Komentarze (1276)
Magdalena Adamowicz: Paweł był grillowany żywcem. Myśmy po prostu się bali
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • marcin1948

  Oceniono 23 razy 11

  "- Paweł był grillowany żywcem. Urzędy skarbowe wymyślały absurdalne zarzuty, kontrolowały naszą rodzinę kilka pokoleń wstecz. Nękali rodziców Pawła i moich rodziców - mówiła Magdalena Adamowicz ...."
  Normalna procedura biorąc pod uwagę że "polak potrafi". Przepisywanie majątku na rodzine to częsty proceder by oszukać skarbówke.Ale żeby kilka pokoleń wstecz ?? Jak zwykle przekolorowali z przekazem, no ale skoro 150latek miał kuratora to wszystko możliwe,że i praprababka Adamowicza żyje i zezna,że 0,5mln złociszy znalazła na grzybach jadąc rowerem by więcej grzybów nazbierać.

 • zuuuraw

  Oceniono 28 razy 10

  Żałosna kobieta, jeszcze parę dni temu apelowała, żeby nie mieszać polityki do śmierci męża !?!
  Najsmutniejsze jest to, że wypłakuje się w głównej szczujni w Polsce, TVN24, równie smutne co żałosne są jej oskarżenia wobec TVP, z tego co wiadomo od służby więziennej w więzieniu gdzie przebywał morderca nie ma podłączonej TVP Info, a tylko tam puszczano stale informacje o śledztwach wobec Adamowicza i jego żony. Przypomnę jeszcze że pani Adamowicz ma postawione konkretne zarzuty prokuratorskie, więc wszystko to co dzisiaj mówi można wziąć w duży nawias.

 • jasmil82

  Oceniono 23 razy 9

  Polecam wyszukać artykuł wyborczej "Gdzie się podziało 5 mieszkań prezydenta Gdańska?" z marca 2015 roku, jeszcze zanim PiS doszło do władzy.

 • 2doxa

  Oceniono 13 razy 9

  Jestem prywaciarzem. Ja i moim znajomi też jesteśmy terroryzowani. To państwo nadal jest z tektury, ale agresją próbuje zastraszyć obywateli.

 • matuniak2

  Oceniono 23 razy 9

  PIS krok po kroku wprowadza w Polsce ustrój totalitarny, czas się obudzić, najwyższy czas!

 • koszmarex

  Oceniono 17 razy 9

  Zobacz, Europo, jak można pięknie żyć! Beata Sz.

 • agnrodis

  Oceniono 17 razy 9

  Stalinizm w nowym wydaniu, wprowadzony rekamiu Rydzyka i PiSu, czyli agentow Rosji. Totalitarne panstwo bardzo latwo bedzie wlaczyc do tzw. "sojuszu" z Rosja. Wegry sa o krok przed Polska, zeby taki "sojusz" zawrzec..... my zaraz za Orbanem.....

 • 12saurom

  Oceniono 16 razy 8

  Tak, tak tawariszcz Adamowicz tylko dlaczego to jakoś pani mąż nie był w stanie wyjaśnić rozbieżności w zeznaniach podatkowych.

  Dlaczego według pani urząd podatkowy prokuratura miały przymknąć oczy na to, żeście oszukiwali przy płaceniu podatków.

  Gdyby tak zwykły Kowalski pomylił się choć raz przy zeznaniu podatkowym to już by mu się zwalił urząd podatkowy i otrzymałby taką dopłatę albo poszedłby do więzienia.

  Ja rozumiem panią, gdy rządziła PO nikt z urzędu podatkowego nie ośmielił się zwrócić uwagi na to bo byłaby sprawa polityczna.

  Doszedł PIS do władzy to informacja poszła.

  Na jakiej to podstawie tawariszcz Adamowicz uważa, że opinia publiczna nie miała prawa wiedzieć o przekrętach podatkowych w których był zaangażowany pani mąż oraz o oskarżeniach o korupcję.

  Jak pani wyjaśni fakt, że otrzymaliście mieszkania położone w atrakcyjnych miejscach po zaniżonej cenie.

  Zwykłego Kowalskiego nie byłoby stać na to.

 • goldenboy34

  Oceniono 20 razy 8

  Kaczyński, Wałęsa (stary i młody), CBA już w 2013r., prokuratura, PiS, PO... wszyscy grillowali Adamowicza....
  Teraz po tragicznej śmierci zmieniła się narracja i nagle Prezydent Gdańska okazuje się aniołem...
  Ciszej nad tą trumną by się przydało...
  Spokoju panie Pawle

 • gadolinn

  Oceniono 36 razy 8

  US sprawdzal ich do kilku pokolen wstecz? Ta pani chyba zwariowala od tego zabicia.

 • ukos

  Oceniono 18 razy 8

  Przed zamordowaniem Adamowicza były pobicia kontrmanifestantów przez faszystów otaczanych opieką przez PiS. Zerr00wa prokuraturwa odmawiała wdrażania śledztw w takich sprawach albo szybko je umarzała

 • edogorski

  Oceniono 14 razy 8

  Gdyby prezes banku jakiejś republiki bananowej chciał dorobić na boku kilkanaście tysięcy dolarów miesięcznie to zatrudnił by dwa słupy o blond włosach z kwalifikacjami do reklamowania rajtek i majtek. Powiedział by tak, drogie słupy w daję wam po 6 tysięcy USD na miesiąc na rękę, wszystko ponad tą kwotę idzie grzecznie do mojej głębokiej kiermany. Słupy z napompowanymi wargami zachwycone bo na wolnym rynku za reklamę gaci nie dostaną więcej niż 3 tysiące USD. Żadne CBA, SOP KGB, USG CBS i US nigdy powieką nawet nie ruszy bo temat jest tak czyściutki jak pupa niemowlaka. Witajcie w San Escobar.

 • precz_z_komunia

  Oceniono 30 razy 8

  Aktywność kacapsko-pisowskich trolli tylko pogrąża ich w tej zbrodni!

 • radmaj12

  Oceniono 17 razy 7

  Nie dajcie się oszukiwać żonie Adamowicza. Adamowicz fałszował oświadczenia majątkowe, a to bardzo poważne przestępstwo. Był też w radzie nadzorczej miejskiej spółki ciepłowniczej, którą najpierw wpędził w kłopoty finansowe, potem sprzedał Niemcom. Posiadał duży majątek, z którego nie potrafił się rozliczyć. Każdy w takiej sytuacji by się bał.

 • sparky6

  Oceniono 17 razy 7

  Pani Adamowicz zdaje się ma postawione zarzuty prokuratorskie, podobnie jak jej rodzice. Nie dziwi więc, że ktoś jej doradzil taka linie obrony...

 • sparky6

  Oceniono 15 razy 7

  W trumnie już 11 mln, a teraz kurs na europarlament. Żałoba w rozkwicie.

 • zlosliwyskrzat

  Oceniono 19 razy 7

  "W gdańskim sądzie po raz pierwszy na ławie oskarżonych zasiadł w piątek 29.09.2017 r. prezydent miasta, Paweł Adamowicz. Polityk odmówił składania wyjaśnień i odpowiedzi na pytania"

  "Proces Pawła Adamowicza. Żona oraz teściowie prezydenta Gdańska odmówili zeznań"

  "Wyjaśnienia złożone w toku śledztwa
  „zrobiłem to przez nieuwagę i nieumyślnie”, „sprawami majątkowymi w rodzinie zajmuje się żona”, „oświadczenia majątkowe zawsze składam na czas”, „korzystałem z informacji podawanych przez żonę”"

  "rozbieżność w 2012 roku polegała na wykazywaniu kwoty rzędu 200 tys. zł przy rzeczywiście posiadanych 500 tys. zł. Jak zastrzegł, śledczy przeanalizowali wskazywane pochodzenie pieniędzy i doszli do wniosku, że nie mogły one pochodzić z legalnych, opodatkowanych źródeł dochodu dziadków czy pradziadków dzieci prezydenta"

  "18 grudnia 2015r. – wpłynął wniosek o warunkowe umorzenie postępowania. "
  "1 grudnia 2016r. Sąd Okręgowy w Gdańsku uchylił wyrok w sprawie Pawła Adamowicza i skierował ją do ponownego rozpatrzenia."
  "5 kwietnia 2017r. Sąd Najwyższy zdecydował oddalić skargę obrońcy Pawła Adamowicza."
  "27 czerwca 2017r. Sąd w Gdańsku nie uwzględnił wniosku prokuratury o warunkowe umorzenie postępowania wobec prezydenta Gdańska. Akta sprawy miały wrócić do prokuratury w celu uzupełnienia. Sąd okręgowy nakazał rozpatrzyć sprawę od początku. Zapowiedziano, że proces ruszy we wrześniu."

  Zatem ten wywiad to się zapewne nazywa lewacka TRANSPARENTNOŚĆ
  Ale teraz to już mówimy o Buddzie, Jezusie i Laozi w jednym, i dlatego nawet Wolne Sądy go prześladowały, a to na pewno łamie nie tylko krajową, ale też wszechświatową praworządność

 • lubella69

  Oceniono 21 razy 7

  santo subito!!! ...... zamiast szarpać się z systemem, trzeba było zapytać Wałęsę jak wygrywać w totolotka.... ten kiler też był "prześladowany"... zakładanie kont na teściową, znajomych i rodzinę to wymysły prokuratury?.....Jaki normalny człowiek ma kilkanaście kont w różnych bankach?.... takie rzewne kawałki dla "ciemnego ludu".... "dobry chłopak był bo mało pił"itp... Prosze opublikować dokumenty i nie dawać pola do polemik publicznych......nie, nie jestem z pisu i nie płaci mi Putin.

 • merkury-3

  Oceniono 19 razy 7

  nieszczescie nieszczesciem ale jak ktos ma spory majatek a PITy tego nie odzwierciedlaja tylko jakies podejrzane darowizny i niewiarygodne wyjasnienia to tak jest . Ja mam kilka apartamentow i moge sie z kazdego wytlumaczyc i jeszcze spora gorka dochodu zostanie. Nie da sie z pensji nawet 15 000 miesiecznie kupic 10 apartamentow w Gdansku i okolicach

 • ewropejczyk

  Oceniono 19 razy 7

  8 dni. Można właśnie oficjalnie ogłosić, że żałoba się skończyła.

  Skoro żona prezydenta deweloperów zaczęła tańczyć na trumnie, to i ja pozwolę sobie dołączyć do tego tańca. Mam nadzieję, że ŻADNE z licznych śledztw w sprawach przekrętów, w których głównym podejrzanym był prezydent w Małej Sycylii nie zostanie umorzone.
  Dorzuciłby nawet kolejne. Np. w sprawie firmy Tajfun, która mimo, że ewidentnie śmierdziała na kilometr amartoszczyzną (siedziba, ewidencja pracowników, 50% młodocianych), to cieszyła się niepojętym zaufaniem władz Gdańska.

 • komentator.81

  Oceniono 19 razy 7

  - Wałęsa wygrywał regularnie w totolotka...
  - Piskorski ponad 20 razy wygrał w kasynie ponoć
  - A ten dziadek z wywiadu przywiózł walizkę pełną pieniędzy z Niemiec, zapewne znalezioną w lesie..

  Trzeba przyznać , że środowisko PO to wyjątkowe szczęście do pieniądza...

 • maratss

  Oceniono 19 razy 7

  Gdy czytam te pisie,nienawistne komentarze,ich składnię,zamysł,polot,treść nie mogę oprzeć się wrażeniu,że 90% piszących to głupcy bez wiedzy i wykształcenia,osobowości roszczeniowe i leniwe.. Najgorsze co zrobił szaleniec rządzący obecnie naszym krajem, to podział Polaków na dwa zupełnie obce narody i zrobił to bez żadnego rozsądnego powodu- poza własnym szaleństwem.

 • super_benek

  Oceniono 27 razy 7

  Był grillowany, osobiście czytałam kilka takich artykułów tu na GW przeć wyborami samorządowymi, co więcej artykuły przekonały mnie- 500 tys uciułanych przez babcie krawcowa, 36 kont bankowych, sprzedaż miejskiej spółki za zaniżona kwotę, a potem zasiadanie w jej radzie nadzorczej. Byłam w szoku po jego śmierci, ze cos takiego mogło sie wydarzyć, ale robienie z niego bohatera narodowego tu szczyt hipokryzji i próba zbicia kapitału politycznego na śmierci.

 • herr7

  Oceniono 14 razy 6

  Gdyby nieboszczyk Adamowicz dorobił się za czas swojej prezydentury dwóch mieszkań, nawet takich o dużym metrażu, lub sporej willi to jego żona nie musiałaby, jak sądzę nie spać po nocach i wypatrywać nad ranem tajniaków. Dochody prezydenta Gdańska do niskich się nie zaliczają. Tak jest w Polsce zbudowana polityka, że nawet burmistrz Pcimia Dolnego zarabia nieźle. Mniemam więc, że posiadanie dwóch dużych mieszkań, samochodów i wyposażenia domu z wyższej półki może być wynikiem dochodów, które miał prezydent Gdańska i jego żona, jeżeli tylko pracowała. Wątpliwości budzi jednak cały ich majątek. Posiadanie siedmiu mieszkań w Gdańsku jest już trudniejsze do wytłumaczenia. A to że "niezawisłe sądy" w Polsce nie potrafiły niczego im udowodnić też nie budzi zdziwienia. Kasta sędziowska w Polsce nie słynie ze skłonności do zainteresowania majątkiem ludzi zamożnych.

 • popieramkukiza

  Oceniono 18 razy 6

  Czy pani wdowa Magdalena wkrótce wystąpi w tańcu z gwiazdami ? Fani czekają...

 • czesiu.wisniak

  Oceniono 18 razy 6

  Jeśli chodzi o grillowanie to Platforma Obywatelska i Gazeta miały w tym największy udział. Pamiętam te nagłówki artykułów wprost nawołujące do rezygnacji Pawła Adamowicza z kandydowania. Te szpile wtykane przez Trzaskowskiego i Wałęsę. To wypominanie mieszkań i kont. I wszystko to były głosy światłej opozycji. A teraz wielcy przyjaciele ronią łzy...

 • ubytek

  Oceniono 16 razy 6

  „Magdalena Adamowicz w TVN24 twierdzi, że „Paweł był grillowany żywcem. Urzędy skarbowe wymyślały absurdalne zarzuty, kontrolowały naszą rodzinę kilka pokoleń wstecz”. Zapytałbym, jak urzędy skarbowe miały tego nie robić, skoro pan Adamowicz opowiadał, że setki tysięcy złotych na jego kontach były darowiznami dla jego córek od dziadków i pradziadków? Co zresztą okazało się nieprawdą – a stwierdził to sąd„

 • janusz_cebulionowicz

  Oceniono 16 razy 6

  Ej, ale wiecie, że w 2016 r. sąd warunkowo umorzył postępowanie w sprawie oświadczeń majątkowych ś.p. Pawła Adamowicza, stwierdzając tym samym, że popełnił on przestępstwo? Sąd też był na pasku PiS? A postępowanie przeciwko niemu wszczęła przecież prokuratura za czasów PO. Dlaczego PO odwróciła się od niego w kampanii wyborczej, chociaż miał murowane zwycięstwo, skoro był tak doskonałym włodarzem miasta i człowiekiem bez skazy? Zabójstwo prezydenta Adamowicza to wielka tragedia dla rodziny, ale zachowajmy w tym wszystkim proporcje.

 • tematdnia

  Oceniono 16 razy 6

  "Mi zdarzało się, że jak usłyszałam rano podjeżdżający samochód pod okno, to wyskakiwałam do okna i patrzyłam, czy przypadkiem nie wysiada większa grupa mężczyzn, którzy zaraz wtargną, rzucą Pawła na podłogę przy dzieciach, zaczną przeszukiwać nasz dom."
  "Baliśmy się, że w trakcie kampanii mogą wpaść do mieszkania z bronią, skuć go i aresztować. Czasem rano nasłuchiwałam, czy przyszli, gdy pojawiały się dziwne odgłosy."
  Rzeczywiście stresujące , życie. Ta pani albo rano podskakiwała do okna albo nasłuchiwała. Raz obawiała się, że męża rzucą na podlogę a innym razem, że go skują i aresztują.
  Ja mam jedynie obawy kogo to tak Adamowiczowi się obawiali? Może pewnych panów, którzy przestrzegali, aby nie kandydował, aby nie zeznawał, aby nie zapomniał mówić "nie pamiętam". Może to koledzy Adamowicza z którymi ciągnął samolot i oglądał sztabki złota z Amber Gold? A może klientów Amber Gold, którzy stracili fortuny? A może koledzy właścicieli tych 86 mieszkań komunalnych kupionych od miasta Gdańsk za 10% wartości tacy jak komendanci policji i wysocy urzędnicy? A może obawiali się tych, którzy jak mówił kandydat Jarosław Wałęsa poparty przez dawnych kolegów Adamowicza z Platformy Obywatelskiej, ci, którzy przychodzili do Adamowicza z walizkami pieniędzy?
  Policja nie puka przed 7 rano.

 • tematdnia

  Oceniono 20 razy 6

  "był grillowany żywcem"
  Za to teraz jest rzeźbiony pośmiertnie na bohatera. Bohatera, którym nie był.

 • swiatlo

  Oceniono 12 razy 6

  Polityzacja tego kryminalnego wydarzenia jest odrażająca. Widzę że lewackie media będą teraz handlować nieszczęściem tego gościa przez wiele wiele miesięcy.
  Ach, jaki on był prześladowany za poglądy. Kochani, to wy lewacy prześladujecie za poglądy. To wy plujecie jadem i ziejecie nienawiścią. To podzielenie społeczeństwa, ta wzajemna nienawiść, to tylko wasza własna zasługa.

 • krzysztofkornatowicz

  Oceniono 18 razy 6

  Żenuł z francuska, żenuła ! Tacy ludzie stali się liderami POlitycznymi Polski - szok ! Polacy w przewadze to łatwowierni, ulegający sterowaniu zewnętrznemu idiotes, których łatwo uwieść cukierkami wyborczymi i sterować przez folksdojczy przekazem medialnym . Żenuła ta żona, ten mąż, te folksdojczne partie, ta szemrana elita, obrzydliwość !

 • grace19

  Oceniono 24 razy 6

  W jakim celu kobieto siejesz ferment i nienawiść? Nie opłakujesz męża, latasz po redakcjach i dajesz "wywiady" pełne nienawiści. Mówisz kobieto, że się bałaś, że przyjdą, powalą na podłogę, że to i tamto.... A co z tej Twojej paranoi miało miejsce???? Przyszli? Powalili na podłogę? Zajmij się dziećmi i pójdź od czasu do czasu na grób męża zapalić świeczkę zamiast latać do Paryża, nie wiadomo w jakim celu...Jesteś bezmyślna i pełna nienawiści.

 • komentator.81

  Oceniono 18 razy 6

  W tym wywiadzie jest jedna bardzo zastanawiająca kwestia.

  Jeżeli w więzieniach miało być wyłącznie TVP to skąd 70% poparcia dla PO tam?

  Z drugiej strony wiemy , że akurat w tym zakładzie TVP INFO nie było ale było za to TVN24.

 • pyffello114

  Oceniono 10 razy 6

  Czy moglibysmy poznac nazwisko profesora psychiatrii, ktory u mordercy prezydenta Adamowicza stwierdzil chorobe psychiczna???

 • aresdog

  Oceniono 18 razy 6

  no to teraz pójdzie na nią kur...wizja na całego, ciekawe co wymyślą?

 • bambosz0

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe zjawisko socjologiczne : brak logicznego myślenia,trudności w neutralnej ocenie,brak empatii,schizofreniczne pojmowanie "innych"powszechnie stosowaniw obelg najczęściej z powodu zwykłej zazdrości albo zawiści. Prawda i rzetelność ma najniższe oceny w prymitywnie kreowanym świecie "zwycięzców".Pozytywne jednostki "hejtowane " dla zasady" i by dokopać bo można. Zgnilizna pożera coraz większe obszary społeczeństwa. Bezkarność chamstwa w publicznych mediach i brak szacunku dla mniej przebojowych, chcących po prostu przeżyć życie wg swego "azymutu" bez przymusu dzielenia na "moje najlepsze a twoje najgorsze".Trudne i mało bezpieczne jest życie w takim świecie.

 • 3guziec

  Oceniono 11 razy 5

  To bardzo opresyjny system, który nakazuje robić rozliczenie finansowe. Wszystko przez PiS

 • zfd3

  Oceniono 7 razy 5

  Jeżeli pan Paweł Adamowicz wierzył w to że okupowanie się strukturom kościelnym przyniesie dla niego pozytywne wyniki dla niego to się bardzo mylił Najszczytniejsze uwagi pośmiertne na temat zmarłego Prezydenta Gdańska składali Ci którzy Niego pluli i szczuli oraz podszczuwali innych a chwilowo wygłaszanymi peanami starali się i starają się odwrócić uwagę od Siebie.
  Nie od rzeczy będzie przypomnieć bo być może to jest ważne że w 2015 roku na uroczystość poświęconej rocznicy obchodów rozpoczęcia wywózki Polaków na Sybir w swoim wystąpieniu na tej uroczystości odbywanej w asyście przez kompani honorowej WP i nagrywanej przez TVP i PR zapowiedział start w przyszłorocznych wyborach na Prezydenta Państwa Polskiego

 • 3guziec

  Oceniono 17 razy 5

  czemu nie wyjaśnił finansowych spraw? Darowizny dla córek po 0,5 mln zł na urodziny? Mieszkania, pewnie jeszcze nie policzone. Super znizki na apartamenty. Liczba kont oszałamiająca.

 • sparky6

  Oceniono 15 razy 5

  Żona prezydenta teraz się żali po telewizjach jak okrutne były urzędy skarbowe , bo nie uwierzyły, że babcia krawcowa mogła odłożyć 500 tys zł dla wnuczek ... Hm🤔

 • dryl1

  Oceniono 15 razy 5

  No i kandydatem PO też nie był. A zginął przez kompletny brak zabezpieczenia na imprezie. Nawet na gminnym festynie osoba niepowołana nie może biegac po scenie , na dodatek z nożem.

 • malinajan

  Oceniono 19 razy 5

  Pani Adamowicz, nie życzę Pani takiej fali hejtu, jaką musiał przejść po śmierci brata i bratowej Jaroslaw Kaczyński. Gdyby ktoś chciał Pani wykręcić takie numery, pierwszy stanąłbym w Pani obronie. Jednocześnie uważam, że wszystkie sprawki Pani męża powinny zostać wyjaśnione.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX