Afera KNF. Marek Chrzanowski opuści areszt. Jest decyzja sądu

Były szef KNF Marek Chrzanowski opuści areszt - informuje Polska Agencja Prasowa. Taką decyzję podjął w piątek Sąd Okręgowy w Katowicach. Prokuratura domagała się przedłużenia aresztu dla Chrzanowskiego.

Były szef Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski w sobotę wyjdzie na wolność. Jak podaje Polska Agencja Prasowa, Sąd Okręgowy w Katowicach utrzymał wcześniejsze postanowienie sądu rejonowego w tej sprawie.

Prokuratura Krajowa domagała się przedłużenia aresztu dla byłego szefa KNF.

Dalsze losy Marka Chrzanowskiego nie były w ostatnich tygodniach pewne, mimo to już 9 stycznia prezes NBP Adam Glapiński na konferencji prasowej stwierdził, że Chrzanowski "wyjdzie niedługo w tym miesiącu z aresztu".

Rzecznik NBP Maciej Antes tłumaczył potem w komentarzu przesłanym portalowi Tokfm.pl, że Glapiński wyciągnął taki wniosek na podstawie ówczesnego "braku doniesień medialnych na temat wniosku o przedłużenie aresztu". "Naturalnym jest domniemanie, że zatrzymany opuści areszt" - tłumaczył Antes.

Zatrzymanie Marka Chrzanowskiego

Marek Chrzanowski został zatrzymany przez agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego w listopadzie. Prokuratura Krajowa postawiła mu wówczas zarzut przekroczenia uprawnień. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. 

Według właściciela Getin Noble Banku Leszka Czarneckiego, Marek Chrzanowski podczas marcowej rozmowy w siedzibie Komisji Nadzoru Finansowego miał mu złożyć propozycję korupcyjną. Rozmowę tę biznesmen nagrał i skierował zawiadomienie do prokuratury.

O sprawie poinformowała 13 listopada "Gazeta Wyborcza". Dzień później Marek Chrzanowski został odwołany ze stanowiska.

Więcej o:
Komentarze (82)
Afera KNF. Marek Chrzanowski opuści areszt. Jest decyzja sądu
Zaloguj się
 • ar.co

  Oceniono 22 razy 20

  Akurat wtedy, jak zaczęły wychodzić różne ciekawe fakty na temat jego guru od zatrudniania dwórek? Ciekawe...

 • hikuj13

  Oceniono 18 razy 18

  gdzie była prokuratura i policja jak chłop przez kilka godzin czyścił swoje biuro?

 • wudeer

  Oceniono 19 razy 17

  wniosek był pod publiczkę, opłacało się czekać z przeszukaniem biura i mieszkania. zniszczył co trzeba i wyjdzie z tego czysty :-(

 • piramidopolopirynowicz

  Oceniono 18 razy 16

  No ale ponoć "To prezes NBP Adam Glapiński zainspirował spotkanie szefa KNF z bankierem Leszkiem Czarneckim" - miał zeznać w prokuraturze Marek Chrzanowski, były szef Komisji Nadzoru Finansowego. Na tym spotkaniu w KNF padła korupcyjna propozycja.

  Znaczy Chrzanu sypnął Glapę. Będzie tarcie i ćwikła?

 • c.t.k

  Oceniono 15 razy 15

  40 "dużych baniek" poszło się walić,a pan za dużo wie panie Marku.Nie dziwi pana,że z aresztu wypuścili...,że szef wiedział ....wcześniej niż sąd ??:))

 • senior2244

  Oceniono 13 razy 13

  Muszą go wypuścić bo on za dużo o nich wie a szczególnie o banksterze Glapińskim. A to żądanie przedłużenia aresztu to tak dla zamydlenia oczu Polakom że oni mają zamiar go ukarać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX