Politycy komentują taśmy Kaczyńskiego. "Prezes prowadzi szemrane biznesy", "jesteśmy uczciwi"

"Dzisiaj już wiemy, że J. Kaczyński prowadzi szemrane biznesy" - tak poseł Robert Kropiwnicki komentuje ujawnienie taśm Kaczyńskiego. Politycy PiS przekonują, że afery dla nich nie ma, a prezes sam mówi: "jesteśmy uczciwi".

- Jeśli nie wygramy wyborów, to nie zbudujemy wieżowca w Warszawie - mówi Jarosław Kaczyński na nagraniu ujawnionym przez "Gazetę Wyborczą". Opisuje ona, jak prezes PiS na zamkniętym spotkaniu negocjował w sprawie wartej 1,3 mld zł inwestycji związanej z PiS spółki Srebrna. 

Opublikowany dziś rano materiał szybko stał się tematem nr. 1, komentują go politycy z obu stron. Politycy PO piszą o "oligarchii" i "szemranych biznesach".

"Publikacja 'Wyborczej' jest jak brakujący puzzel, wszyscy wiedzieli i myśleli, a nie było dowodu. Dzisiaj już wiemy, że J. Kaczyński prowadzi szemrane biznesy i myśli jak rosyjski oligarcha, władza jest mu potrzebna, aby zbijać majątek dla rodziny" - napisał Robert Kropiwnicki. Bogdan Zdrojewski przypominał sprawy, za które opozycja krytykuje PiS: "afera SKOK, GetBack, drugie pensje dla ministrów, Sensus Group, PCK, billboardowa. Następnie KNF, NBP, KGHM i wisienka na torcie, czyli taśmy Kaczyńskiego i spółka Srebrna".

"Skromny poseł z Warszawy zarządza inwestycjami wartymi setki milionów złotych. Tylko jakoś w oświadczeniu majątkowym tego znaleźć nie można" - napisała
Agnieszka Pomaska i zasugerowała, że sprawą powinno zająć się CBA. "Populizm zawsze kończy się tak samo, oligarchią. Druga kadencja PiS to gwarancja ich uwłaszczenia się" - napisał z kolei Radosław Sikorski. 

Maciej Konieczny z Partii Razem napisał: "Drodzy wyborcy PiSu. Jeżeli głosowaliście na PiS, bo mieliście dość bezideowych cwaniaków robiących wałki z deweloperami to ja was nawet rozumiem, ale chyba już czas przestać".

Wieżowce w Warszawie

Opisywana przez "Wyborczą" sprawa dotyczy budowy wieżowców w Warszawie i jest komentowana także w tym kontekście. 

"Szacun dla Rafała Trzaskowskiego. Prezes sam przyznał, że nie da rady robić wałków w Warszawie pod jego rządami" - napisał Tomasz Cimoszewicz.

Wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej pytał na Twitterze PiS i Patryka Jakiego, czy w jego starcie w na prezydenta stolicy "o to chodziło i taka była stawka, wygrać żeby postawić partyjny wieżowiec?" Jaki odpowiedział... twierdząco. "Tak , bo wiedzieliśmy, że jak przegramy to nie będzie w Warszawie wieżowców" - napisał.

"Wiecie Państwo co jest sensacją i 'bombą' w artykule Wyborczej? To, że w skorumpowanej Warszawie jest ktoś, kto chce postawić budynek zgodnie z procedurami i bez dawania łapówek. To jest naprawdę 'bomba'" - napisał poseł PiS 
Paweł Lisiecki.

"Jesteśmy uczciwi"

Politycy PiS przekonują, że w taśmach Kaczyńskiego nie ma afery, a pokazują one uczciwość Kaczyńskiego. 

"TAŚMY PRAWDY o Kaczyńskim: 'jesteśmy uczciwi', 'musi być podstawa w papierach', 'nie chcę nikogo oszukiwać'" - napisał poseł PiS Marcin Horała. Działacz narodowców i nowy wiceminister w rządzie PiS Adam Andruszkiewicz przekonywał, że "Polacy uznali publikację za kapiszon".

Szef MSWiA Joachim Brudziński kpił z oskarżeń w sprawie planów budowy wieżowców w Warszawie przez spółkę związaną z PiS, Zamieścił zdjęcie domu Jarosława Kaczyńskiego i napisał: Wieże K-Towers odnalezione dzięki bombie 'GW'".

Więcej o:
Komentarze (253)
Politycy komentują taśmy Kaczyńskiego. "Prowadzi szemrane biznesy"
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 61 razy 49

  Śmieszki śmieszkami, ale w Polsce obowiązuje ustawowy zakaz prowadzenia działalności gospodarczej przez partie polityczne... No to chyba ktoś tu złamał prawo i nie była to kradzież ciastek w spożywczaku!
  Kiedy pierwsze aresztowania w tej sprawie panie Brudziński?

 • def11

  Oceniono 54 razy 44

  Jarosław Kaczyński, "odnowa moralna narodu" inaczej :)

  ps. w praktyce cwaniak bez skrupułów i oglądania się na prawo, wykorzystujący władzę państwową i jej instytucje do prowadzenia politycznych i biznesowych interesów ..

 • pollion1

  Oceniono 49 razy 39

  1.3 miliarda Kaczyński trzyma pod poduszką? Ponoć nie ma konta w banku oraz prawa jazdy ale jest właścicielem Skody jest biedakiem mieszkającym w rozwalającej się willi ale inwestuje w dwa wieżowce...... te kilka miliardów dał my bezrobotny Pan Tadek z Torunia?

 • krynolinka

  Oceniono 45 razy 33

  Hej pisiorki ! Uczciwość nakazuje płacić za wykonane usługi, a nie wysyłać usługodawcę do sądu.

 • jurek4491

  Oceniono 40 razy 28

  Wszystko w celu zbudowania imperium finansowego poza kontrolą państwa podporządkowane partii , to jest ta DOBRA ZMIANA na którą głosował ciemny lud .

 • gromek1

  Oceniono 30 razy 24

  wicie towarzysze nie możemy tera wybudowac tych wieżowców bo miejscowe prawo zabrania
  ale wicie jak wygramy wybory to my rozumicie to prawo zmienimy i "niech sie mur pnom do gury kiedy dłonie chentne som"

 • Jożin Bażin

  Oceniono 32 razy 24

  Zgodnie z procedurami zrobił w dude krewnego. Nawet za bilety lotnicze nie chciał mu oddać, tylko wysłał to do sądu. Miły staruszek.

 • jsn

  Oceniono 20 razy 20

  tak, robimy uczciwe kanty po uwłaszczeniu się na majątku PZPR

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX