Prezeska antyszczepionkowego stowarzyszenia została asystentką posła Skuteckiego z Kukiz'15

Justyna Socha, prezes antyszczepionkowego stowarzyszenia Stop Nop, została asystentką społeczną posła Kukiz'15, Pawła Skuteckiego. Zaledwie kilka dni wcześniej Socha została nieprawomocnie skazana za pomówienie epidemiologa Pawła Grzesiowskiego.

"Lepiej późno niż wcale" - napisała na Facebooku Justyna Socha, do postu dołączając zdjęcie swojej legitymacji asystenta społecznego posła Kukiz'15 Pawła Skuteckiego. Socha zaznaczyła przy tym, że przebywa właśnie w Sejmie.

Justyna Socha jest prezeską Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP. Jednym z celów statutowych stowarzyszenia jest to "upowszechnianie wiedzy na temat Niepożądanych Odczynów Poszczepiennych (NOP), ich rodzajach i ryzyku wystąpienia i o wszelkich możliwych powikłaniach nie kwalifikowanych jako NOP, które mogą wystąpić w wyniku sztucznej stymulacji układu odpornościowego organizmu". To właśnie Socha firmowała obywatelski projekt ustawy, który znosi obowiązkowe szczepienia. Sejm ostatecznie odrzucił projekt 8 listopada.

Socha przegrała proces z epidemiologiem

W ubiegłym tygodniu Socha przegrała w procesie, jaki wytoczył jej epidemiolog dr Paweł Grzesiowski. Liderka ruchu została skazana przez poznański sąd na na grzywnę w wysokości 2 tys. zł. Ponadto musi wpłacić 10 tys. zł na konto jednego z warszawskich szpitali. Musi też pokryć koszty pełnomocnictwa Grzesiowskiego oraz koszty sądowe. Łącznie jest to ok. 15 tys. zł. Wyrok nie jest prawomocny, pełnomocniczka Sochy zapowiedziała apelację.

Proces w tej sprawie trwał dwa lata. W 2015 r. Stowarzyszenia Wiedzy o Szczepieniach STOP NOP, któremu szefuje Justyna Socha, skierowało do rządu petycję, dotyczącą działających w Polsce koncernów farmaceutycznych, a konkretnie powiązań koncernów z lekarzami. Wśród nich pojawiło się nazwisko dr. Grzesiowskiego, członka zespołu ekspertów ds. programu szczepień ochronnych. Grzesiowski założył fundację Instytut Profilaktyki Zakażeń, której rzekome powiązania z firmami farmaceutycznymi budziły wątpliwości antyszczepionkowców (nazywanych przez przeciwników "proepidemikami").

Poseł Skutecki komentuje

- Jeszcze długa droga do uprawomocnienia tego wyroku. Nie jestem fanem posiadania asystentów z wyrokami, ale w pewnych przypadkach aż tak bardzo bym się od tego nie odżegnywał - mówi w rozmowie z Gazeta.pl poseł Paweł Skutecki. - Asystent jest kimś, kto jest ekspertem w danej dziedzinie, służy pomocą na bieżąco, też przy interwencjach poselskich. Justyna i tak to robi - dodaje. Według niego chodziło o "sformalizowanie" ich współpracy. - Bycie społecznym asystentem posła nie niesie za sobą żadnych przywilejów, a tylko oczekiwania - stwierdza polityk. 

Poseł jest przekonany, że wyrok Sochy się nie uprawomocni. - Jeśli jednak się tak stanie, głęboko się zastanowię. Justyna została skazana za coś, co ja w niemal identycznych podnosiłem w interpelacjach poselskich - twierdzi Skutecki. - Gdyby była skazana za coś takiego, nie wiem, czy by mi to przeszkadzało. Ciężko gdybać - dodaje.

Więcej o:
Komentarze (192)
Prezes antyszczepionkowego stowarzyszenia została asystentką posła Kukiz'15
Zaloguj się
 • justas32

  Oceniono 82 razy 76

  Kukiz15 to ruch, który reprezentuje liczne grono ludzi którzy NIC nie rozumieją - podobnie jak ich Przywódca ...

 • justas32

  Oceniono 68 razy 64

  PiS to cyniczni złodzieje - ale Kukiz to prawdziwa klęska polskiej demokracji, bo wypływająca z bezbrzeżnej głupoty ...

 • bzdoru_z_komory

  Oceniono 61 razy 57

  Kukiz i po co ci to było? Teraz wszyscy twoim nazwiskiem du^py sobie wycierają.

 • justas32

  Oceniono 54 razy 48

  Kaja Godek, w nagrodę za to że namawia Polaków do rodzenia niepełnosprawnych dzieci, dostała fuchę z spółce skarbu państwa za grubą kapuchę. Wystarczy być idiotą żeby w Polsce dobrze zarabiać ...

 • supertiumacz

  Oceniono 46 razy 44

  Dziwna decyzja posła. Zazwyczaj nikt nie lubi pokazywać się w towarzystwie ludzi niezbyt ogarniętych. A tu taki odważny ruch. No, no!

  Czy ten poseł Paweł Skutecki liczy na głosy proepidemików? To może niech jeszcze uśmiechnie się do płaskoziemców. Będzie miał więcej sympatyków.
  Tematu chemtrailsów niech nie porusza, bo to są kompetencje jego koleżanki z Kukiz'15, Barbary Chrobak.

  Ciekawi ludzie w tym Kukiz'15.
  Tacy nie za mądrzy.

 • glencok

  Oceniono 45 razy 43

  wyborcy Kukiza ścigacie się z wyborcami pisu kto bardziej zeszmaci ten biedny kraj

 • kataryniarski

  Oceniono 49 razy 37

  HAHAHAHAHAHAHA!

  I tyle w temacie przystawki...

 • zigzaur

  Oceniono 35 razy 35

  No to wkrótce zostanie prezeską NFZ albo dyrektorką apartamentu w ministerstwie zdrowia.

 • yaspiman

  Oceniono 37 razy 35

  pis ochroni, kukuz przygarnie.
  ręka rękę myje.
  wspaniała współpraca, jak zawsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX