Poranna rozmowa Gazeta.pl z Tadeuszem Cymańskim (24.01.2019)

- Atak, krytyka na ustawę o kredytach frankowych jest absolutnie nie na miejscu, bo żeby krytykować trzeba się do czegoś odnieść i porównać. Co zrobiono poprzednio w tej sprawie? Nic - powiedział Tadeusz Cymański w Porannej Rozmowie Gazeta.pl.

Gościem Porannej Rozmowy w Gazeta.pl był w czwartek Tadeusz Cymański z PiS. Podczas dyskusji odniósł się m.in. do opublikowanych w czwartkowym wydaniu "Gazety Wyborczej" informacji, że to Adam Glapiński zainspirował spotkanie z Leszkiem Czarneckim, na którym padły propozycje korupcyjne. 

"Sądy nie są w naszym rydwanie"

- Uważam, że ta sprawa jest bardzo poważna, ona jest teraz sprawdzana - zapewnił Tadeusz Cymański. Podkreślił jednak, że "zarzutów nikt nie postawił". - To, co się podkreśla i pisze (o Adamie Glapińskim - przyp. red.) to jedna kwestia. Nie wyrzekam się faktów, bo fakty są, zdania są zapisane. (...) Myślę jednak, że jako prezesowi nikt nie postawił mu zarzutów typu kryminalnego - powiedział polityk. 

Poseł PiS skomentował również decyzję sądu, aby wypuścić z aresztu Marka Chrzanowskiego. - Czyżby sady były tez w naszym rydwanie? No nie! (...) Musimy się pogodzić z tym, że wyroki sądów będą respektowane. Ten werdykt sądu może być różnie oceniany. To prokuratura, to my, chcieliśmy go (Marka Chrzanowskiego - przyp. red.) utrzymać w tym areszcie. Sąd zdecydował inaczej. To świadczy o tym, że demokracja działa w Polsce - stwierdził. - Polska jest i pozostanie demokratycznym krajem - dodał.

Zapewnił również, że "zawsze miał i ma pozytywne zdanie na temat Adama Glapińskiego jako człowieka, który ma wysokie standard etyczne". Przyznał jednak, że sytuacja, która opisała "Gazeta Wyborcza" go "zaniepokoiła", jednak nie widzi powodu, że sugerować, że prezes NBP powinien rozważyć podanie się do dymisji.

Tadeusz Cymański o frankowiczach: Co zrobiono poprzednio? Nic

W rozmowie poruszony został również temat tzw. frankowiczów i ustaw frankowych. - Atak, krytyka na ta ustawę jest absolutnie nie na miejscu, bo żeby krytykować trzeba się do czegoś odnieść i porównać. Co zrobiono poprzednio w tej sprawie? - zapytał Tadeusz Cymański. Odniósł się również do obietnic wyborczych PiS dotyczących rozwiązania kwestii kredytów frankowych i ich przewalutowania. - Będzie część (obietnic - przyp. red.) spełniona, choć może niewielka. Ale poprzednio co zrobiono? - ponowił pytanie. - Nic - odpowiedział. - Bierzemy odpowiedzialność za swoje słowa. Urna prawdę Ci powie - dodał.

Więcej o:
Komentarze (99)
Tadeusz Cymański w Gazeta.pl: Prezesowi Glapińskiemu nikt nie postawił zarzutów kryminalnych
Zaloguj się
 • def11

  Oceniono 47 razy 45

  Panie Cymański, chcieliście Chrzanowskiego w areszcie by odciąć go od opinii publicznej, by po cichu pisowska prokuratura prowadziła śledztwo, a szef KNF-u nie sypał członków mafijnego układu choć Prawego i Sprawiedliwego :)

 • kosmyg

  Oceniono 36 razy 34

  Ale chodzi o to, żeby Polska była demokratycznym państwem prawa, a nie demokratycznym państwem Prawa i Sprawiedliwości.

 • tristan987

  Oceniono 30 razy 28

  Tak jaest, a jak ktos bedzie twierdzil inaczej to go wsadzimy do pierdla i zasadzimy sowite odszkodowanie!

 • kali23

  Oceniono 29 razy 27

  Zamknijcie tego PiSowskiego pajaca w Tworkach.
  Facet robi z siebie małpę.
  PS
  A propos kredytów frankowych.
  Wiedziały gały co brały?
  Tylko w tym kabaretowym kraju chcą pokrywać straty spekulantów.

 • glencok

  Oceniono 27 razy 25

  Pozostanie demokratyczna jeśli pis przegra wybory, bo jeśli wygra to pójdzie dalej w odbudowie PRLbis, Za chwilę skończy się koniunktura gospodarcza , nie będzie na 500+, szpitale, emerytury i będzie kwik pisowskich wyborców że chcą zmiany.

 • taunus68

  Oceniono 23 razy 23

  Doskonale wie co się dzieje,bo głupcem nie jest,jest tylko cyniczną kreaturą na usługach partii...

 • robson15

  Oceniono 20 razy 20

  Powiem szczerze że od jakiegoś czasu widzę i słyszę Cymańskiego mam odruch wymiotny. Klepie w kółko jakieś oklepane frazesy, cytuje przysłowia a merytorycznie nic a nic. Do tego ta jego małpia gestykulacja podczas dyskusji. Beznadzieja.

 • Roxana Bieniaszewska

  Oceniono 19 razy 19

  Lodówkę otworzylam i znowu wypadl Cymański. Nie mogę juz na niego patrzeć, a co.dopiero słuchać. Wszędzie go pelno, bo wybory się zbliżają, to trzeba o sobie przypomnieć - nie jest ważne jak.

 • lumpior

  Oceniono 19 razy 17

  To fircyk TKMPiSlamu,ściemniak totalny.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX