - Sylwester Marczak informuje, że czynności prowadzone przez policję dotyczą łamania art. 90 kodeksu wykroczeń, czyli tamowania ruchu pojazdu Magdaleny Ogórek oraz art. 63a, czyli bezprawnego umieszczania ulotek. NAPAD - SMIAC SIE CZY PLAKAC

 • kruk6666

  Oceniono 32 razy 24

  To co mówi ten policjant to fikcja, nikt nie został nawet wylegitymowany bo nie było za co , nie było żadnego plucia , tylko skandowano hasła bez żadnych wulgaryzmów.To całe zamieszanie to zwykła prowokacja Kurskiego , jak kiedyś z Cugier-Kotką.

 • bacowa

  Oceniono 31 razy 21

  Podobno Obatel Czarnecki chce zgłosić sprawę ,,zamachu'' na Ogórek do PE i ONZ

  zrobią z niej męczennice i symbol zamachu na niezależne {???) media TVPiS

  zarzucano wyciąganie przez PO spraw polskich na zewnątrz, ale jak widać PiSbolszewicy też donosiciele

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX