Beata Mazurek: Nie ma planów, by stawiać Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu

Beata Mazurek zaprzecza doniesieniom "Rzeczpospolitej", jakoby szef NIK Krzysztof Kwiatkowski miał stanąć w tym roku przed Trybunałem Stanu. "W naszej ocenie Kwiatkowskiego PO powinna skłonić do rezygnacji z funkcji" - napisała.

Wniosek o postawienie Krzysztofa Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu złożył w poprzedniej kadencji Ryszard Kalisz. Postępowanie ruszyło w 2017 r. Według źródeł "Rzeczpospolitej" szef NIK może zostać pociągnięty do odpowiedzialności konstytucyjnej jeszcze przed jesiennymi wyborami. Twierdzi tak jeden z anonimowych informatorów dziennika oraz Paweł Grabowski z Kukiz'15. -  Absolutnie jest możliwe, by komisja skończyła postępowanie do końca kadencji, a wniosek trafił pod głosowanie na sali plenarnej. Komisja zbiera się praktycznie co posiedzenie Sejmu - stwierdził Grabowski.

Doniesienia dziennika skomentowała Beata Mazurek. "Nie ma planów by stawiać szefa NiK K. Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu. Jego sprawa jest sprawą dla sądu. W naszej ocenie Kwiatkowskiego PO powinna skłonić go do rezygnacji z funkcji" - napisała rzeczniczka rządu.

Więcej o:
Komentarze (31)
Beata Mazurek: Nie ma planów, by stawiać Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 26 razy 24

  To oczywiste że co do Kwiatkowskiego nie ma takich planów. Są za to plany by całą wierchuszkę pis postawić przed TS.

 • tcas

  Oceniono 20 razy 20

  Czekam z utęsknieniem, kiedy o tym troglodycie w spódnicy media będą pisać Beata M.

 • kiesier

  Oceniono 19 razy 17

  Tylko NIK zaczął się interesować wałkami w zbrojeniówce i już pomysły na ukręcenie sprawy.

  Drogie PIS szambo leje się strumieniami i tego da się ukryć. Prędzej czy później zacznie śmierdzieć suwerenowi.

 • batura3

  Oceniono 16 razy 14

  Ale są plany, żeby Andrzeja D. postawić przed TS za łamanie KONSTYTUCJI RP!!!!!!!!!!!!!!!

 • po_co_mi_konto

  Oceniono 13 razy 11

  "Nie ma planów by stawiać szefa NiK K. Kwiatkowskiego przed Trybunałem Stanu. Jego sprawa jest sprawą dla sądu."

  Jaki knajacki język obowiązuje w PiSie. Albo jest podstawa postawienia kogoś przed TS albo nie ma. Jakie tu można mieć plany?

 • plutoniczna

  Oceniono 10 razy 10

  aha! Jak Mazurek mówi, że nie ma to znaczy że są!

 • udibidi03

  Oceniono 10 razy 10

  WINY kWIATKOWSKIEGO:
  " Wydawało się, że klamka zapadła, kiedy na początku września prokuratura postawiła prezesowi NIK akt oskarżenia. Kwiatkowskiemu zarzuca się popełnienie czterech przestępstw nadużycia władzy w związku z postępowaniami konkursowymi na stanowiska w krajowych delegaturach.

  Tyle że większość sejmowa ma związane ręce, dopóki prezes Kwiatkowski nie zostanie skazany prawomocnym wyrokiem sądu. A do tego jeszcze droga daleka. Tymczasem kierowana przez Kwiatkowskiego NIK zdążyła w ostatnich miesiącach kilka razy nastąpić PiS-owi na odcisk. To właśnie Izba wykryła możliwe naruszenie dyscypliny finansów publicznych przez Bartłomieja Misiewicza, byłego szefa gabinetu politycznego szefa MON i byłego rzecznika prasowego resortu. Chodziło o zaciągnięcie zobowiązań finansowych na kwotę ponad 650 tys. zł.
  uż dziś wiadomo również, że NIK skontroluje Polską Fundację Narodową, która w ostatnich tygodniach wzbudziła olbrzymie kontrowersje z powodu wycenianej na 19 mln zł kampanii billboardowej ws. reformy sądownictwa. PFN środki na swoją działalność otrzymała od spółek skarbu państwa, dlatego opozycja oskarżała fundację, że realizuje partyjną kampanię PiS-u za publiczne pieniądze. "

 • julia.gewitter

  Oceniono 9 razy 9

  Dzis nie ma, jutro są. Jak to w PiSie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX