Rzeczniczka PiS broniła Kaczyńskiego, ale zaliczyła wpadkę. "Od lat walczy z uczciwością"

Na konferencji prasowej rzeczniczka PiS Beata Mazurek tłumaczyła, że ujawnione przez "Gazetę Wyborczą" nagrania z udziałem Jarosława Kaczyńskiego "niczego nie dowodzą" i nie uderzają w prezesa PiS. Zaliczyła jednak wpadkę, która nie uszła uwadze komentatorów i opozycji.

Po publikacji "Gazety Wyborczej" o interesach spółki Srebrna i tzw. "taśmach Kaczyńskiego" konferencję prasową zorganizowali rzeczniczka PiS Beata Mazurek oraz Ryszard Terlecki. Podczas wystąpienia zgodnie twierdzili, że doniesienia "GW" "niczego nie dowodzą", bo okazały się "wielkim niewypałem".

-  Nie ma absolutnie żadnego dowodu na jakiekolwiek nielegalne działania polityków PiS czy prezesa Kaczyńskiego. Prezes Kaczyński podczas tej rozmowy tak naprawdę ujawnia całą prawdę o tym, jak Platforma rządziła w Warszawie - mówiła rzeczniczka klubu PiS.

"Jarosław Kaczyński od lat walczy z uczciwością w życiu publicznym"

Uwagę komentatorów na Twitterze i polityków opozycji przykuło jednak przejęzyczenie Beaty Mazurek, która doprecyzowując stanowisko PiS w kwestii taśm powiedziała:

Jeszcze jedną rzecz chciałam państwu powiedzieć. Że zarówno Prawo i Sprawiedliwość, jak i Jarosław Kaczyński od lat walczy z uczciwością w życiu publicznym i z korupcją. Tutaj absolutnie nic się nie zmieniło.

Jej przejęzyczenie skomentował między innymi poseł Platformy Obywatelskiej, Marcin Kierwiński.

"Przez przypadek rzecznik Mazurek szczerze o Kaczyńskim 'Jarosław Kaczyński od lat walczy z uczciwością w życiu publicznym'. Można dodać że walczy skutecznie niestety" - napisał na Twitterze.

"Beata Mazurek: 'Zarówno Prawo i Sprawiedliwość i Jarosław Kaczyński od lat walczy z uczciwością w życiu publicznym'. Nic dodać , nic ująć!" - napisał Robert Biedroń.

"Tako rzecze rzecznik PiS" - dodała Hanna Lis.

Publikacja "GW" o taśmach Kaczyńskiego

We wtorkowej "Gazecie Wyborczej" opublikowano treść rozmów, które prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński prowadził w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej z Grzegorzem Tomaszewskim i austriackim deweloperem Geraldem Birgfellnerem. Z nagrań wynika, że Jarosław Kaczyński prowadził rozmowy w imieniu spółki Srebrna  - Inwestycja dotycząca budowy dużego wieżowca w Warszawie miałaby zostać wznowiona po ewentualnej wygranej kandydata PiS.

Czytaj więcej na temat taśm ujawnionych przez "GW":

Więcej o:
Komentarze (365)
Rzeczniczka PiS broniła Kaczyńskiego, ale zaliczyła wpadkę. "Od lat walczy z uczciwością"
Zaloguj się
 • srv14

  Oceniono 85 razy 73

  'Jarosław Kaczyński od lat walczy z uczciwością w życiu publicznym'. Można dodać że walczy skutecznie niestety" - nawet p.Mazurek czasami przez przypadek uda się powiedzieć prawdę

 • miniorek

  Oceniono 59 razy 53

  Walczy z uczciwością od lat i to bez żadnego trybu! Nikt mu nie wmówi że białe jest białe a czarne jest czarne. Taki zuch.

 • antonikarcz

  Oceniono 60 razy 52

  Nigdy nie grzeszyła inteligencją, można jej nie popierać, ale trzeba zrozumieć.

 • feldkuratkatz

  Oceniono 58 razy 52

  Biedna, zdenerwowała się i przypadkiem chlapnęła prawdę.
  Teraz będzie musiała na Nowogrodzkiej jęzor w soli moczyć.

 • ks.pedofil

  Oceniono 46 razy 42

  Buta i pycha krocza przed upadkiem. PIS to zlodzieje. Balbina z bratem zaczeli od wykupywania kamienic na slupy, a teraz developerka na duza skale. Z osoba oskarzona o ukrywanie dochodow przed fiiskusem. No wiec jesli nie tak dziala mafia to co to jest? Pomijam juz fakt, ze partiom nie wolno prowadzic dzialalnosci gospodarczej.

 • falbor

  Oceniono 43 razy 37

  Ja co miesiąc muszę zapłać prąd, gaz, komorne i za parę innych rzeczy....
  A pan prezes „od lat walczy z uczciwością w życiu publicznym (...)”.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 38 razy 34

  koleś rządzi premierem, prezydentem i większością parlamentarna a poza tym ma na posyłki prokuraturę i sady...
  no to kto mu zabroni postawić sobie chałupę za 1.3 miliarda??? jak się bawić w "deweloperstwo" to przynajmniej za konkretny kasę

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX