Piotr Gliński komentuje wyjście ze studia: "To było dla mnie zbyt wiele"

Piotr Gliński wyszedł ze studia w czasie Rozmowy RMF, gdyż nie chciał odpowiedzieć na pytanie o pieniądze, które resort przekazał gdańskiemu ECS. Sytuację skomentował na Twitterze. - Redaktor dał słowo. A następnie je złamał na antenie. To widocznie było dla mnie za wiele - napisał.

Gościem czwartkowej Rozmowy RMF był wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Prowadzący program Robert Mazurek zapytał go m.in. o to, dlaczego ministerstwo przekazało Europejskiemu Centrum Solidarności 4 mln złotych dofinansowania zamiast obiecanych 7 mln. - Czy powodem jest, jak to mówicie, polityczne zaangażowanie ECS? - zapytał dziennikarz.

Polityk zarzucił mu, że zgodnie z ustaleniami mieli nie rozmawiać o tragicznych wydarzeniach z Gdańska. Kiedy prowadzący stwierdził, że nie pyta o śmierć prezydenta Pawła Adamowicza, a o "prostą decyzję budżetową", Piotr Gliński stwierdził, że są to informacje nierzetelne i wyszedł ze studia.

Piotr Gliński komentuje: To było dla mnie zbyt wiele

Minister kultury odniósł się do porannego incydentu na Twitterze. - Na rozmowę z red. Mazurkiem zgodziłem się tylko pod warunkiem nieporuszania tematów w jakichkolwiek sposób związanych z tragiczną śmiercią prezydenta Pawła Adamowicza. Uważam, że wymaga tego okres żałoby - napisał.

W następnym wpisie stwierdził, że po wydarzeniach z Gdańska potrzeba ciszy i spokoju, a nie "młócki medialnej". - Redaktor dał słowo. A następnie je złamał na antenie. To widocznie było dla mnie za wiele… - dodał Piotr Gliński.

Więcej o:
Komentarze (524)
Piotr Gliński komentuje wyjście ze studia: To było dla mnie zbyt wiele
Zaloguj się
 • yot23znowunadaje

  Oceniono 211 razy 203

  Uważam, że Pan Premier miał racje wychodzac ze studia. Cóż to za zadawanie niewygodnych pytań? A Pan Mazurek , to powinien sie uczyc dziennikarki od Pani Holeckiej...no ;-)...
  ...byle do jesieni...

 • falbor

  Oceniono 150 razy 146

  Bardzo mocne zarzuty wobec redaktora Mazurka, ale czy zasadne?
  Ja nie zauważyłem nawiązania do zamachu na Prezydenta Adamowicza. Być może coś mi umyka, ale pytanie dotyczyło budżetu ECS!

 • evergreen111

  Oceniono 134 razy 126

  Jaki związek ma kwestia zmniejszenia dofinansowania ECS z zamordowaniem Pawła Adamowicza? Chyba tylko minister kultury bez kultury to wie.

 • justas32

  Oceniono 129 razy 121

  Ludzie - czego wy się czepiacie tego PiS-u ??? Przecież oni chcą tylko kraść w spokoju ...

 • def11

  Oceniono 85 razy 81

  Panie dziennikarzu co to ma być ?! Pytania mają być wcześniej ustalone, nie jątrzące i zgodne z z odpowiedziami, a "rozmowa na żywo" z puszki !

 • rs_81

  Oceniono 79 razy 77

  Panie Redaktorze niezależnego radia. Jak Pan może zadawać niewygodne pytania wicepremierowi. Nie godzi się. Przecież można zapytać o pogodę, o motoryzację, może coś o tym co premier je na śniadanie czy obiad, a nie tak z grubej rury - pytania o gospodarkę, ekonomię, pieniądze.
  Proszę się poprawić i następnym razem pytać pana premiera na pytania, które go nie obrażą, zaciekawią i odstresują. Jest tyle pięknych tematów, które leżą na ziemi - trzeba je tylko podnieść.

 • jaceq

  Oceniono 61 razy 61

  Zadał mu Mazurek proste pytanie o pieniądze, a on nie miał tego w codziennym przekazie z Nowogrodzkiej, to zbaraniał i wyszedł. Brat Glińskiego miał rację.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX