Magdalena Adamowicz: Paweł był grillowany żywcem. Myśmy po prostu się bali

- Paweł był grillowany żywcem. Urzędy skarbowe wymyślały absurdalne zarzuty, kontrolowały naszą rodzinę kilka pokoleń wstecz. Nękali rodziców Pawła i moich rodziców - mówiła Magdalena Adamowicz w wywiadzie dla "Faktów po Faktach" TVN24.

- Mam żal, ale wiem, że zachowanie tego człowieka, który siedział w więzieniu i był indoktrynowany rządową telewizją, że ten hejt i ta nienawiść, spowodowały, że on był owocem tej nienawiści - mówiła w TVN24 żona (sama woli nie używać słowa "wdowa") zamordowanego prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza. Zapewniła też, że nie czuje nienawiści do zabójcy ani do jego rodziny.

Magdalena Adamowicz: media publiczne to media "reżimowe"

Stwierdziła, że media publiczne należy nazywać "reżimowymi" bo "wiadomo, kto nimi rządzi i kto z tylnego fotela wszystko nakręca". - Reżimowa telewizja biegała za Pawłem, wykrzykując, wchodziła do biura mojej mamy. Myśmy po prostu się bali - opisywała Adamowicz. 

Przytoczyła też sytuację z pogrzebu męża. - W Bazylice Mariackiej przed urną Pawła długo stało starsze małżeństwo. Spytani, czy nie chcą usiąść, ze łzami w oczach odpowiedzieli: "Nie, my tu jeszcze będziemy stać. My przyszliśmy przeprosić pana prezydenta, bo my wierzyliśmy w to, co podaje telewizja. Wierzyliśmy i nie wiedzieliśmy, jak jest naprawdę, jakim on był człowiekiem. Jest nam teraz niezmiernie wstyd i prosimy o wybaczenie" - opowiedziała Magdalena Adamowicz.

"Wyskakiwałam do okna i patrzyłam"

W rozmowie z dziennikarzem TVN24 Adamowicz mówiła też o tym, jak wyglądało życie jej rodziny przed śmiercią męża. - Paweł mówił nam, jak się zachowywać, jeżeli o 6 rano zacznie ktoś pukać do drzwi. Mi zdarzało się, że jak usłyszałam rano podjeżdżający samochód pod okno, to wyskakiwałam do okna i patrzyłam, czy przypadkiem nie wysiada większa grupa mężczyzn, którzy zaraz wtargną, rzucą Pawła na podłogę przy dzieciach, zaczną przeszukiwać nasz dom. Nie chciałam, żeby one były świadkami czegoś takiego. Myśmy się bardzo bali, byli zastraszani. Paweł był silny, ale baliśmy się o dzieci, o rodzinę - podkreślała kobieta.

"To jest odpowiedzialność TVP (...). Mojego męża zabiły słowa"

Magdalena Adamowicz udzieliła również wywiadu portalowi Onet.pl. Mówiła m.in. o "politycznych aktach zgonu", które politykom, w tym Pawłowi Adamowiczowi, wystawiła Młodzież Wszechpolska i tym, że mąż był oburzony umorzeniem tej sprawy. Żona zmarłego uważa, że "to było ewidentnie ręczne sterowanie prokuraturą", a decyzja o umorzeniu "dodała narodowcom wiarę w siebie" i dała do zrozumienia, że "mogą iść dalej i robić więcej". - Bagatelizowanie takich wydarzeń przez prokuraturę wywołało dalszą agresję i falę nienawiści. A to przyczyniło się do zabójstwa mojego męża - dodała.

Kobieta jest gotowa na pozew od stacji i oskarża TVP o przyczynienie się do śmierci Adamowicza. - To jest odpowiedzialność TVP. Ja tak uważam. Mowa nienawiści, sposób pokazywania wpłynął na to, że zabójca wybrał Pawła na ofiarę. Mojego męża zabiły słowa - powiedziała. Uważa też, że nie powinno się nazywać twórców negatywnych materiałów TVP "dziennikarzami", ponieważ "ci ludzie nie zasługują na takie określenie".

Adamowicz opowiedziała też o tym, że przed wyborami małżeństwo zdecydowało się wysłać starszą córkę za granicę. - Baliśmy się, że w trakcie kampanii mogą wpaść do mieszkania z bronią, skuć go i aresztować. Czasem rano nasłuchiwałam, czy przyszli, gdy pojawiały się dziwne odgłosy. Mojej mamie i kilku innym ludziom z nami związanymi prokuratura postawiła zarzuty - wszystko po to, żeby zastraszyć mnie i Pawła - wyjaśniła.

Więcej o:
Komentarze (1275)
Magdalena Adamowicz: Paweł był grillowany żywcem. Myśmy po prostu się bali
Zaloguj się
 • feurig59

  Oceniono 183 razy 113

  Śmierć Pawła Adamowicza to symbol "dobrej zmiany".
  Nienawiści do przeciwników politycznych, owoc wyzywania połowy Polek i Polaków od zdrajców, bandytów, złodziei, komunistów, agentów, lewaków...
  Pod hasłem "śmierć wrogom ojczyzny" maszeruje od dawna partia PiS.
  oni piją za to by takich Adamowiczów było więcej, postulują szubienice i golenie głów, krwawe rozliczenia z innymi Polakami.
  I nie robią tego komentatorzy na forach, nie robią to ich radni, posłowie, sam pierwszy sekretarz.
  To nie mogło się inaczej skończyć.

 • and_raman

  Oceniono 148 razy 94

  Wstrząsający wywiad. PiS wobec przeciwników stosuje metody znane z ustrojów totalitarnych. Dotąd brakowało tylko mordów politycznych. Od tygodnia nadrobili...Brak słów. Im koniecznie trzeba odebrać władzę i to na dekady, bo są po prostu groźni dla ludzi i ludzkiego życia.

 • emadox1327

  Oceniono 133 razy 87

  Po wysłuchaniu żony Prezydenta Adamowicza.
  Tak sobie myślę o latach pięćdziesiątych.

 • f.ar

  Oceniono 120 razy 82

  Jest Pani dzielną, odważną kobietą, Pani Magdo. Podziwiam. Po burzy zawsze wychodzi słońce... kiedyś wzejdzie też jeszcze dla Pani.

 • cacadux

  Oceniono 94 razy 76

  Komuchom tez się wydawało, że będa rządzić wiecznbie i sa bezkarni. Bardzo się pomylili, to samo czeka Pis. Rozliczymy was wszystkich ze waszych łajdactw. Stanieci przed sądem - cywilizowanym, przestrzegającym europejskich wartości polskim sądem. Nie jakąs goovniana PiSowatą ziobraturą. I dostaniecie to, co się wam nalezy według prawa.

 • xerathus

  Oceniono 79 razy 51

  Co pan na to Panie Ku...ki? Pozwie Pan wdowę? Proszę mieć teraz jaja. Skoro jest Pan takim bohaterem. Czekamy niecierpliwie.

 • czechy11

  Oceniono 70 razy 46

  Zamordowanie Pawła Adamowicza to symbol PiS i totalitarnego państwa które stworzył. Uczestniczący w tej ordynarnej stalinowskiej nagonce reżimowi propagandysci i urzędnicy nigdy nie żyją krwi ze swoich rąk.
  Sam pamietam jednego rezliowego propagandystę z TVPiS Gdańska jak chodził za Adamowiczem z mikrofonem ordynarnie oskarżając go o wszystko.

 • Wies Kwiec

  Oceniono 73 razy 43

  Ziobro, Kaczyński, Morawiecki, Gliński, Karczewski, (psedo hippis Trlec... cz ja mu tam), Pawłowicz ......
  Wymieniać dalej ? Jak można żyć z poczuciem że ma się ręce pomazane krwią ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX