Aleksandra Dulkiewicz: do startu w wyborach na prezydenta Gdańska namawiali mnie Tusk i Schetyna

Aleksandra Dulkiewicz będzie kandydować w wyborach na prezydenta Gdańska. W "Rozmowie Piaseckiego" mówiła o trudnościach w podjęciu tej decyzji, o rozmowie z politykami PO oraz o pogrzebie Pawła Adamowicza.

Aleksandra Dulkiewicz była gościem programu "Rozmowa Piaseckiego". Podczas rozmowy z dziennikarzem TVN24 przyznała, że wahała się nad decyzją, czy powinna kandydować na prezydenta Gdańska.

Aleksandra Dulkiewicz kandydatką na prezydenta Gdańska

Zastępczyni prezydenta Gdańska powiedziała, że istotne dla jej ostatecznej decyzji były m.in. rozmowy z jej własną rodziną, jak i z rodziną tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza. O tym, że zdecydowała się na kandydowanie na urząd prezydenta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz poinformowała m.in. na Facebooku.

Mimo krótkiego czasu, który minął od śmierci Pana Prezydenta Pawła Adamowicza, Miasto Gdańsk, choć osierocone, musi żyć, funkcjonować i rozwijać się dalej. Dlatego podjęłam niełatwą decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta Gdańska z komitetu Wszystko dla Gdańska. Szefie, obiecuję wypełnić Twój testament. A gdańszczanki i gdańszczan proszę o pomoc!

- czytamy we wpisie zastępczyni Pawła Adamowicza.

Aleksandra Dulkiewicz z poparciem Tuska i Schetyny

W rozmowie z Konradem Piaseckim Aleksandra Dulkiewicz przyznała, że do startu na urząd prezydenta Gdańska namawiał ją m.in. przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk. Powiedziała także, że o kandydowaniu na to stanowisko rozmawiała z szefem PO Grzegorzem Schetyną, który również namawiał ją do podjęcia próby objęcia urzędu po Pawle Adamowiczu. 

Zapytana o to, czy nie ma żalu o to, że w wyborach samorządowych 2018 Platforma Obywatelska nie poparła kandydatury Pawła Adamowicza, Dulkiewicz odpowiedziała, że rzadko miewa o cokolwiek żal. - Jak coś się wydarzyło, to już się wydarzyło. Trzeba myśleć o konsekwencjach - powiedziała zastępczyni prezydenta Gdańska.

Pogrzeb Pawła Adamowicza. Dulkiewicz tłumaczy, dlaczego prezydent i premier siedzieli w piątej ławce

Podczas wywiadu z Aleksandrą Dulkiewicz Konrad Piasecki zapytał ją o to, dlaczego na pogrzebie Pawła Adamowicza prezydent Andrzej Duda oraz premier Mateusz Morawiecki zostali usadzeni dopiero w piątym rzędzie. Zastępczyni tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska powiedziała, że taka była decyzja rodziny Pawła Adamowicza. 

– Myślę, że to jak prezydent Paweł Adamowicz i miasto Gdańsk zostali pomówieni przez liderów dziś rządzących, wszyscy wiemy – powiedziała Dulkiewicz. Zaznaczyła jednocześnie, że wierzy w to, że po tragicznej śmierci prezydenta Gdańska zachowanie polityków może się zmienić. – Jest mi przykro, że do tego się sprowadza rozmowa, kto gdzie siedział na pogrzebie. Zostawmy już to – powiedziała zastępczyni Pawła Adamowicza. 

Więcej o:
Komentarze (58)
Aleksandra Dulkiewicz: do startu w wyborach na prezydenta Gdańska namawiali mnie Tusk i Schetyna
Zaloguj się
 • marywil2012

  Oceniono 29 razy 21

  trolle pisowskiej się zdenerwowały, ale czym? Jakimś Tuskiem? kaman, przecież nie sądzicie, że pis będzie długo rządziło tylko dlatego, że morawiecki tak powiedział? koniec pisu nadchodzi. można się denerwować ale to jest zupełnie bez znaczenia. Polacy wybiorą w następnych wyborach innych ludzi. Programy pomocowe się przejmie, a pis rozliczy.

 • mg_0

  Oceniono 27 razy 15

  jest Pani dzielna i odważna, bardzo Pani kibicuję!

 • q-ku

  Oceniono 10 razy 8

  patrzcie jaki ładny przekaz dnia mają tu trolle;-) Takie boczkiem, boczkiem kąsanie
  ----
  "czy ta pani ma kompetencje", "a czemu PO popiera, bo powinno być bezpartyjnie bo PIS nie poparł też", "nie chcę ale muszę"

  Takie niebezpośrednie rycie

 • 6drabin

  Oceniono 16 razy 6

  Jak na razie (godz. 11:24) to tylko trolle się wpisały w komentarzach.
  Nie chce mi się sporządzać listy nicków. Każdy sam może to zobaczyć teraz.
  Później pewnie wszystko trafi do kosza.

 • kocurko

  Oceniono 17 razy 5

  Wg mnie Duda, Morawiecki i inni wstydu nie mają i honoru za grosz. Ich tam nie powinno być wcale. Przyjść no pogrzeb "wroga", człowieka którego chciało się pozbyć za wszelką cenę? Ronienie krokodylich łez? Lans nad grobem?

 • poppers68

  Oceniono 10 razy 4

  A dlaczego piszecie Kochani w komentarzach, żeby nie wspominała broń Boże, że namiawiał Ją Tusk czy Schetyna i aby startowała jako osoba niezależna.
  No, kurczę.
  W listopadowych wyborach miał być szał na niezależnych aktywistów miejskich spoza partii politycznych. " Bo ludzie będą głosować na bezpartynych a straszenie PISem nie działa"
  Jak się okazało, to tak cacy nie było.
  Miasta generalnie zdobyła Koalicja Obywatelska a ludzie w tych miastach jak w 1989 roku głosowali przeciw partii rządzącej.
  Mało tego, w paru lokalizacjach ugrupowania lokalnych aktywistów miejskich po swojej wygranej i po turnee pewnego ministra z PIS ochoczo zawiązało koalicje z partią rządzącą.

  Inaczej - niech dziewczyna startuje i rządzi Gdańskiem. Czas pokaże, czy zrobi to dobrze a rokuje nieźle. Przyczym, inną kwetią jest być zastępcą a inny pressing gdy jest się na świeczniku.
  Życzę powodzenia Pani Aleksandro!

 • justa

  Oceniono 2 razy 2

  Szkoda, że pewnie najbardziej komentują Ci co nie mają nic wspólnego z Gdańskiem. Jeśli natomiast mają to 3 marca będą mieli możliwość zagłosowania na NIE kandydującej p. Dulkiewicz

 • muzoman

  Oceniono 13 razy 1

  W takiej sytuacji to jedyna osoba, która pasuje na to stanowisko.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX