Jacek Sasin o odwołaniu Kurskiego: Budziłoby to wątpliwości co do niezależności TVP

Jacek Sasin odniósł się do apelu opozycji o odwołanie ze stanowiska prezesa TVP Jacka Kurskiego. - Jest określona kadencja, na którą szef TVP jest powoływany i przerywanie jej byłoby działaniem mocno nadzwyczajnym i budzącym wątpliwości, co do niezależności tych mediów - powiedział.

Jacek Sasin odniósł się do krytyki pod adresem TVP w rozmowie z portalem wpolityce.pl. Na pytanie, czy Mateusz Morawiecki wsłucha się w apel części opozycji o odwołanie ze stanowiska Jacka Kurskiego odpowiedział, że "premier nie jest od tego, aby decydować o tym, kto jest prezesem Telewizji Polskiej, Od tego są odpowiednie instytucje - Rada Mediów Narodowych".

Sasin o ewentualnym odwołaniu Kurskiego

- Jest również określona kadencja, na którą szef TVP jest powoływany i przerywanie jej byłoby działaniem mocno nadzwyczajnym i budzącym wątpliwości, co do niezależności tych mediów. Jest pytanie czy dzisiaj są podstawy, aby tego typu decyzje podejmować - stwierdził przewodniczący Komitetu Stałego Rady Ministrów.

Sasin podkreślił, że dyskusja o mediach w Polsce "powinna mieć wymiar szerszy". -  nie jest tak, że TVP jest medium, które w jakiś niestandardowy sposób spełnia swoją misję, a z drugiej strony mamy media, które są znakomite i bez skazy. Trzeba oceniać całość tych działań, trzeba dostrzec, że telewizja publiczna jest dzisiaj ważnym elementem pluralizmu medialnego. Obywatele mają prawo do tego, aby móc wsłuchiwać się w różne głosy i tutaj TVP spełnia ogromną rolę - stwierdził Sasin.

Fala krytyki na telewizję publiczną spadła po materiałach, które ukazywały się po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. W "Wiadomościach" 14 stycznia poświęcono sporo czasu mowie nienawiści, ale przywołano tylko wypowiedzi polityków opozycji. Ponadto wycięto z kontekstu wypowiedź Jerzego Owsiaka, co stawiało go w złym świetle. Telewizja Publiczna była krytykowana też za sposób relacjonowania samego pogrzebu Adamowicza. W związku z zastrzeżeniami co do obiektywności w Telewizji Polskiej PO podjęła decyzję o bojkocie TVP do czasu zmiany kierownictwa.

Więcej o:
Komentarze (265)
Jacek Sasin o odwołaniu Kurskiego: Budziłoby to wątpliwości co do niezależności TVP
Zaloguj się
 • franekzjanek

  Oceniono 83 razy 79

  .
  Sasin - prawdomówność , Kurski - niezależność ...przecież to są PiSlamskie oksymorony , można je spokojnie dodać do poniższych ....
  .
  światły Morawiecki
  skromny Rydzyk
  mądry Suski
  prawdomówny Błaszczak
  szczera Szydło
  odważny Kaczyński
  samodzielny Duda
  szlachetny Saryusz
  trzeźwy Gmyz
  elokwentny Czarnecki
  inteligentny Pięta
  ubogi Gowin
  oszczędny Macierewicz
  uprzejma Pawłowicz
  kulturalny Gliński

 • wpac

  Oceniono 67 razy 63

  Pryszczatego żarty się trzymają. Niezależność TVP.

 • nie_bierz_jarka_na_serio

  Oceniono 57 razy 49

  buuuuuaaaaaaaahahahahahahahaha ah hhihihihihihahahahahahahahaha.....

 • srv14

  Oceniono 44 razy 42

  "Budziłoby to wątpliwości co do niezależności TVP" - jestem w szoku , nigdy ie podejrzewałem go o poczucie humoru . Normalnie żartowniś pierwszego sortu

 • polak66maly

  Oceniono 40 razy 38

  TVPis jest bardzo niezalezne. Od rozumu.

 • 99venus

  Oceniono 39 razy 37

  Najbardziej rozsmieszyła mnie niezależność TVPiS.
  Chyba od przyzwoitości,rozumu,uczciwości,prawdomównosci i 10 przykazań.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX