Nowy sondaż: PiS wygrywa wybory do Europarlamentu. Partia Biedronia z trzecim wynikiem

Według najnowszego sondażu IBRiS dla Onetu PiS odniesie zwycięstwo w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Drugie miejsce zajmie PO-KO. Wynik powyżej 5 proc. uzyskają też partia Roberta Biedronia oraz SLD.

Partia Jarosława Kaczyńskiego może liczyć na 36,2 proc. poparcia - wynika z sondażu przeprowadzonego przez IBRiS na zlecenie Onetu. Zgodnie z badaniem drugie miejsce zajmie Platforma Obywatelska-Koalicja Obywatelska z wynikiem 29,6 proc.

Wybory do PE. PiS wygrywa, PO-KO na drugim miejscu

Trzecim ugrupowaniem w wyborach do Parlamentu Europejskiego byłaby partia Roberta Biedronia, która w niedzielę na konwencji ma podać w końcu swoją oficjalną nazwę. Na ugrupowanie byłego prezydenta Słupska głos oddałoby 6,4 proc. ankietowanych. Czwarty wynik w sondażu przypada Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, na który zagłosowałoby 6,1 proc. wyborców.

Mniej niż 5 proc. wyborców zagłosowałoby na: Polskie Stronnictwo Ludowe (4,1 proc.), Kukiz'15 (3,8 proc.), koalicję partii Wolność, Ruchu Narodowego i środowiska Grzegorza Brauna (2 proc.), Teraz! Ryszarda Petru oraz partię Razem (obie po 0,9 proc.), a także Nowoczesną i Zielonych (obie po 0,3 proc.)

Sondaż IBRIS dla Onetu przeprowadzono w dniach 25-26 stycznia na próbie 1100 osób.

Więcej o:
Komentarze (778)
Nowy sondaż: PiS wygrywa wybory do Europarlamentu. Partia Biedronia z trzecim wynikiem
Zaloguj się
 • zapomorski12

  Oceniono 212 razy 146

  Te wyniki jedynie można skwitować krótko: Polakom rozum odebrało. Jesteśmy ciągle krajem o wschodnioeuropejskiej mentalności obywateli, krajem w którym wieki opóźnienia i zacofania cywilizacyjnego są bardzo zakorzenione. Do ucywilizowanego świata Zachodu, Polska pasuje jak kwiatek do kożucha. :(

 • dudaday

  Oceniono 144 razy 94

  Kazdy posel PiS w UE bedzie jak kon trojanski niszczyl unie od srodka. Nie pozwolmy na to bo Polska zostanie usunieta z unii

 • jael53

  Oceniono 125 razy 85

  Ponad 36% obywateli gotowych poprzeć kompromitację swojego kraju. Wolę tego nie komentować.

 • synanki

  Oceniono 110 razy 76

  o kuźwa,a więc urocze i mądre Beatki z Pisu będą nas reprezentować na salonach Europy!

 • marcel2761

  Oceniono 96 razy 60

  niedawno odbyły się wybory: czyli mniej więcej to samo: 34:27. To są wyznawcy. Żadne kompromitujące taśmy ich nie wzruszą.
  PIS wygrywa zawsze na wsi, a w miastach dostaje sromotne lanie. Do Europarlamentu opozycja powinna się zjednoczyć!

 • falbor

  Oceniono 72 razy 48

  Zobaczymy, zobaczymy...
  co tam jeszcze na taśmach Kaczyńskiego się nagrało?!!

 • pronti75

  Oceniono 75 razy 41

  Biorąc pod uwagę rozdawnictwo pisiej bolszewii to nie jest to zły wynik. Jeszcze kilka taśm i może w końcu skończy się ten żałosny spektakl, którego jesteśmy świadkami od 3 lat.

 • marc.pl

  Oceniono 68 razy 34

  PiS to taki koń trojański który będzie robił wszystko aby rozwalić Unię Europejską od środka - niestety ale Polacy popierają unicestwienie UE, otrzeźwienie nastąpi jak już będzie za późno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX