Ryszard Terlecki o wyborach w Gdańsku: Nie popieramy kandydatury Aleksandry Dulkiewicz

PiS było pierwszą partią, która poinformowała, że nie wystawi kandydata w wyborach uzupełniających na prezydenta Gdańska. Ryszard Terlecki postanowił jednak przypomnieć, że on i jego koledzy nie popierają Aleksandry Dulkiewicz.

- Ostatnie wybory samorządowe dały jednoznaczne zwycięstwo śp. Pawłowi Adamowiczowi; w związku z tym PiS podjęło decyzję, aby nie wystawiać własnego kandydata w przedterminowych wyborach prezydenta Gdańska - powiedział Jarosław Kaczyński w oświadczeniu przesłanym PAP, którego fragmenty pojawiły się na Twitterze agencji 15 stycznia. Pozostałe partie poinformowały o takiej samej decyzji w poniedziałek.

Ryszard Terlecki: Nie popieramy kandydatury Aleksandry Dulkiewicz

Wybory uzupełniające w Gdańsku po tragicznej śmierci Pawła Adamowicza odbędą się trzeciego marca. We wtorek Ryszard Terlecki uzupełnił słowa Jarosława Kaczyńskiego, dodając swoje trzy grosze. "Nie popieramy kandydatury Aleksandry Dulkiewicz na prezydenta Gdańska, ale nie wystawimy swojego kandydata" - napisał na Twitterze. "Zachowujemy krytyczny stosunek do sytuacji w Gdańsku w ostatnich latach" - dodał.

Kilka godzin wcześniej Aleksandra Dulkiewicz poinformowała, że będzie startowała w wyborach na urząd prezydenta Gdańska.

- Pomimo krótkiego, bardzo krótkiego czasu, który upłynął od śmierci prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, nasze miasto, jego ukochane miasto, musi funkcjonować dalej. Przez ostatnie 13 lat współpracowałam z Pawłem Adamowiczem. Podjęłam decyzję o kandydowaniu na urząd prezydenta Gdańska, choć kontekst jest dla mnie bardzo trudny i bolesny, to wiem, że pan prezydent by sobie tego życzył - powiedziała podczas konferencji prasowej.

Więcej o:
Komentarze (575)
Ryszard Terlecki o wyborach w Gdańsku: Nie popieramy kandydatury Aleksandry Dulkiewicz
Zaloguj się
 • to_ja_dziki-9876543210

  Oceniono 109 razy 97

  A ja nie popieram waszego prezesa i zachowuję w stosunku do niego stosunek JESZCZE BARDZIEJ KRYTYCZNY.

 • 2.joana

  Oceniono 103 razy 85

  Czyli nie narażamy się na kompromitację wyborczą z własnym kandydatem, ale nie wytrzymamy, żeby nie pognębić nie naszego. Gdańsk - Wolne Miasto!

 • antonikarcz

  Oceniono 88 razy 70

  Jaka spektakularna zagrywka pokerowa.
  Terlecki mistrzem intelektu.
  Zrobią laskę gdańszczanom i nie poniżą Płażyńskiego, choć wątpię aby ten dobrowolnie chciał kandydować. Po politycznym mordzie PiS w Gdańsku jest przegrany na lata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX