Zbigniew Ziobro podał pełne nazwisko Stefana W. w Sejmie. Podejrzany może go za to pozwać

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawiając informacje o sprawie zabójstwa Pawła Adamowicza, raz odczytał pełne imię i nazwisko Stefana W. Może to stanowić podstawę do pozwania Ziobry przez W., ponieważ jego nazwisko nie zostało wygłuszone.

Prokurator generalny i minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro przedstawiał dzisiaj w Sejmie informacje na temat przebiegu odbywania kary przez Stefana W., doprecyzowując kilka informacji. Już na wstępie minister zaznaczył, że będzie odczytywał te informacje z kartki, stąd też w jego wystąpieniu sporo było specjalistycznych zwrotów.

O ile przez dłuższy czas ministrowi udawało się mówić o Stefanie W., w pewnym momencie niestety podał pełne nazwisko podejrzanego o zabójstwo Pawła Adamowicza. Ponieważ transmisja z Sejmu była na żywo, zarówno na stronach parlamentu, jak i w TVP Info czy TVN24, nie było czasu na wygłuszenie danych osobowych W.

To może stać się podstawą ku temu, by Stefan W. pozwał ministra sprawiedliwości za złamanie anonimizacji nazwiska podejrzanego. Dotychczas nie pojawiło się stanowisko prokuratury, która mogłaby zdecydować o tym, że dane osobowe Stefana W. mogą być upublicznione, a sam Ziobro - za wyjątkiem jednego przypadku - cały czas stosował skrócone do jednej litery nazwisko podejrzanego.

Przypomina to trochę sytuację sprzed dwóch lat, gdy TVP Info retransmitowało proces ws. śmierci Ewy Tylman. Wówczas, mimo retransmisji, gdy wymieniano nazwiska i inne wrażliwe dane, nie wygłuszono części z nich.

Więcej o:
Komentarze (148)
Zbigniew Ziobro wymówił pełne imię i nazwisko Stefana W. Podejrzany może go za to pozwać
Zaloguj się
 • zsm-5

  Oceniono 40 razy 30

  Nazwisko podejrzanego to jedno a podanie do wiadomości publicznej danych stanu zdrowia pacjenta to osobny temat. Prawo w Polsce już nie obowiązuje?.

 • roosevelt5

  Oceniono 37 razy 27

  Właśnie słucham ministra Zero i słyszę jak zakrzywia rzeczywistość.
  Zero wspomniał morderstwo Rosiaka i porównał do morderstwa Adamowicza.
  Jest jedna wielka różnica.
  Morderca Rosiaka przyszedł z nikąd (skrót myślowy).
  Morderca Adamowicza był znany zanim wyszedł na wolność.

 • sector23

  Oceniono 40 razy 26

  A co to za różnica: Stefan W. czy Zbigniew Z. ? Obaj pójdą siedzieć. To pewne.... pytanie tylko i wątpliwość, czy w jednej celi?

 • polakadam

  Oceniono 21 razy 15

  Wobec tego Ziobro powinien wnioskować do ziobrowej prokuratury o ściganie ministra ziobro.

 • white_lake

  Oceniono 25 razy 15

  wprawdzie koleś sam się ze sceny przedstawił, ale nie zmienia to faktu, że Zero powinien jednak znać zasady,
  minister niekompetencji i żenady, który prawo ma za nic, sprawiedliwość też,
  ale Stefan i tak go nie pozwie, bo Stefan kocha pis
  nie bądź jak Stefan

 • justas32

  Oceniono 26 razy 14

  Panie Ministrze Ziobro - ciekawe czy skierował Pan już prokuratorów do przygotowania aktu oskarżenia przeciwko Jarosławowi Kaczyńskiemu. Bo chyba nie jest Pan polityczną prostytutką która uważa że szefowie partii są ponad prawem ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX