Po tragedii w Gdańsku: premier spotka się z politykami wszystkich ugrupowań. Przedstawi propozycje

Mateusz Morawiecki spotka się z szefami klubów parlamentarnych i kół sejmowych, by przedstawić im "propozycje legislacyjne". Mają one zapobiec podobnym tragediom, do jakiej doszło w Gdańsku.

Spotkanie Mateusza Morawieckiego z przedstawicielami wszystkich ugrupowań parlamentarnych odbędzie się w piątek o godzinie 15:30. Jak poinformował szef KPRM Michał Dworczyk, premier przedstawi politykom gotowe propozycje.

Mijają dwa tygodnie od dramatycznych wydarzeń w Gdańsku, od tragicznej śmierci prezydenta Adamowicza. Ten czas, te dwa tygodnie, które upływają to był czas refleksji z jednej strony, ale z drugiej strony czas poświęcony na analizę, jakie należy podjąć działania, tak żeby nigdy taki dramat się nie powtórzył

- powiedział szef KPRM.

Mateusz Morawiecki zaprosił przedstawicieli wszystkich ugrupowań politycznych

Dworczyk dodał, że w Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Sprawiedliwości zostały wypracowane już pewne propozycje legislacyjne. Michał Dworczyk wyjaśnił, że premier, zanim propozycjom zostanie nadany oficjalny bieg, chciałby porozmawiać z szefami klubów parlamentarnych i kół sejmowych, bo jego zdaniem zmiany "powinny zachodzić w sytuacji pełnego konsensusu politycznego".

To nie są - w moim przekonaniu - kontrowersyjne propozycje, natomiast chodzi o to, żeby wszyscy mogli wypowiedzieć się na takim przedwstępnym etapie w tej sprawie oraz ewentualnie zgłosić jakieś swoje postulaty. Mówienie dzisiaj o szczegółach byłoby nietaktem wobec samych zaproszonych. Propozycje idą w takim kierunku, żeby do takiego dramatu, jaki miał miejsce dwa tygodnie temu w Gdańsku, nie mogło w przyszłości dojść

- tłumaczył podczas konferencji w Sejmie Michał Dworczyk.

Dodał, że niektóre propozycje są już praktycznie gotowe i "mają już formę zapisów ustawowych".

Więcej o:
Komentarze (136)
Premier spotka się z politykami wszystkich ugrupowań. Przedstawi konkretne propozycje
Zaloguj się
 • falbor

  Oceniono 24 razy 24

  W pierwszej kolejności pan premier powinien spotkać się z pewnym szeregowym posłem i jego przytemperować, ale na to, mimo długiego nosa, to pan premier jest sporo za krótki....

 • krynolinka

  Oceniono 27 razy 23

  A co w sejmie remont, że trzeba jakieś odrębne spotkania organizować? Od wyrażania opinii jest mównica sejmowa. Tylko, że zwykle dajecie trzydzieści sekund opozycji, to trzeba się teraz po kątach umawiać..

 • nicpon007

  Oceniono 16 razy 16

  Znając PiS, plan jest taki, że delegalizacja opozycji rozwiązuje prawie wszystkie problemy.

 • irexpol

  Oceniono 17 razy 13

  Pan Premier najpierw zasiał tyle kłamstw i nienawiści w społeczeństwie a teraz szuka wyjścia .Jest pan premierze osobą najbardziej niewiarygodną by szukać rozwiązania tego czego w tak krótkim okresie premierostwa Pan narobił . Negocjować mogą ludzie nieskazitelni ,prawi , uczciwi ludzie z honorem . Najpierw proszę wysłać na emeryturę pana Kaczyńskiego , pana Terleckiego i tych wszystkich działaczy co ukończyli 65 lat , potraktuj ich pan jak Sędziów SN. Potem usuń pan z Sejmu pania Pawłowicz i jej podobnych .By podjąć rozmowy najpierw niech pan wyczyści przedpole pełne chwastów i zła .

 • zd46

  Oceniono 14 razy 12

  Przez wasze sianie nienawiści, panowie: A.Duda, M. Morawiecki, Z.Ziobro, J. Kaczyński ,J.Kurski i +500 działaczy, sądy i sędziowie utracili zaufanie a każdy sprawca czy przestępca powie: „ta kasta złodziei, komunistów, łapowników jest nie lepsza od nas”. Wasi dyspozycyjni i opłacani skrycie sędziowie nie przewrócą z wami Polski, Polska się obroni także przed wami.Tak, tak TO WY jesteście tego przyczyną i powodem. Sialiście nienawiść na wszystkich sędziów, bez wyjątku, kłamaliście na nich, bez wyjątku, nawet w wystąpieniach zagranicznych. Niszczyliście im psychikę, dumę, honor, bo wam się nie podobali i nie należą do waszych "kołowatych" partii i partyjek kanapowych. Nie trawicie ich, BO SĘDZIOWIE mówią głośno: KONSTYTUCJA, KONSTYTUCJA, przed modlitwą, statutem partyjnym i także przed „złotymi myślami” Kaczyńskiego.

 • zd46

  Oceniono 10 razy 10

  KNF2018-Chrzanowski, Glapiński, Sokal, Bierecki, Solorz, Morawiecki, PiS, „Opatrzność warszawska”, Wąsik oraz inni ze SKOK-ów wsadzeni do FINANSÓW POLSKI aby ukrywać i bronić kasy PiS-u, sponsora prasy prawicowej i episkopatu czyli „GoldSKOK”. Tak ukryto afery FOZZ z politykami wtedy PC, dzisiaj PiS, a także skup długów 500 szpitali polskich. Mozna by nawet zadać pytanie: „kto sabotuje Polskę i wszystko, co z Polską związane, dlaczego nazywają sie „jedynymi patriotami” i dlaczego w tak beszczelny sposób rozbudowują „IMPERIUM” koscielne oraz księstwo mnicha T. Rydzyka okradając NARÓD ?

 • siwywaldi

  Oceniono 10 razy 10

  Cytat: "Dworczyk dodał, że w Ministerstwie Zdrowia i Ministerstwie Sprawiedliwości zostały wypracowane już pewne propozycje legislacyjne"
  ================================================
  Ciekawi mnie CO obydwa wymienione resorty mają do bezpieczeństwa imprez typu masowergo, czy rekreacyjnego?

  Moim zdaniem należy ZMIENIĆ bezsensowną "Ustawę o imprezach masowych", opracowaną GŁÓWNIE pod kątem meczów piłkarskich, a nie imprez typu koncerty czy pikniki. Natomiast w stosunku do innych imprez, opracować NOWĄ ustawę, obejmującą również i masowe msze na wolnym powietrzu, czy kościelne imprezy typu "Lednica", wobec których panuje dziś "wolna amerykanka". Ale to już chyba bardziej kompetencja MSWiA...

 • remo29

  Oceniono 9 razy 9

  Propozycja będzie taka, że to co mówi PiS, to krytyka, a to co mówi opozycja, to mowa nienawiści. Jasne? No.

 • vieslav111

  Oceniono 9 razy 9

  Premier niech się spotka z Kurskim i da mu natychmiastowe wywalenie na bruk. Potem z Glapińskim - by nakazać mu udanie się na długoletnie zwolnienie chorobowe, nastepnie z Kaczyńskim celem odebrania odeń rezygnacji z funkcji poselskiej i prezesowkiej w PiS. Potem z ojcem który poradzi jak wrócić do pracy w Banku. ( Może być SKOK Wołomin.)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX