Piotr Gliński wyszedł ze studia RMF po pytaniu o pieniądze dla ECS. "Informacje są nierzetelne"

Piotr Gliński został zapytany w "Rozmowie RMF" o to, dlaczego Europejskie Centrum Solidarności dostało 4 mln zamiast 7 mln złotych dofinansowania. Polityk unikał odpowiedzi, a potem stwierdził, że są to nierzetelne informacje i wyszedł ze studia.

Gościem czwartkowej Rozmowy RMF był wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Jedno z pytań, jakie usłyszał, dotyczyło pieniędzy, jakie Ministerstwo Kultury przekazało Europejskiemu Centrum Solidarności. W czerwcu 2018 roku Piotr Gliński obiecał instytucji 7 mln złotych, po czym w październiku przyznał jej jedynie 4 mln. - Czy powodem jest, jak to mówicie, polityczne zaangażowanie ECS? - zapytał Robert Mazurek, prowadzący program.

- Pan miał zadać pytanie o budżet kultury. To jest bardzo interesujące pytanie - stwierdził Piotr Gliński i zaczął wypowiedź w tym temacie. Dodał, że nie odpowie na pytanie dziennikarza, ponieważ ustalili przed programem, że nie padną pytania dotyczące Gdańska. 

- Nie rozmawiamy ani o śmierci, ani o tym, co tam się działo. Nie rozmawiam o słowach tych, moim zdaniem obłąkanych ludzi, którzy oskarżają pana o całe zło tego świata. Ja pana pytam o prostą decyzję budżetową - argumentował Robert Mazurek.

- Nie będę się do tego ustosunkowywał. Te informacje są nierzetelne - powiedział Piotr Gliński. - Nie będziemy o tym rozmawiali. Dziękuję bardzo. Dziękuję panu za rozmowę - dodał i wyszedł ze studia. 

Więcej o:
Komentarze (508)
Piotr Gliński wyszedł ze studia RMF po pytaniu o pieniądze dla ECS. "Informacje są nierzetelne"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 272 razy 262

  To, że zostaje się ministrem kultury nie oznacza, że z automatu przestaje się być chamem.

 • marc.pl

  Oceniono 198 razy 194

  Najważniejsze że Rydzyk zawsze dostaje to co mu PiS obiecuje - dziesiątki milionów złotych i końca tego rozdawnictwa nie widać.

 • zazwyczaj_nieomylny

  Oceniono 187 razy 185

  Robert Mazurek chyba oszalał. Czy on nie widział TVP albo TV Republika? Nie czytał wywiadów przeprowadzanych przez braci Karnowskich? Nie widział Ziemca i Holeckiej we "Wiadomościach"? Wywiad rozpoczyna się od przyklęku, a potem jest moment ocierania się o nogawkę, na koniec życzy się gościowi "Szczęść Boże" i 40 tysi miesięcznie wpada.
  Niewygodne pytania? No kto to widział?

 • 2majtek1

  Oceniono 129 razy 127

  Mamy PRL : Towarzyszu dziennikarzu tu macie pytania no i proszę pytać.

 • berek-oberek

  Oceniono 124 razy 120

  Wolno było mu wyjść, przecież ogłoszony został Człowiekiem Wolności,

 • aala43

  Oceniono 96 razy 94

  co za kultura!!! a mógł przecież objaśnić tę rzekomą nierzetelność - szef centrum pokazywał w tvn dwa dokumenty od ministra.....

 • tomtg123

  Oceniono 84 razy 82

  Bo to było bardzo złe pytanie. Dobre pytanie to : kto jest Zbawicielem Narodu i dlaczego Jarosław Kaczyński ? Na takie pytanie pan Gliński byłby gotów odpowiedzieć. I tylko na takie.
  A inne pytanie to są nierzetelne.
  A co do kwestii, ze PiS wydaje przecież pieniądze Suwerena i powinien się przed Suwerenem wytłumaczyć (jak Glapiński ze zarobków swoich faworyt, jak Szydło z nagród itd...), no to tu stanowisko pana Glińskiego jest proste: Suweren-Naród to może pana Glińskiego w dupę pocałować. O !
  Tylko jest drobna sprawa: wybory za pare miesięcy i wygląda na to, że Suweren, zamiast całować, będzie wolał pana Glińskiego w dupę kopnąć. Podkutym butem. Tak kopnąć, że ten kopniak oderwie Glińskiego i całą tą niemoralną złodziejską mafię od koryta.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX