Afera KNF. Marek Chrzanowski z dozorem policji. Zastosowano też poręczenie - 250 tys. zł

Marek Chrzanowski jest już na wolności, ale prokuratura zastosowała kilka środków zapobiegawczych. Były szef KNF ma dozór policji, zakaz kontaktu z innymi przesłuchiwanymi w aferze KNF, posłużono się wobec niego także poręczeniem majątkowym.

Prokuratura ustaliła, jakie tzw. wolnościowe środki zapobiegawcze zostaną zastosowane wobec Marka Chrzanowskiego, byłego szefa KNF - informuje RMF FM.

W piątek, 25 stycznia, Sąd Okręgowy w Katowicach zdecydował o tym, że Chrzanowski może opuścić areszt, mimo tego, że Prokuratura Krajowa domagała się przedłużenia tymczasowego aresztu. Były szef Komisji Nadzoru Finansowego wyszedł na wolność w sobotę.

Prokuratura wobec Chrzanowskiego zastosowała poręczenie majątkowe - 250 tys. zł, oprócz tego były szef KNF ma też nadzór policji. Ma zgłaszać się do najbliższej komendy dwa razy - jednak nie doprecyzowano, czy tygodniowo, czy też miesięcznie. Chrzanowski ma też zakaz kontaktowania się z osobami, które były przesłuchiwane w sprawie afery KNF.

Chrzanowskiemu nie zabrano natomiast paszportu, ponieważ prokuratura stwierdziła, że nie ma powodów, by podejrzewać, że ten może uciec z kraju.

Afera KNF. Zatrzymanie Chrzanowskiego

Zatrzymanie Chrzanowskiego w listopadzie było efektem publikacji "Gazety Wyborczej". Dziennik opublikował zapisy rozmowy ówczesnego szefa KNF z właścicielem Getin Noble Banku Leszkiem Czarneckim. Chrzanowski podczas rozmowy z nim miał mu złożyć propozycję korupcyjną. Rozmowę tę biznesmen nagrał i skierował zawiadomienie do prokuratury.

Chrzanowskiemu prokuratura postawiła zarzut przekroczenia uprawnień, za co grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Więcej o:
Komentarze (26)
Afera KNF. Poręczenie wobec Marka Chrzanowskiego. Były szef KNF ma dozór policji
Zaloguj się
 • ggchmiel

  Oceniono 10 razy 10

  Poręczenie wpłacił Bank POK BP po telefonie Prezesa?

 • senior2244

  Oceniono 10 razy 10

  Na pewno ich posłucha i nie będzie się kontaktował z innymi przestępcami i uzgadniał z nimi zeznania.

 • wilenski11

  Oceniono 12 razy 10

  już niedługo pan chrzanowski wyjedzie do izraela, może razem z glapą

 • claudiusz

  Oceniono 8 razy 8

  juz niedlugo Glapinski bedzie siedzial na lawie oskarzonych....to tylko kwestia czasu..... Chrzanowski jest za " maly" aby samemu wpasc na pomysl korupcji..

 • wpac

  Oceniono 7 razy 7

  Zero ćwierkał Glapińskiemu już dwa tygodnie temu. To zwolnienie jest po to, żeby Chrzanowski zapomniał o ustaleniach z Glapą.

 • jacaja

  Oceniono 5 razy 5

  Dla takiego złodzieja 250 tys. to kieszonkowe.

 • kichchi

  Oceniono 3 razy 3

  pis to bandyci i zlodzieje

 • prezio1eki

  Oceniono 3 razy 3

  A jednak Chrzanowski to człowiek PISu a Glapiński już wcześniej wiedział o wyjściu z areszt..... wróżka? Ej tan, polecenie Kaczyńskiego do Ziobry a Ziobry do prokuratora plus nacisk na sędziego (nowe miejsce pracy to Pscim Dolny sugestia????)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX