Mateusz Morawiecki o zabójstwie Pawła Adamowicza: Ta sprawa ma dla mnie najwyższy priorytet

Premier Mateusz Morawiecki zapowiada, że będzie osobiście śledził przebieg postępowania dotyczącego zabójstwa prezydenta Pawła Gdańska. - Będę bardzo regularnie i bardzo osobiście odpytywał służby, na jakim etapie są prace - zadeklarował w "Kwadransie Politycznym" w TVP1.

Trwa prokuratorskie śledztwo ws. ataku na prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, do którego doszło 13 stycznia podczas finału WOŚP. Polityk zmarł dzień później w wyniku odniesionych obrażeń. Sprawca napaści - 27-letni Stefan W. - usłyszał zarzut zabójstwa z motywacji zasługującej na szczególne potępienie. Trafił na trzy miesiące do aresztu.

Zarzuty usłyszał też Dariusz S., szef ochrony gdańskiego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dwa zarzuty dotyczą składania fałszywych zeznań, a trzeci - podżegania do składania fałszywych zeznań. Mężczyzna przekazał policjantom. że Stefan W. miał dostać się na scenę dzięki plakietce "Media". Jak się okazało, wersja przedstawiona przez Dariusza S. nie była prawdziwa.

- Ta sprawa [zabójstwa prezydenta Pawła Adamowicza - red.] ma dla mnie najwyższy priorytet. Chcę, żeby służby wyjaśniły te sprawę w możliwie najkrótszym czasie i przyłożyły do tego najlepsze swoje możliwości, zasoby, również specjalistów, ekspertów, bo ta sprawa wymaga na pewno ogromnej, ogromnej uwagi

- skomentował we wtorek w programie "Kwadrans Polityczny" w TVP1 premier Mateusz Morawiecki.

- Będę bardzo regularnie i bardzo osobiście odpytywał służby, na jakim etapie są prace i jakie są wątpliwości, w którym kierunku idą aktualne analizy. Tak, żeby rzeczywiście przebiegało to możliwie sprawnie, możliwie szybko i możliwie obiektywnie - dodał szef rządu.

Więcej o:
Komentarze (94)
Mateusz Morawiecki o zabójstwie Pawła Adamowicza: Ta sprawa ma dla mnie najwyższy priorytet
Zaloguj się
 • pix_d

  Oceniono 23 razy 23

  Dziś pan Mateusz na konferencji prasowej stwierdził, że sprawca jest osobą chorą psychicznie co zostało już ponad wszelką wątpliwość udowodnione. Hmmmm???

 • maciejwscieklica

  Oceniono 21 razy 21

  sprawa ?
  a jakaz to sprawa skoro zabójca dokonał czynu na oczach ludzi przed scena i tych przed telewizorem. jakiego jeszcze dowodu panu potrzeba by osądzic winnego ?
  wstyd mi za pana beznadziejnie cienkie morale

 • antoszek22

  Oceniono 19 razy 19

  pan Morawiecki nie słucha TVN 24 tylko TVN Info dlatego powiedział, że ten człowiek jest psychicznie chory a tymczasem własnie w TVN 24 pan Jaki kolega z rządu pana Morawieckiego powiedział ze ten człowiek był badany przed wyjsciem z więzienia i wyszedł bo był zdrowy .

 • lesnojeziorska

  Oceniono 19 razy 19

  No to jesteśmy spokojni, że wszystko zostanie zakłamane.

 • grobelozaur

  Oceniono 17 razy 17

  bankster (znowu) kłamie

 • cmochall

  Oceniono 16 razy 16

  Co maja wyjasniac - i sprawca i motyw jasny a przyczyna lezy w klamstwach Prawicy.

 • crowley_666

  Oceniono 15 razy 15

  Zamiecenie tej sprawy pod dywan ma dla niego najwyższy priorytet!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX