Ministerstwo sprawiedliwości awansowało sędziego po wyroku dyscyplinarnym

Ministerstwo sprawiedliwości wydelegowało do Sądu Okręgowego w Krakowie sędziego, który ma na swoim koncie "dyscyplinarkę" - podaje OKO.press. Sędzia miał pokonać ośmiu innych kandydatów.

Sędzia Przemysław Wypych z Sądu Rejonowego dla Krakowa-Krowodrzy otrzymał z ministerstwa sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry delegację do orzekania w Sądzie Okręgowym w Krakowie - podaje OKO.press.

Jak zwraca uwagę portal, delegacja ma potrwać rok, później ma zapaść decyzja co do ewentualnego stałego awansu. O miejsce w krakowskim Sądzie Okręgowym ubiegało się ośmiu innych sędziów.

Według OKO.press, sędzia Wypych w 2015 r. został uznany przez sąd dyscyplinarny przy Sądzie Najwyższym za winnego dwóch przewinień dyscyplinarnych. Otrzymał dwa upomnienia. Jedno z przewinień miało dotyczyć dodatkowego zatrudnienia, którego sędzia podjął się bez zawiadomienia prezesa sądu. Dodatkowo, sędzia Wypych miał nie sporządzić w terminie uzasadnień do kilkudziesięciu spraw.

Środowisko sędziowskie przeciwne nominacji

Jak informował w listopadzie portal Onet.pl, Kolegium Sądu Okręgowego w Krakowie wydało negatywną opinię dotyczącą decyzji resortu Ziobry ws. sędziego Przemysława Wypycha.

- To wygląda tak, jakby Ministerstwo po prostu śmiało nam się w twarz, wybierając osobę, o której Kolegium Sądu wyraziło tak negatywną opinię. Nie wiem, jak mamy to traktować, ale wygląda na to, że taka negatywna opinia środowiska sędziowskiego dla Ministerstwa staje się najlepszą rekomendacją dla danego kandydata. To jest kuriozalne - komentował Onetowi jeden z sędziów.

Rzecznik resortu Jan Kanthak w rozmowie z portalem przekonywał, że "w obecnej chwili praca sędziego jest bez zarzutu i wysoko oceniana".

Komentarze (146)
Ministerstwo sprawiedliwości awansowało sędziego po wyroku dyscyplinarnym
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 78 razy 64

  Im więcej za uszami tym bardziej typ usłużny i spolegliwy. Takie awanse to żaden przecież przypadek.

 • evergreen111

  Oceniono 53 razy 49

  I teraz ten sędzia może być skłonny do wydania każdego wyroku jakiego od niego zażądają, bo inaczej poleci ze stołka. Taka sytuacja wydaje się bardzo realna.

 • munaciello

  Oceniono 52 razy 42

  Bo to "nadzwyczajna kasta"* i "totalna opozycja"* temu męczennikowi dyscyplinarkę wręczyły.
  *Według prezesa Kaczyńskiego to nie są określenia zaczerpnięte z "języka nienawiści"*.
  To prezes Kaczyński określa, kto mówi "językiem nienawiści" i co jest tym językiem.

 • maniu1963

  Oceniono 39 razy 31

  A kto obecnie oceniał jego pracę? Zbysiu czy kolesie? Co tam kolegium zamordyzm i cicho sza , koleś łotr ale swój!!!

 • Jożin Bażin

  Oceniono 31 razy 25

  O kurczę. To oni funkcjonują tak jak mafia. Każdy ma coś na kogoś i karuzela się kręci. Marek na Jarka, Jaerek na Wojtka ,Wojtek na Betę, Beta na kota i ot cala robota!

 • sierra65

  Oceniono 24 razy 22

  miernoty, nieuki, lenie, drobni złodziejaszkowie i złodzieje, kryminaliści, donosiciele, byłe komuchy, zwykłe przygłupy, kłamcy, pieniacze, karierowicze, chamy i nieudacznicy - wszyscy oni, z namaszczenia kaczyńskiego - rzadzą teraz Polską !!!

 • 1627cd1410

  Oceniono 22 razy 20

  nasycenie życia publicznego szujami rośnie z każdym rokiem.. miesiącem.. dniem. Jeśli olałeś/aś wybory 25.10.2015 roku to masz w tym swój udział :O/

 • zerozer52

  Oceniono 20 razy 18

  U nich każdy bandyta awansuje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX