Kalisz będzie obrońcą Niesiołowskiego. "Prokuratura naruszyła konstytucję, to skandaliczne"

- Prokuratura narusza prawa człowieka, konstytucję, prawo do obrony. To jest w ogóle skandaliczne - mówił Ryszard Kalisz, komentując sprawę Stefana Niesiołowskiego. Były szef MSWiA zapowiedział, że będzie obrońcą polityka. W sobotę natomiast aresztowano dwóch biznesmenów, którzy mieli korumpować Niesiołowskiego.

Ryszard Kalisz, adwokat, były szef MSWiA, zapowiedział, że będzie pełnomocnikiem posła Stefana Niesiołowskiego. W rozmowie z "Faktami" TVN stwierdził, że prokuratura swoimi ostatnimi działaniami wobec polityka "naruszyła prawa człowieka, konstytucję, jego prawo do obrony".

To jest metoda prokuratury pod kierunkiem pana prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry, że ani osoba, o której się tak mówi, i o której został wypuszczony na oficjalnej stronie Prokuratury Generalnej oficjalny komunikat, ani jego obrońca, nie zostali formalnie powiadomieni

- mówił Kalisz. Dodał przy tym, że Niesiołowski w tej sytuacji "żyje w swojego rodzaju matni", ponieważ nie zna zarzutów ani wniosku o uchylenie mu immunitetu. - Tym samym prokuratura narusza prawa człowieka, konstytucję, prawo do obrony. To jest w ogóle skandaliczne - powiedział Ryszard Kalisz.

Sprawa Stefana Niesiołowskiego i trzech biznesmenów

Według prokuratury Stefan Niesiołowski miał w latach 2013-2015 wielokrotnie przyjmować korzyści osobiste w postaci usług seksualnych w zamian za działania na rzecz spółek należących do zaprzyjaźnionych z nim biznesmenów: Bogdana W., Wojciecha K. i Krzysztofa K.

Prokuratura zamierza postawić posłowi zarzuty popełnienia przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Do Sejmu trafił już wniosek o pociągnięcie posła do odpowiedzialności karnej, sam Niesiołowski zapowiedział, że jest gotowy zrzec się immunitetu.

W sobotę łódzki sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Krajowej o tymczasowe aresztowanie dwóch biznesmenów, Bogdana W. i Wojciecha K., podejrzanych o korupcję. Tych dwóch biznesmenów miało udzielać korzyści majątkowych posłowi klubu PSL-UED, Stefanowi Niesiołowskiemu.

Wobec trzeciego biznesmena, Krzysztofa K., któremu przedstawiono zarzut stręczycielstwa, zastosowano dozór policyjny i zakaz opuszczania kraju, połączony z zatrzymaniem paszportu.

Więcej o:
Komentarze (556)
Sprawa Stefana Niesiołowskiego. Ryszard Kalisz będzie obrońcą polityka
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 181 razy 147

  Wypróbowana metoda Ziobry, najpierw media, oskarżenie i prawie wydany wyrok. W dalszej kolejności procedury przewidziane prawem. Bolszewik!

 • hikuj13

  Oceniono 133 razy 113

  jeśli prokuratura miała wiedzę o przestępstwach Stefana N,już 3 lata temu i nie robiła nic z tą sprawą to znaczy że 3 lata ukrywała przestępstwo co w Polsce jest przestępstwem

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 138 razy 104

  Kalisz, sympatyczny komuchu - życzę powodzenia w zaoraniu na 10 metrów piSSkomuchów.

 • Jożin Bażin

  Oceniono 96 razy 80

  Oni myślą, że wszystkich tak samo to podnieca, jak ich . Mają nieustannie ochotę zaglądać pod kołdry suwerena i gadać o dudzie Maryny.

 • norman67

  Oceniono 94 razy 76

  Było postawić Ziobro przed TS, a Kamińskiego szybciej wsadzić do paki - nie byłoby sprawy. Chciało się straszyć PiS-em i się q/wa postraszyło, a my teraz cierpimy.

 • henryk57

  Oceniono 87 razy 75

  Teraz jak już mają Stefana Niesiołowskiego, to w drugim kroku prokuratura powinna podać imienną listę "pań do towarzystwa " z imieniem ,nazwiskiem i adresem zamieszkania. Powołać komisję sejmową i przesłuchać w świetle jupiterów i kamer .Na przewodniczącego powołał bym posła Piętę.

 • hefajstos1

  Oceniono 78 razy 60

  Pewno skontruowano fikcyjne zarzuty wobec Stefana, mając jakieś haki na biznesmenów i strasząc ich bardzo surowymi karami za nieobciążenie posła.
  Tak często działa prokuratura, jak chce kogoś usadzić za wszelką cenę, a tu trzeba odwrócić uwagę od dewelopera Kaczyńskiego,

 • franekzjanek

  Oceniono 57 razy 51

  .
  No i teraz wyobraźmy sobie że PiS przejmuje całkowitą władzę nad sądami ... powiedzenie komuś "nie podoba się ? .. to idź sobie do sądu " brzmiałoby jak ponury żart . Dlatego walczmy aby odsunąć PiS od władzy bo będzie tak jak za czasów bolszewickich ... "dajcie mi człowieka a paragraf na niego znajdę"
  .

 • stefan-50

  Oceniono 54 razy 48

  Rożnie się ludzie zachowują, kasa skusi najtwardszego ale usługi seksualne do Niesiołowskiego jakoś mi nie pasują. Wygląda to na ustawkę oskarżonych z prokuraturą - gdyby dawali pieniądze powinni wskazać gdzie kiedy itd. Łatwe do udowodnienia i zaprzeczenia. Usług seksualnych udowodnić się nie da ale zaprzeczyć też trudno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX